Nasz dział „Aktualności” konsekwentnie informuje o wszystkich godnych uwagi kominkowych nowościach i nowatorskich rozwiązaniach technicznych stosowanych przez producentów kominków. Śledząc go, przekonamy się, że firmą przodującą w pracach nad nowymi innowacyjnymi patentami jest austriacka RIKA.

rika idea

I tym razem RIKA zaskoczyła nas pionierskim produktem, bo nowoczesnym piecem wolnostojącym, opalanym drewnem z możliwością ogrzania dodatkowo dwóch pomieszczeń. Piec RIKA IDEA Multiair wyposażony jest w konwekcję ciepłego powietrza – czyli daje nam  możliwość zasilenia układu dystrybucji gorącego powietrza.

rika-multiair-idearika idea

Dotychczas taką możliwość z urządzenia opalanego drewnem dawały tylko kominki, teraz dzięki nowemu produktowi Rika możemy to samo uzyskać z wolnostojącego pieca spalającego drewno. Wolnostojący piec z systemem dystrybucji gorącego powietrza to gotowe rozwiązanie problemu z ogrzaniem biura, małego lub średniego mieszkania czy letniskowego domku.

rika ideaRIKA IDEA Multiair to nie tylko wygodne i ekonomiczne ogrzewanie, ale także efekt naturalnego ognia z płonących polan drewna. Do tej pory mieliśmy takie możliwości ogrzewania, tylko z pieców pelletowych. Użytkownicy pieców pelletowych wiedzą, że mankamentem jest ciągle nienaturalny, „nerwowy” płomień jak z palnika. Kolejnym argumentem, który dobrze adresuje piec IDEA do niewielkich budynków są jego wymiary zewnętrzne, głębokość całkowita urządzenia to tylko 43cm, wysokość 110 cm, szerokość 82cm.

Szeroki zakres regulacji mocy pieca od 4,5kW do 9kW – to też argument za tym, aby piec wykorzystywać jako źródło dogrzewania w starych budynkach z niewydolną kotłownią. A przy tym zyskać niepowtarzalny klimat jaki stwarza płonące drewno.

Prosta, minimalistyczna stylistyka pieca i czarny kolor obudowy bezproblemowo pogodzą go z każdym stylem wnętrza i każdym typem mebli. W korpusie pieca z prawej strony znajduje się podręczna i praktyczna wnęka do przechowywania drewna. Wyjątkową stylistykę posiada także górna płyta urządzenia.

IDEA ogrzewania całych mieszkań jednym piecem już od dawna przyświecała konstruktorom z firmy RIKA. Rezultatem tych starań były pelletowe piece RIKA DOMO MultiAir. Dobre przyjecie przez kominkowy rynek pieca Domo Multiair opalanego pelletem, dodatkowo świadomość, że nie we wszystkich krajach Europy pellet zdobył dużą popularność – zaowocowało to wprowadzeniem do oferty podobnego pieca, ale spalającego drewno.

Multimedialna prezentacja: RIKA Idea MultiAir

 

System dystrybucji ogrzanego powietrza w piecu Rika IDEA Multiair działa dokładnie jak w pelletowym Domo Multiair, wyposażony jest także w bardzo funkcjonalny i łatwy w obsłudze system Rikatronic 4. Warto podkreślić za każdym razem, że system RIKATRONIK 4 to komfortowe i ekonomiczne ogrzewanie piecem kominkowym.

Piec Rika IDEA Multiair to produkt skupiający w sobie kilka najważniejszych dzisiaj atutów:

– uniwersalna stylistyka
– małe wymiary zewnętrzne
– ekonomiczne spalanie
– łatwa obsługa
– zautomatyzowany proces spalania
– najwyższa jakość i trwałość
– dystrybucja gorącego powietrza

Firma RIKA stawia sobie za cel tworzyć technologie wyprzedzającą inne firmy kominkowe o kilka lat. I te ambitne założenia jak dotąd udaje im się konsekwentnie dotrzymywać. Produkty firmy Rika są wzorem i źródłem do naśladowania dla wielu firm europejskich. Możemy być pewni, że pomysły i rozwiązania  „zapożyczone” od Riki za kilka lat spotkamy też u wielu innych, mniej renomowanych producentów pieców. Pozostaje tylko zasadnicze pytanie: z jakim efektem naśladowcy dotrzymają jakości i trwałości w swoich tańszych piecach? To oczywiście pytanie retoryczne bo z doświadczenia popartego wieloletnią sprzedażą pieców Rika wiemy, że wszystkie tańsze „patenty” są tylko bladym cieniem najwyższej jakości osiągniętej przez Rikę.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece