Q-20 to kolejny nowatorski produkt, który dołączył do szerokiej oferty firmy ATTIKA. Unikalne piece tej firmy mogliśmy poznać w artykułach wcześniejszych dotyczących serii BIONIC FIRE firmy ATTIKA reprezentowanej przez firmę TAPIS.

Nowy piec Q-20 jako nowatorski uznać można z wielu względów. Pierwszą najbardziej widoczną cechą jest bardzo mocno przeszklone palenisko – palenisko przeszklone z trzech stron, sama wysokość szyby jest imponująca i niespotykana w innych piecach. Szyba i widok ognia są tu elementami optycznie dominującymi. Pozostałe stalowe elementy obudowy mogą być malowane w kolorze czarnym, lub szarym.

Szyba ma aż 560mm wysokości, całkowita wysokość pieca to 1290mm przy podstawie na planie kwadratu 460mm czynią z pieca bardzo zgrabny i proporcjonalny sześcian. Niespotykanym nigdzie wcześniej rozwiązaniem jest sposób zamocowania (osadzenia) szyby; otóż szyba zamocowana jest na stałe, a część ruchomą służącą do nakładania drewna stanowi jedynie fragment prawej bocznej część przeszklenia. W ten sposób projektanci z firmy ATTIKA rozwiązali problem z wychładzaniem paleniska jakie niewątpliwie zachodziłoby po otwarciu tak dużych drzwi. Kolejnym pozytywnym zaskoczeniem jest to, że całe ”wielkopowierzchniowe” przeszklenie paleniska skonstruowane zostało z dwóch warstw szkła. Dzięki temu rozwiązaniu żar paleniska nie przegrzewa strefy bezpośredniej wokół pieca.

Wnętrze paleniska pieca Q-20 wyłożone jest estetycznie ryflowanym wermikulitem, pogłębia to efekt przestronności i głębi paleniska, wermikulit użyty do budowy tego paleniska wyposażony jest także w specjalne kanały doprowadzające do spalania gorące powietrze. Dzięki temu usprawnieniu proces spalania przebiega czysto i wydajnie (79% sprawności zakres regulacji mocy od 3 do 7 kW).

   

Wszystkie detale pieca ATTIKA Q-20 służące do regulacji procesu spalania i czynności obsługowych wykonane są bardzo estetycznie ze stali nierdzewnej. Ich obsługa jest bardzo prosta wręcz komfortowa, szczególnie pozytywnie może nas zaskoczyć sposób zamykania drzwi. W tym zakresie konstruktorzy pieca po raz kolejny wykazali się szczególną dbałością o komfort użytkownika i zapewnili nam specjalny mechanizm samoczynnie i bezszelestnie zatrzaskujący drzwi . Dzisiaj takie udogodnienia i nowatorskie rozwiązania dla ATTIKI stają się standardem. Konstruktorzy pieca Q-20 nie zapomnieli także o gustach indywidualistów. Dla nich istnieje możliwość dodania do pieca obrotowej podstawy i wyposażenia pieca w obrotowy kołnierz wylotu spalin. Dzięki temu rozwiązaniu piec może być użyty w bardzo nietypowych aranżacjach. Oprócz obrotowej podstawy Q-20 można doposażyć o wkład akumulacyjny montowany w górnej części pieca.

Piec Q-20 stanowi nie tylko źródło ciepła, ale ze względu na niepowtarzalny design jest również ciekawym elementem aranżacji przestrzeni, mogącym podkreślić jej charakter. Opisywany w tym artykule piec Q-20 to kolejna propozycja firmy ATTIKA przeznaczona do ekskluzywnych i nowoczesnych wnętrz. Można go polecić wszystkim, którzy zajmują się lub interesują aranżacją wnętrz. Przedstawiony w tym artykule produkt znakomicie wpisuje się w aktualne trendy stylistyczne stanowiąc przy tym atrakcyjne źródło ciepła.

Produkty firmy ATTIKA urzekają prostą, elegancką formą, nowatorsko skomponowanymi detalami (klamka, uchwyty). Wszystkie powyżej wymienione walory estetyczne pieca pieszczą nasze zmysły i pogłębiają chęć posiadania takiego produktu w swoim domu.

Cieszy zatem fakt, że nadal mamy na rynku firmy dla których estetyka, wzornictwo jakość wykonania i najnowsze technologie są ich znakiem rozpoznawczym.

Więcej informacji o piecu kominkowym Attika Q-20 w serwisie internetowym:
https://www.tapis.pl/piece-piecyki/attika/q-20.htm

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece