Firma Rika – potentat rynku austriackiego w zakresie obróbki metalu. Dzięki 60 letniej tradycji, ogromnej wiedzy i doświadczeniu, firma jest w stanie tworzyć najnowocześniejsze, zgodne z oczekiwaniami odbiorców wolnostojące piece kominkowe. Jakość i skuteczność, oraz współczesny design, łączą się w innowacyjnych rozwiązaniach pieców kominkowych i pieców opalanych pelletem.

Firma – zakład ślusarski założony w 1951 roku przez Pana Karla Rudolfa Rienera miała powierzchnię 60m2, aby w latach 80 ubiegłego stulecia powiększyć ją do 11.000 m2 i zapoczątkować produkcję pieców kominkowych. A już w roku 1989 jako pierwsza w Europie rozpoczęła produkcję nowatorskich pieców opalanych pelletem.
Przełom wieku to decyzja o produkcji pieców z płaszczem wodnym, (współpracujących z układem CO.) W tym momencie firma ma już 20.000 m2 powierzchni, oraz liczne filie na terenie państw UE. Dewizą firmy RIKA to nieustanne dążenie do doskonalenia produktów i jednym ze spektakularnych osiągnięć jest piec kombi na pellet i drewno polanowe. Dzięki temu w lutym 2011 roku na targach we Frankfurcie mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć najnowsze dzieło Karla Rainera piec INDUO. Inteligentne urządzenie grzewcze na drewno i pellet, nie wymagające przezbrajania. Zostało spełnione marzenie, aby piec wyręczał nas, automatycznie rozpoznając jaki środek został do niego włożony i odpowiednio samodzielnie regulując w zależności od paliwa (drewno lub pellet) poprzez Rikatronic dopływ powietrza. Kolejną zaletą INDUO jest wygodny, czytelny dla użytkownika Touch Display. Nowoczesny, łatwy w obsłudze, pozwala każdemu dostrojenie pieca według własnych potrzeb wybierając pożądany rodzaj uruchomienia. Kładąc nacisk na najdoskonalsze właściwości grzewcze, nie zapomniano o walorach wizualnych. Nowoczesny, elegancki wygląd, duża szyba pozwalająca cieszyć się przepięknym widokiem ognia zaspokoi gust najwybredniejszych koneserów. Prosty, duży pojemnik obudowany steatytem , najwyższej jakości materiały sprawiają niepowtarzalny wygląd INDUO, a niewielkie wymiary pozwolą cieszyć się widokiem ognia nawet w pomieszczeniach, gdzie tradycyjny kominek mógłby je zdominować. Przyjemnie promieniujące ciepło, przepiękny spektakl płomieni, oraz prostota obsługi sprawi, że pokochamy INDUO „od pierwszego palenia”.

Więcej informacji w serwisie – https://www.tapis.pl/piece-piecyki/rika/induo.htm

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece