ImperaPodstawową ideą firmy Rika jest zasada, że tylko najlepsze technologie są wystarczająco dobre. Dlatego firma nieustannie stara się ulepszać swoje piece. Standardem w wielu modelach jest już system Rikatronic® – system automatycznego sterowania dopływu powietrza do komory spalania, o którym  pisaliśmy we wcześniejszych artykułach (austriacki piec kominkowy RIKA FOX II z systemem Rikatronic 3 z dnia 2012.09.10 )
Natomiast absolutną nowością w austriackiej firmie Rika jest dział pieco-kominków  z akumulacją ciepła. Rika Powerstone Technik to dział  pieców opalanych drewnem  akumulujących ciepło. Górna część  pieco-kominka – ponad deflektorem wypełniona materiałem kumulującym ciepło została zaprojektowana tak, aby spaliny przechodziły przez system szesnastu kanałów i przez  długi okres oddawały  zgromadzone ciepło. Dzięki tej konstrukcji – system kanałów w połączeniu z materiałami kumulującymi pieco-kominki RIKA oddają ciepło do 24 godzin.  Jest to idealne rozwiązanie dla osób które wymagają by urządzenie grzewcze błyskawicznie nagrzewało pomieszczenie, a jednocześnie kumulowało energię cieplną oddając ją stabilnie przez długi czas.

Celem   austriackiej firmy Rika jest połączenie najbardziej nowoczesnej techniki, ekologii, ekonomii  i zamknięcie tego w prostej, oszczędnej, funkcjonalnej bryle. Dodając do tego system kumulacji ciepła w pieco-kominkach z serii Rika Powerstone Technik otrzymujemy produkt wyjątkowy. Minimalistyczna, ascetyczna wręcz forma prostopadłościanu pieco-kominka  z drzwiami w całości przeszklonymi zyskały aprobatę nie tylko młodych odbiorców. Urządzenia te doskonale wpasowują  się w aktualne tendencje mody, w których dominuje przejrzystość i prostota.  Atrakcyjność  pieco-kominków podnosi różnorodność wykończeń takich jak ceramika w kolorze białym lub czarnym,  idealnie komponująca się z czarnym korpusem,  lub okładzina z naturalnego kamienia wulkanicznego (soapstone).

Wszystkie te cechy posiadają dwa pierwsze piece z tej serii model  Impera, oraz Impera XL
Piece  Impera  i Impera XL – to unikalny model  o sprawności powyżej 90%.
Piec  Impera o wymiarach 1704 x 520 x 451 mm, i mocy regulowanej 3 – 6 kW waży 280 kg.
Piec Impera XL jest jeszcze wyższy – 1834 x 570 x 451mm, ma większą moc 4- 8 kW i waży 315 kg
Specjalny system kontroli powietrza  RLS zapewnia optymalne wykorzystanie  powietrza  w każdej fazie spalania, a piece promieniują równomiernym ciepłem najbardziej zbliżonym do ciepła słonecznego.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece