contura-35tSteatyt i jego liczne zalety doceniła jako pierwsza na świecie zimna Skandynawia, która tym minerałem przez naturę została obdarowana. Po Skandynawii steatyt doceniły kraje alpejskie i Syberia. Od kilku lat piece z elementami steatytowymi lub w całości zbudowane z tego minerału lawinowo zdobywają popularność także w Polsce.

Steatyt to dar wulkanów doceniony przez wszystkich którzy chcą cieszyć się  nie tylko z widoku ognia, ale też ze zdrowego ciepła przekazywanego przez ten kamień.

W efekcie dziś każdy liczący się w branży producent pieców kominkowych ma w swojej ofercie także piece steatytowe. Szeroki wybór pieców ze steatytu oferuje firma STOGER w serii CONTURA.

W tym krótkim felietonie przybliżę najważniejsze cechy dwóch tylko modeli z serii CONTURA czyli CONTURA 35T i CONTURA 26T High. Są to kolejne dwa wartościowe pod względem eksploatacyjnym i ciekawe stylistycznie piece steatytowe obok znanych już w Polsce modeli z firmy Jydepejsen, Rika, czy Attika. Wszystkie te produkty zapewnia w Polsce od dawna firma TAPIS.PL.

Steatytowe kominki serii CONTURA to rezultat wzmożonego zainteresowania i nadchodzącej mody na ten specyficzny typ piecokominków opalanych drewnem.  Najczęściej piece z elementami steatytowymi adresowane są do wszelkiego typu wnętrz ze względu na ich uniwersalny styl.

CONTURA 35T

Pierwszy to CONTURA 35T. Prosta, smukła i regularna linia pieca  z idealnie dobranymi proporcjami to wzorowy przykład skandynawskiej elegancji, prostoty i perfekcji wykonania.

contura-35t-1

Jednakże kominek CONTURA 35T  nie jest typowym przykładem skandynawskiej surowości i totalnego minimalizmu. Do jego budowy użyto aż trzech materiałów: steatyt, stal i szkło. Cały front to gruba kamienna płyta z dużymi i masywnymi drzwiami z żeliwa, boki pieca to czarna stal z małymi smukłymi szybkami bocznymi i gruby steatyt lekko zwężający się ku tyłowi. A to co najbardziej zdobi piec to designerski uchwyt do otwierania drzwiczek paleniska, jest to wielka żeliwna łukowo wygięta klamka idealnie leżąca w dłoni. Wszyscy oglądający ten piec zgodnie stwierdzają, że to element tylko dla niego stworzony i żadne inne rozwiązanie nie mogło by tu zaistnieć.

Piec CONTURA 35T może być od góry zakończony gładką taflą szkła lub grubą płytą ze steatytu.

Wymiary pieca CONTURA 35T:
– wysokość 160cm,
– głębokość 43cm,
– szerokość 55cm,
– waga 250kg,
– waga z dodatkową akumulacją ciepła 320kg,
– moc 3-7kW.

Uwzględniając nieprzeciętne właściwości grzewcze, możliwość zastosowania dodatkowej masy akumulacyjnej i duży zakres regulacji mocy oraz najnowocześniejszy design dopracowany do perfekcji w każdym detalu piec Contura 35T z powodzeniem można zaliczyć do grona takich kominkowych tuzów jak Rika IMPERA i Rika IMPERA XL,  Attika JUNO i Attika COLUNA czy Jydepejsen serii TROJA.

 

CONTURA 26T High

Nieco bardziej tradycyjny styl, ale  w podobnej konwencji reprezentuje piec CONTURA 26T High.  Pod względem stylistycznym jest on przykładem zduńskiej sztuki łączenia masywnego żeliwa i naturalnego steatytu. Po mistrzowsku konstruktorzy dokonali tego w tym modelu pieca.

contura-26t-high

Centralna część pieca to trójstronnie przeszklone żeliwne palenisko kominkowe z szeroką wizją ognia także z prawej i lewej strony pieca. Wszystkie trzy przeszklone strony paleniska oprawione zostały w  żeliwną ramę. Cały korpus pieca to gruby steatyt. Piec Contura 26T High posiada bryłę prostopadłościanu o zaokrąglonych krawędziach – może z tego względu idealnie prezentować się w różnych stylistycznie wnętrzach.

Wymiary pieca Contura 26T High:
– wysokość 162cm,
– szerokość 58cm,
– głębokość 46cm,
– waga 470kg,
– waga z dodatkową akumulacją ciepła 590kg,
– moc 3-9kW.

Żeliwno-steatytowy piec CONTURA 26T High doskonale koresponduje z wnętrzami gdzie jest dużo naturalnego drewna np.  drewniane domy z bala czy wiejskie chaty. Zdolność akumulacji i długotrwały proces stygnięcia pieców ze steatytu sprawia, że są doskonałym sposobem ogrzewania lekkich, drewnianych budynków.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece