Dodano: 2013.12.20

da1Piec kominkowy RUEGG Da Vinci renomowanego, szwajcarskiego producenta kominków jest kolejnym dowodem na to, co czyni moda, oraz dynamicznie zmieniające się trendy w sztuce kreowania wnętrz i zmiennych stylów w architekturze. Szwajcarski RUEGG model Da Vinci jest dobrym przykładem jak bardzo te czynniki determinują projektantów i specjalistów od wzornictwa przemysłowego.

Szwajcarski RUEGG modelem pieca kominkowego Da Vinci dołącza jako kolejny producent do przebogatej gamy nowoczesnych, kubistycznych w formie stalowych pieców kominkowych, głównie pochodzenia skandynawskiego (czytaj: https://www.tapis.pl/info/tematyka/piece).

Model Da Vinci podobnie jak piece skandynawskie jest w całości wykonanym ze stali. Cała powierzchnia pieca pomalowana jest na czarny, matowy kolor, jedynie mały fragment frontowej części pieca poniżej paleniska i wąski pionowy pasek nad paleniskiem wykonane zostały ze stali inox. Te niewielkie elementy bardzo ożywiają cały kominek i dzięki tym stylistycznym dodatkom szwajcarski RUEGG Da Vinci staje się łatwo dostrzegalny.

Cała frontowa część pieca proporcjami zbliżona jest do kwadratu, wymiary obudowy: wys: 1272 mm, szer: 1003mm. W środku oczywiście znajdują się drzwiczki paleniska, stosunkowo dużego paleniska jak na piec wolnostojący. Palenisko zostało idealnie dobrane proporcjami do wymiarów frontu pieca (wysokość paleniska 600mm, szerokość 646mm).

Zaletą niepodważalną tak dużego paleniska pieca jest możliwość spalania długich polan drewna.

Szwajcarski producent w dokumentacji technicznej deklaruje moc nominalną 9kW. Całe palenisko wyłożone jest wysokogatunkowym szlachetnym szamotem. Tylko w oparciu o te parametry, dostrzeżemy podstawowe cechy różniące piec RUEGG Da Vinci od całego wielkiego zbioru kubistycznych, minimalistycznych stalowych, smukłych i optycznie lekkich pieców kominkowych, głównie pochodzenia skandynawskiego (WESTFIRE, ATTIKA). Nie tylko obszerna obudowa, ale także duże palenisko pieca wyraźnie odróżnia go od wcześniej poznanych pieców i klasyfikują Da Vinci do grona urządzeń grzewczych dedykowanych do dużych salonów. Na potwierdzenie tego przemawia także waga pieca wynosząca 290 kg. Niewątpliwie cechą wspólną z innymi produktami w tej stylistyce jest to, że także szwajcarscy konstruktorzy kładą bardzo duży nacisk na czystość i ekologiczne spalanie w swoich paleniskach. W rezultacie RUEGG może pochwalić się bardzo niską emisją cząstek stałych emitowanych przez swoje wkłady i piece kominkowe. W tym zakresie szwajcarska technologia stosowana w firmie RUEGG niczym nie ustępuje drakońskim normom czystości spalin obowiązującym w krajach skandynawskich.

Powierzchownie analizując ofertę rynkową nowoczesnych stalowych pieców kominkowych pozornie od nadmiaru kubizmu „można dostać kwadratowej głowy”. Jednakże po wnikliwym przeanalizowaniu ofert katalogowych i danych technicznych dochodzimy do wniosku, że każdy piec spełnia inne oczekiwania, jest dedykowany do różnych pomieszczeń i z różnym przeznaczeniem (grzewczym lub dekoracyjnym)

Nowoczesny szwajcarski piec kominkowy RUEGG Da Vinci jest nowoczesnym i nieprzeciętnym produktem adresowanym do wąskiego grona nabywców, w Polsce dostępny w firmie TAPIS.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki