Dodano: 2012.11.05

Firma Tapis wzruszona losem 23 letniego Marcina chorującego od dwóch lat na bardzo rzadką chorobę postanowiła wesprzeć leczenie młodego, pełnego marzeń i planów mężczyzny nie tylko finansowo, ale również przez publikację tego apelu, do wszystkich dla których los ludzi tak brutalnie wyrwanych z kolein normalnego życia nie pozostaje obojętny.
Marcin od dwóch lat cierpi na niezwykle rzadką chorobę nowotworową ASPS. W Polsce ten nowotwór dotknął oprócz Marcina tylko 7 osób i dlatego lekarze w kraju nie posiadają ani doświadczenia, ani odpowiednich narzędzi do walki z ta chorobą.

Pomoc znalazła się w USA. Okazało się, że w instytucie pod Waszyngtonem prowadzone są badania nad nowoczesnym lekiem, który przynosi pozytywne wyniki w leczeniu tego typu nowotworu. Niestety, jest to związane z ogromnymi kosztami, które Marcin już poniósł prywatnie – koszt badań onkologicznych, ceny leku i oczywiście koszty podróży. Dobra wiadomość – leki zaczęły przynosić pożądane efekty – guzy zaczęły się zmniejszać. Marcin wrócił do kraju i kontynuuje leczenie, ale przed nim jeszcze długa droga. Raz w miesiącu kuracja wymaga nowej porcji leku i badań kontrolnych, możliwych do wykonania wyłącznie w instytucie w USA. Nie wiadomo, jak długo potrwa leczenie, dlatego każde wsparcie finansowe ma dla Marcina ogromne znaczenie. Pomóżmy mu w zrealizowaniu marzeń.
Wszystkim, których tak jak nas zainteresował los Marcina podajemy dane do wpłat, nawet drobnych kwot. Każda suma jest ważna.

Paraf. Oddz. Akcji Katolickiej przy Parafii Św. Krzyża
Ul. Franciszkańska 4, Szamotuły
NR. konta 51 9072 0002 2004 0404 8237 0001
Koniecznie z dopiskiem – POMOC DLA MARCINA


Aktualność z kategorii: Wydarzenia