KWLINE od wielu lat specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości wkładów kominkowych. Proponowane produkty łączą w sobie najwyższą jakość zastosowanych materiałów, z oryginalnym, nowoczesnym wzornictwem. Szeroka gama dostępnych modeli sprawia, że z łatwością dopasujemy kominek do salonu, a nie salon do kominka. Wkłady kominkowe są projektowane w taki sposób, aby dać użytkownikom to, co najlepsze, czyli piękną wizję ognia, przez co już od pierwszego rozpalenia kominek staje się sercem całego domu. Do ich produkcji wykorzystuje się specjalny rodzaj stali odpornej na wysokie temperatury. Urządzenia wyposażono m.in. w bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz, które działa w oparciu o system przepustnic, zapewniających jego płynną regulację. Wkłady kominkowe półwyspowe firmy Kwline, idealnie nadają się do pracy w budynkach z rekuperacją. Drzwiczki wkładów zostały dodatkowo wzmocnione, dzięki czemu są odporne na zniekształcenia. To, co również bardzo ważne, czyli podwójna kurtyna gorącego powietrza, tzw system czystej szyby – daje możliwość cieszenia się niezakłóconym spektaklem płomieni. Natomiast deflektor, czyli część wkładu najbardziej narażona na wysokie temperatury, wykonany jest z dwóch materiałów – ze stali i wermikulitu, co daje efekt bardzo wytrzymałego izolatora.
Kwline E 780 G 3DP
Wkład kominkowy Kwline E 780 G 3DP jest najbardziej ekskluzywnym paleniskiem półwyspowym, skierowanym przede wszystkim na design, z zachowaniem najwyższej jakości produktu. Specjalna dwupłaszczowa konstrukcja zapewnia doskonałe parametry grzewcze, natomiast wewnątrz wkład wyłożony jest naturalnym materiałem akumulacyjnym jakim jest szamot. Wyróżnia się odpornością na działanie wysokich temperatur, trwałością nawet w przypadku intensywnego użytkowania kominka, oraz świetnymi właściwościami akumulacji ciepła. Dzięki przestronnemu i co warte zaznaczenia, głębokiemu wnętrzu komory spalania, oraz całkowitemu chowaniu się drzwi wkładu w obudowie kominka, otrzymujemy wspaniały efekt tradycyjnego otwartego paleniska. Urządzenie jest przeznaczone dla wszystkich osób, które do swojego salonu poszukują półwyspowego, trójstronnego paleniska kominkowego z szybą podnoszoną do góry, tzw. gilotyną.
Kwline E 780 G 3DP Hydro
Z racji dużego zainteresowania wkładem półwyspowym Kwline E 780 G 3DP, producent postanowił iść krok naprzód, tworząc wersję Hydro – czyli z wymiennikiem wodnym. Różnice pomiędzy standardową wersją, a Hydro są niewielkie. Wkład został poszerzony o 10 cm, zwiększyła się także jego głębokość oraz oczywiście waga.
Kwline E 780 Corner D
Wkład kominkowy Kwline 780 Corner D jest specjalną wersją półwyspowego paleniska Kwline E 780 3D PS, w którym zamiast jednego ze szprosów wstawiono boczne drzwiczki z narożnym przeszkleniem. Można powiedzieć, iż jest to połączenie wkładu dwustronnego z wkładem narożnym. Urządzenie wykonywane wyłącznie na specjalne zamówienie. We wnętrzu zastosowano szamotową cegiełkę. Proces spalania jest kontrolowany przy pomocy dwóch dźwigni. Palenisko z bezpośrednim doprowadzeniem powietrza może pracować w budynkach z rekuperacją. Palenisko do załadunku posiada uchylne proste drzwiczki. Reasumując – jest to ekonomiczna wersja wkładu półwyspowego, jednak dzięki bardzo ciekawemu rozstawowi szprosów, możemy dać szerokie pole do popisu projektantowi, lub samemu stworzyć oryginalny kominek dzielący np. salon z kuchnią.
Kwline E 780 3D PS
Wkład kominkowy Kwline E 780 3D PS to stałopalne palenisko z trzema szybami ze szprosem. Szamotowe wnętrze komory spalania pozytywnie wpływa na akumulację ciepła i wydajność grzewczą kominka. Urządzenie wyposażono m.in. w dwie kurtyny powietrzne, szyber czy bezpośrednie doprowadzenie powietrza. Wkład jest ekonomiczną alternatywą dla urządzeń z gilotyną. Rezygnacja z podnoszonych drzwiczek znacznie obniża koszty kominka. Dotychczas trójstronne półwyspowe palenisko posiadało niewygodną przeszkodę – cenę. Dzięki opcji ze szprosami, takie rozwiązanie staje się ogólnodostępne.
Mamy wkład kominkowy i co dalej? Trzeba go odpowiednio obudować, aby kominek właściwie spełniał swoje funkcje. Ma być nie tylko ozdobą, ale też wydajnym źródłem ciepła. Liczy się przede wszystkim odpowiednia izolacja i zabudowa. Najczęściej wykorzystuje się do tego płyty krzemianowo-wapniowe (zobacz: zdjęcia kominków z płyty krzemanowo-wapniowej). Materiał ten daje sporo możliwości w kwestii wykończenia obudowy. Możne mieć ona kształt klasyczny, czyli zwężający się ku górze, prostokątny, a nawet owalny. Choć w tym ostatnim wypadku trzeba uważać, bo gięcie i nacinanie płyty może osłabiać jej wytrzymałość. Sam materiał jest bardzo prosty w obróbce, ponieważ przypomina popularne płyty karton-gips, które najczęściej są wykorzystywane do tworzenia różnego rodzaju zabudów. Należy pamiętać, iż płyty krzemianowo-wapniowe sprawdzą się tylko w miejscach, gdzie wilgotność nie przekracza 70 procent. Do domków letniskowych, gdzie często wilgotność powietrza bywa wyższa, lepsze będą płyty, które dodatkowo są odporne na wilgoć. W obu przypadkach należy płyty odizolować od otwartego ognia, ścian paleniska i komina, ponieważ temperatura płyty nie powinna przekraczać 50 st. C. W roli izolatora najlepiej sprawdza się wełna mineralna pokryta z jednej strony specjalną warstwą z folii aluminiowej. Przy czym odległość od zaizolowanych ścianek a elementami obudowy i ścianą pomieszczenia powinna wynosić minimum 5 cm po bokach i 10 cm z tyłu. Co do samego kształtu zabudowy oraz sposobu wykończenia, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jeśli nie macie Państwo pomysłu, jaką formę powinna mieć zabudowa kominkowa, warto zapoznać się z naszymi galeriami, które być może staną się źródłem inspiracji:
http://www.kwline.pl/kominki-gazowe-galeria.html
Dawid Brzózka
Specjalista z zakresu ogrzewania kominkowego
TAPIS.PL
ul. Wędkarska 5
93-458 Łódź
tel: (42) 682 42 23
SAUNY BASENY KOMINKI – bądź na bieżąco. Subskrybuj nasz kanał filmowy TAPIS.TV.
Wszystkie aktualności związane z firmą: Kwline,Aktualność z kategorii: Wkłady kominkowe