sigma-titan-1W obecnych czasach dla wszystkich aktywnie żyjących ludzi indywidualnie projektowany kominek i wykonywany na miejscu to sprawa wyjątkowo kłopotliwa i absorbująca czas. Czas który jest dobrem deficytowym. Pierwsze ten problem dostrzegły duże sieci hipermarketów budowlanych i proponowały gotowe zestawy kominkowe. Takie masowo produkowane zestawy okazały się nieco tańsze w zakupie, ale w praktyce nie mniej kłopotliwe podczas montażu od kominków projektowanych indywidualnie. Mankamentem takich rozwiązań często jest to, że spotkamy identyczny u sąsiada czy znajomego – to trochę tak jak dwie identyczne kreacje na balu, czyli o jedną za dużo. Nie jest to problem jeżeli powtarzalność tanich kominków dotyczy okresowo odwiedzanych domków letniskowych, ale znacznie gorzej jeśli spotyka się je w dużych reprezentacyjnych salonach. To z pewnością złe strony uniformizacji.

Zachodnioeuropejskie firmy kominkowe doskonale ten problem rozpoznały kilkanaście lat temu. Nie zaniechali produkcji gotowych zestawów kominkowych, ale dodatkowo ofertę „gotowców’’ wzbogacili o szerokie możliwości indywidualizacji. Koszt pewnie jest nieco większy niż w przypadku budżetowo skalkulowanej oferty wielkonakładowej, ale zwykle producenci to renomowane marki i najnowsza technika spalania drewna, a nie archaiczne paleniska godne kominkowego muzeum wprost z marketu. O tym stałym trendzie sporo pisaliśmy we wcześniejszych artykułach.

Jednym z wyspecjalizowanych producentów w tym zakresie jest duński Jydepejsen. Firma która przewodzi czołówce nowoczesnych, europejskich producentów pieców i kominków. Projektanci i technicy pracujący w Jydepejsen zawsze wytrwale podążają za najnowszymi wyznacznikami mody.

Jak na Skandynawów z tradycjami przystało także Jydepejsen z Danii od lat eksploruje skandynawskie złoża najdoskonalszego steatytu.

To właśnie w oparciu o naturalny steatyt Jydepejsen oferuje serię gotowych zestawów piecokominków SIGMA TITAN. Seria SIGMA TITAN to właśnie duńska odpowiedź na najświeższe oczekiwania kominkowego rynku.

Serie Sigma Titan tworzą trzy piece:

sigma-titan-1-smallSIGMA TITAN 1 – to przedstawiciel skrajnego minimalizmu i funkcjonalności jednocześnie. Piec Sigma Titan 1 to prosty sześcian przystawny do ściany, boki, spód i górę pieca tworzą masywne steatytowe płyty, a wewnątrz znajduje się szerokie paleniska kominkowe. Poniżej paleniska mamy do dyspozycji pojemną wnękę. Do pieca Sigma Titan 1 możemy dokupić dodatkowe boczne półki /siedziska, półki dostępne są w dwu długościach: 52cm i 66cm. Siedziska można dowolnie konfigurować (z prawej, z lewej strony kominka lub jednocześnie po obu jego stronach). Boczne elementy konfigurowalne nie są trwale związane z piecem, więc można je dowolnie przestawiać w dowolnej chwili. Możliwość zmiany aranżacji kominka to jedna z zalet kominkowego mebla, poznaliśmy je dobrze dzięki ultranowoczesnym zestawom niemieckiej firmy Skandenborg.

sigma-titan-2-smallSIGMA TITAN 2 – to prosty sześcian w całości wykonany ze steatytu. Wszystkie cztery ściany czyli front, boki i plecy, a także górna pokrywa wykonane są z grubych płyt steatytowych. We frontowej części mamy proste szerokie palenisko Jydepejsen.

Wysokość pieca Sigma Titan 2 -144cm, szerokość 103cm, głębokość 65cm

Sigma Titan 2 może być piecem przystawnym do ściany jak i piecem umieszczonym w centrum pomieszczenia.

sigma-titan-3-smallSIGMA TITAN 3 – to też prosty sześcian, ale wyższy. Wysokość pieca SIGMA TITAN 3 to 172cm. Pozostałe wymiary takie jak w Sigma Titan 2. Także może być piecem centralnie lokowanym w pomieszczeniu gdyż wszystkie cztery strony pieca wykonane są z płyt steatytowych.

Prosta, uniwersalna stylistyka pozwala pogodzić piece z tej serii z każdym typem pomieszczeń. Doskonałe parametry grzewcze steatytu i wysoka sprawność palenisk Jydepejsen sprawiają, że piece z serii SIGMA mogą być z powodzeniem stosowane jako główne ogrzewanie niewielkich budynków lub domków rekreacyjnych. Zapewnią także niepowtarzalny klimat, a ciepło płynące z naturalnego steatytu spokojną, relaksująca aurę.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece