Dodano: 2015.07.13

Od wielu lat w branży grzewczej oferowane są urządzenia wielofunkcyjne, wszystkie mniej lub bardziej udane. Te nieudane zwykle określmy mianem „jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego” i pewnie tak można w skrócie podsumować wiele wynalazków.  Firma Tapis od wielu lat stara się oferować tylko urządzenie sprawdzone jakościowo, pewne, wartościowe i bezpieczne w użytkowaniu.

Do grona udanych wielofunkcyjnych urządzeń zaliczamy żeliwny wkład kominkowo-grillowy firmy HERGOM. To połączenie żeliwnego paleniska zamkniętego szybą, wyposażonego w praktyczny ruszt do grillowania i dużego wygodnego piekarnika. Piekarnik doskonale sprawdza się jako piec do pizzy, chleba, ciasta i wszelkich potraw na gorąco.

Piecokuchnia HERGOM Insert I jest przeznaczona do zabudowy, jej konstrukcja i budowa pozwala stosować ją w pomieszczeniach zamkniętych o charakterze prywatnych i publicznym, a także w przestrzeniach otwartych, czyli we wszelkich obiektach małej architektury ogrodowej (ogrodowo- tarasowe grille, letnie kuchnie, kominki i grillokominki tarasowe). Piec do pizzy Insert I jest najchętniej wykorzystywanym wyposażeniem tradycyjnych murowanych letnich kuchni.

Uniwersalizm i bezpieczne użytkowanie paleniska grillo-kominka sprawia, że coraz częściej spotykamy je nie tylko w grillach ogrodowo-tarasowych i letnich kuchniach, ale także w pomieszczeniach zamkniętych, np. w dużych stylowych kuchniach ekskluzywnych rezydencji, czy w topowych lokalach gastronomicznych.

Wystarczy dysponować w pomieszczeniu kanałem dymowym i już możemy zmienić jego charakter, wzbogacając je o bardzo praktyczny i klimatyczny gadget. Gadget wyjątkowo pożyteczny bo oprócz grillowania i pieczenia ogrzewa pomieszczenie jak średniej wielkości kominek. Potrawy w nim przyrządzone zaskoczą nas tradycyjnym aromatem i naturalnym zapachem drewna.

Wielofunkcyjna piecokuchnia Insert I to także wydajne i trwałe urządzenie grzewcze. Insert I sprawdza się jako doskonałe ogrzewanie kuchni z jadalnią w domach rekreacyjnych, czy letniskowych. Dzięki niej możemy wydłużyć sezon działkowy, wielofunkcyjna hybryda kominka i piekarnika uprzyjemni tez zimową wizytę w letnim domku, lub górskiej chacie. O takich zaletach wielofunkcyjnego urządzenia firmy Hergom przekonali się już wszyscy nasi klienci którzy nabyli kaflowy piec kominkowy z serii Stoger Ceramic – Hannover Grosee Cook wyposażony w to przydatne, wielofunkcyjne urządzenie.

Dlatego nasze pochwały dla hybrydowej kominko-kuchni Insert I nie są bez pokrycia, ale poparte są faktami i ocenami wielu ukontentowanych użytkowników.

Wymiary zewnętrzne wkładu Insert I :
– szerokość- 900mm, głębokość- 660mm, wysokość- 900mm, moc 12,5kW, waga 242 kg

Wieloletnią trwałość piecokuchni Hergom Insert I zapewnia wysokiej jakości, grube żeliwo a szczelna i wydatna izolacja termiczna piekarnika poprawia jego sprawność, do tego długotrwale utrzymuje stałą temperaturę.

O doświadczeniu Hergomu w produkcji żeliwa wspominaliśmy w artykule poświęconym żeliwnym piecom emaliowanym i kuchniom opalanych drewnem.

Dostęp do piekarnika wykonanego z chromoniklowej stali umożliwia para dużych przeszklonych i symetrycznie podzielonych, żeliwnych drzwi. Dolne jednoczęściowe drzwi zamykają obszerne palenisko, jednocześnie pełniące funkcje grilla. Wewnątrz paleniska producent przewidział do wyboru dwa poziomy dla ruchomych rusztów. Dobrze uszczelnione drzwi paleniska, z precyzyjną regulacją prędkości spalania i regulowany szyber na wylocie dymu podnoszą sprawność i ekonomikę użytkowania.

Palenisko grillujące z piekarnikiem Insert I to z pewnością nie tylko gadget, ale bardzo często i chętnie eksploatowane urządzenie i nie tylko na działce czy ogrodzie, ale także w domu i o każdej porze roku. W wielkim skrócie – udana inwestycja na wiele, wiele lat.

Zobacz także: Galeria zdjęć piecokuchni Insert I
Ulotka reklamowa: Piecokuchnia HERGOM Insert I oraz wkłady grillowe do zabudowy

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Grille