Piece JYDEPEJSEN z serii Cosmo i Troja – to tradycja trwająca trzy miliardy lat, bo tyle lat mają skandynawskie złoża steatytu.

Nie znaczy to jednak że seria duńskich pieców steatytowych z Jydepejsen przeznaczona jest tylko dla tradycjonalistów, ich prosta neutralna i idealnie wyważona stylistyka doskonale współgra z każdą przestrzenią.

Najnowsza technika spalania drewna oprawiona została przez duńskich projektantów w doskonały materiał, bo naturalny skandynawski steatyt. Steatytem natura obdarzyła nas wiele miliardów lat temu. I do tej pory nie wynaleziono lepszego materiału akumulującego i oddającego ciepło.

Energia płynąca z pieców steatytowych Jydepejsen  ma tą sama długość promieni, jak naturalne promieniowanie słońca. W rezultacie jest odbierana jako przyjemna i zdrowa – inaczej niż ogrzewanie konwekcyjne które wymusza ruch powietrza.

 

O steatycie napisano już wiele, ale ponieważ trudno go przecenić przytoczę kilka najważniejszych cech tego niesamowitego surowca. W opinii kamieniarzy i zdunów ma opinię kamienia, który z ogniem zrobi wszystko co zechce. Jest to zasług głównie skandynawskich źródeł wydobycia. Odporność steatytu zadziwi, bowiem nie straszna mu woda, kwasy, środki chemiczne. Duża gęstość powoduje, że bardzo szybko absorbuje ciepło, a następnie niezwykle mozolnie je wytraca. Bywa tak że po trzygodzinnym paleniu w skandynawskim piecokominku korzystać z ciepła można nawet do 20godzin.

Poza tego typu walorami jest jeszcze jeden, którego nie da się nie zauważyć. Prawdą jest że o gustach się nie dyskutuje, ale piękno barwy steatytu dosłownie powala. Szary kolor może przybierać wiele odcieni: od delikatnego, chłodnego odpowiednika beżu, po ciemny niemal burzowy granat. Sam kolor to jedno, ale śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że jeśli w parze ze zdolnościami idzie uczucie to spod ręki artysty wychodzi arcydzieło. W rezultacie tego, gdy połączymy ten niezwykły materiał z eleganckim i estetycznym wykonaniem, a takim mogą poszczycić się serie pieców kominkowych COSMO oraz TROJA – mamy wtedy do czynienia z z tym co najpiękniejsze w branży.

Piec steatytowy
Cosmo 1500

Cała tajemnica wyjątkowej unikatowości steatytu tkwi w jego składzie chemicznym i specyficznej strukturze minerału.

Skandynawscy projektanci z firmy JYDEPEJSEN steatyt wykorzystali do budowy własnych pieców opalanych drewnem.

W skład serii COSMO wchodzi pięć nowoczesnych pieców oprawionych w steatyt, każdy z nich wyposażony w drzwiczki z panoramiczną szybą.

Najmniejszy model pieca to Cosmo 971 – wys.98cm szer. 55cm głębokość 48cm,
kolejny model nieco większy Cosmo 1147 – 116/55/48
Cosmo Specjal – 120/ 55/48
Cosmo Classic spoczywający na masywnej kamiennej płycie w podstawie- 122/67/58
Największy z serii COSMO to model Cosmo 1500 – 152/52/47. Piec Cosmo 1500 wyposażony został wewnątrz w akumulację ciepła ze steatytu.

Piec steatytowy
TROJA 46

Seria TROJA obejmuje 3 modele okrągłych pieców steatytowych o średnicy 550mm i wysokości od 146 cm do 217 cm:  Troja 44, Troja 45 i Troja 46.

Wszystkie steatytowe piece Jydepejsen mają nowoczesne paleniska o mocy 3-8kW, paleniska kominkowe wyróżniające się dużą sprawnością spalania i małą emisją zanieczyszczeń, ale to już podstawowy standard we wszystkich urządzeniach grzewczych pochodzenia skandynawskiego.

Jydepejsen w swoich kamiennych piecokominkach zastosował unikalny, ale prosty, zarazem doskonale funkcjonujący system regulujący proces spalania. Regulacja wlotu powietrza do komory spalania dokonuje się jednym regulatorem, odbywa się to wyjątkowo intuicyjnie, a efekt natychmiast dostrzeżemy wewnątrz paleniska. To między innymi dzięki tej precyzyjnie działającej regulacji pieca.

Piece steatytowe Jydepejsen mają szeroki zakres mocy: 3-8kW. Przy zredukowanym spalaniu duńskie piece kominkowe sprawdzą się jako zaskakująco oszczędne ogrzewanie i dekoracja niewielkich przestrzeni, przy intensywnym spalaniu są w stanie ogrzać sporej wielkości salon lub niewielki budynek rekreacyjny.

Komfortowa, wręcz sterylna i uproszczona do minimum obsługa steatytowych pieców Jydepejsen opalanych drewnem sprawia że doskonale sprawdzą się we wszelkich przestrzeniach użyteczności publicznej, lokalach, lub biurach. W przypadku wnętrz nowoczesnych steatyt stanowiący obudowę pieca subtelnie zaakcentuje modny wystrój pomieszczenia.

Tak jak wiele innych nowoczesnych skandynawskich pieców kominkowych, Piece serii COSMO dostępne są w firmie Tapis.pl

 

   jy17  

 Cosmo Special                 Cosmo 1147                             Mido                                 Orion

Zobacz także felieton o piecach kominkowych: https://www.tapis.pl/info/minimalizm-maksimum-korzysci-wstep.html
Oferta pieców steatytowych Jydepejsen: https://www.tapis.pl/piece-piecyki/jydepejsen/

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece