Dodano: 2016.11.17

d810wFirma TAPIS.PL oferuje Państwu sprawdzone i wysokiej jakości osuszacze basenowe. Oferta obejmuje osuszacze basenowe różnej wielkości i wydajności. Wszystkie elementy urządzenia wykonane są z trwałych i odpornych na działanie wilgoci materiałów. Osuszacze z oferty firmy Tapis wyróżnia przede wszystkim wysoka skuteczność przy niskim zużyciu energii elektrycznej, prosty montaż, obsługa oraz atrakcyjna cena.

 

Czym są osuszacze powietrza?
osuszacz-3Są to urządzenia, które w ciągu kilku godzin potrafią odsączyć z powietrza nawet kilka litrów wody, w zależności od ich wydajności. Obniżają wilgotność w domach, w piwnicach, mieszkaniach, halach basenowych lub w obiektach i strefach SPA. Osuszacze powietrza pozwalają skutecznie walczyć z wilgocią, która ma negatywny wpływ na ludzi, zwierzęta, różnego typu maszyny czy rośliny. Pozwalają one ograniczyć rozwój pleśni, grzybów oraz powstrzymać proces korozji. Nowoczesne osuszacze powietrza to niewielkie urządzenia, które są bardzo ekonomiczne, a także ekologiczne. Urządzenia te pozwalają na dużą oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.

 

Jak to działa?
Osuszacze wykorzystują zjawisko skraplania wody przy chłodzeniu powietrza do temperatury poniżej punktu rosy. Urządzenie te składają się przede wszystkim z układu pompy ciepła oraz wentylatora. Dzięki działaniu wentylatora wilgotne powietrze jest zasysane z pomieszczenia. Po przejściu przez filtr zostaje schłodzone na powierzchni parownika do temperatury poniżej punktu rosy, dzięki czemu nadmiar wody skrapla się. Skroplona woda jest odprowadzana z urządzenia. Następnie powietrze o znacznie zmniejszonym już poziomie wilgotności jest podgrzewane na skraplaczu i jako suche wydmuchiwane jest z powrotem do pomieszczenia. Cały proces ochłodzenia i osuszenia powietrza, a następnie jego podgrzania trwa mniej niż sekundę. Przy ciągłej pracy osuszacza dochodzi do stopniowej redukcji wilgotności w pomieszczeniu.

osuszacz-2 osuszacz-5
 

Osuszacze basenowe
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOsuszacze basenowe przeznaczone są do użytku w prywatnych lub publicznych basenach kąpielowych i rekreacyjnych. Z uwagi na proces parowania wody, w halach, w których znajdują się baseny, wilgotność powietrza jest z reguły bardzo wysoka. Należy kontrolować zarówno wilgotność, jak i temperaturę. Pomagają w tym osuszacze basenowe, które niwelują nadmiar wilgoci w powietrzu, dzięki czemu nie ma ona szkodliwego wpływu na ludzi. Urządzenia te, oferują kompleksowe rozwiązania dla basenów w przedziale od 8, do nawet 60 m2. Osuszacze oczywiście można stosować również w większych obiektach, lecz trzeba pamiętać o dobraniu odpowiedniej ilości urządzeń. W ofercie firmy Tapis, znajdą Państwo osuszacze przeznaczone dla małych, prywatnych basenów, natrysków, pomieszczeń spa czy gabinetów odnowy biologicznej, jak i również dla dużych, publicznych basenów. Niezwykle szerokie zastosowanie, jak i wysoka wydajność oraz brak szkodliwości na środowisko naturalne powodują, że osuszanie powietrza coraz bardziej zyskują na popularności.

Nasza oferta osuszaczy basenowych:   https://www.tapis.pl/baseny/osuszacze/

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Baseny