blokhus-compactWielu jest w Polsce producentów kominków, pieców kominkowych, specjalistycznych materiałów i akcesoriów potrzebnych do budowy kominka. Większość z nich wyspecjalizowała się w produkcji tanich wkładów i pieców kominkowych. Są to głównie paleniska do spalania drewna, ciągle brakuje nowoczesnych palenisk do spalania gazu. W tej dziedzinie pozostajemy wciąż mocno z tyłu za europejskimi firmami produkującymi kominki, a szczególnie kominki i piece kominkowe opalane gazem. Tutaj niewątpliwie prym wiodą firmy z Europy Zachodniej, a głównie krajów Beneluksu.

Błyskawicznie zmieniająca się moda i coraz to nowe kanony dyktujące nam sposób aranżacji i zakres wyposażenia naszych domów postawiły przed branżą kominkową nowy wymóg – mianowicie zdolność natychmiastowej reakcji na zapotrzebowanie stawiane przez rynek. Taka elastyczność technologiczna i produkcyjna to zaleta firmy FABER/KWLINE od lat wyspecjalizowanej w produkcji palenisk gazowych.

Najnowsza propozycja firmy FABER precyzyjnie celuje w najnowsze oczekiwania młodych i aktywnie żyjących ludzi. W rezultacie Faber oferuje dwa piece opalane gazem: Faber  Concept 700 i Faber Blokhus.

Faber Concept 700

Faber Concept 700 to ultranowoczesny, naścienny piec kominkowy. Prostota i minimalizm to obecnie najbardziej pożądane atrybuty w urządzaniu wnętrz nowoczesnych i tu Concept 700 spełnia się idealnie.

Faber Concept 700

Dominującym elementem w wiszącym kominku Concept 700 jest duże, trójstronnie przeszklone palenisko, które  spoczywa na masywnym obszernym blacie. Górna część pieca to smukły sześcienny okap kominkowy który wieńczy całość. W dużym skrócie możemy stwierdzić że piec gazowy Faber Concept 700 to prosta, kubistyczna bryła o idealnie skonfigurowanych proporcjach. Wiszące kominki naścienne doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach spełniających rolę komunikacji lub w ciasnych wnętrzach z deficytem miejsca, gdzie każdy kominek lub piec o dużym przeszklonym palenisku byłby zawalidrogą.

Całość wykonana jest z najwyższej jakości materiałów – typowych dla firmy Faber.

Wymiary wiszącego kominka Concept 700:
– szerokość: 1100mm, głębokość 626mm, wysokość 1940mm

Wymiary szyb:
Szerokość frontu: 70cm, wysokość szyb: 47cm, głębokość bocznych szyb: 36cm

 

Faber Blokhus

Kolejna nowość z firmy Faber to nowoczesny gazowy piec Blokhus. Blokhus to piec modułowy, cały korpus pieca składa się z sześciennych modułów identycznej wielkości. Dzięki takiej budowie możemy dowolnie kształtować wysokość pieca. Jeden moduł ma wysokość 20cm, szerokość 56cm, głębokość to 43cm.

blokhus

Piec wyposażony jest w kompaktowych wymiarów palenisko gazowe z bocznymi wizjami ognia P/R.  Szerokość frontowego przeszklenia – 43cm, wysokość 33c, szerokość bocznych okien – 25cm. Trójstronna wizja ognia oprawiona w surową, czarną stal  to najnowsza propozycja  firmy Faber do współczesnych przestrzeni, nie tylko mieszkalnych, ale także przestrzeni o przeznaczeniu publicznym. Warto wspomnieć, że gazowe palenisko pieca Blokhus wyposażone jest w diodowy efekt blasku LED Symbio. Dzięki diodom LED możemy mieć w palenisku efekt żaru do złudzenia przypominający naturalny, bez konieczności uruchamiania grzania gazem. Ta opcja daje nam możliwość użytkowania kominka przez cały rok.

O zaletach wiszących kominków – czyli pieców wolnostojących pisaliśmy już wiele we wcześniejszych felietonach. Teraz w ofercie sprzedażowej mamy coraz więcej pieców kominkowych wolno-stojących i wiszących-naściennych opalanych gazem.

Ponieważ trudno przecenić zalety wiszących kominków jeszcze raz przypomnę te najważniejsze:

– możliwość łatwego odłączenia urządzenia i zainstalowania w innym miejscu bez szkody dla kominka.
– szybka i tania możliwość zmiany w wystroju wnętrza
– prosty i tani montaż, nie generujący dodatkowych kosztów i konieczności przeróbek wnętrza.
– możliwość rozliczenia zdemontowanym piecem, zakupu nowego urządzenia w firmie Tapis.
– modularność
– lekka konstrukcja nie obciążająca stropu lub ściany
– mała bezwładność cieplna czyli szybkie nagrzewanie wnętrza i szybkie wytracanie ciepła

Oceniając tak doskonale zadedykowane produkty do najnowszych oczekiwań rynku kominkowego, oferowane przez światowego producenta kominków gazowych żałujemy, że dotychczas żaden rodzimy producent nie ma w swojej ofercie chociażby w nikłym stopniu produktu o podobnym poziomie wykonania.

Najciekawsze gazowe nowości z firmy Faber/Kwline oferowane przez firmę Tapis będziemy Państwu sukcesywnie prezentować w kolejnych aktualnościach.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki gazowe, Piece