Pięcioszybowe paleniska gazowe WANDERS są propozycją skierowaną głównie dla miłośników innowacyjnych i niepowtarzalnych form i rozwiązań. Kominkowe wkłady gazowe z serii DANTA są też inspiracją dla wszystkich producentów i projektantów nowoczesnych mebli do wszelkich obiektów: mieszkalnych, biurowych, gastronomicznych, hotelowych, rekreacyjnych czy sportowych (siłownie, pływalnie). Najlepszym rozwiązaniem w kominkach do takich wnętrz jest już od dawna odrzucenie psujących optykę i widok przepięknego spektaklu płomieni wszelkich słupków i szprosów.

Pod względem technicznym dla firmy WANDERS nie stanowiło żadnego problemu wykonanie paleniska gzowego przeszklonego na boki i częściowo z tyłu.

W wielu wcześniejszych felietonach prezentowaliśmy nieograniczone możliwości projektowe i dekoracyjne jakie pełnią kominki półwyspowe z dwustronnym przeszkleniem. Przybliżyliśmy możliwości tego jak zmyślnie wnętrze podzielić na dwie części za pomocą kominkowego „TUNELU”.

W tym felietonie chciałbym uświadomić tylko znikomą część możliwości adaptacyjnych jakie zyskujemy dzięki 5-stronnym gazowym wkładom WANDERS z serii DANTA.

Optycznie lekkie wkłady DANTA dzięki swojej oryginalnej budowie pozwalają tworzyć nieograniczone ilości kompozycji w połączeniu z meblami lub elementami użytkowymi nowoczesnych wnętrz.

 

Pięciostronny kominek możemy połączyć w harmonijną całość z zestawem wypoczynkowym komfortowych kanap, połączyć go w wyjątkowo oryginalny sposób z roboczym blatem kuchennym, może stanowić zakończenie stołu w przestronnej jadalni, czy bufecie. W nowoczesnym biurze wypełni wolną przestrzeń, a dodatkowo zaaranżuje przytulny kąt dla petenta, separując od zgiełku pracy biurowej. Dla tego typu aranżacji wielkość pomieszczenia nie stanowi problemu gdyż seria DANTA to cztery różnej wielkości paleniska – optymalnie do każdej przestrzeni.

 

Centralne ogniska idealnie sprawdzają się w przypadku potrzeby podzielenia przestrzeni użytkowej na dwie lub więcej stref o różnych charakterach. Niczym nie zakłócony blask płomieni wyraźnie podkreśla nowoczesny design wnętrza. Warto jednak pamiętać że tego typu kominki są dominującym elementem wystroju wnętrza, ale często to jedyna alternatywa w przypadku braku pomysłu na zagospodarowanie dużej otwartej przestrzeni o wielu różnych przeznaczeniach. Centralne usytuowanie takiego kominka rozwiązuje problem aranżacji, bo zdecydowanie łatwiej zagospodarować pomieszczenie mając pięciostronny kominek jako punkt wyjścia. Skonfigurowanie obok siebie dwu pięcioszybowych palenisk gazowych to dodatkowa opcja, wszystko zależy od wielkości wnętrza, naszych pomysłów i tego jaki miks wariantów wybierzemy.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki gazowe