Dodano: 2015.05.28

Wśród wielu nowości kominkowych zaprezentowanych podczas tegorocznych targów ISH we Frankfurcie austriacka firma RIKA zaprezentowała opatentowany system automatycznego spalania czyli RIKATRONIC 4.

RIKATRONIC 4 jest rozwinięciem znanego i wypróbowanego w działaniu systemu ROKATRONIK 3.

Przewodnią ideą systemów RIKATRONIC jest automatyzacja procesu spalania i optymalizacja zużycia drewna, a w następstwie ekonomiczna eksploatacja i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

Zapłon za naciśnięciem przycisku     Najwyższa wydajność     Mniejsze zużycie drewna    Łatwe ogrzewanie

Zapłon za naciśnięciem przycisku: Masz do wyboru:  ręcznie lub automatycznie rozpalić piec z Rikatronic4. (Przez opcjonalny Rika GSM Control).

Najwyższa wydajność: Czujnik sterowany Rikatronic4 Regeleung podaje automatycznie do paleniska odpowiednią ilość powietrza potrzebnego do spalania w każdej fazie tego procesu.

Mniejsze zużycie drewna: Rikatronic4 służy do automatycznej optymalizacji procesu spalania, a tym samym zmniejsza ilość zużycia drewna średnio o 50% *.
* W porównaniu do nieprawidłowego sterowania ręcznego.

Łatwe ogrzewanie: Wyświetlacz miga na czerwony kolor, pokazując najlepszy czas na wykonanie załadunku drewna do paleniska.
W systemie RIKATRONIC cały proces spalania drewna jest stale monitorowany przez złożony zespół sensorów. Czujniki komunikują się z programem komputera a ten dalej steruje mechanicznymi przepustnicami powietrza, tak aby zaprogramowana przez nas temperatura była podtrzymywana, a cały proces spalania przebiegał prawidłowo. Wyraźna, czerwona kontrolka w panelu wyświetlacza komunikuje ile czasu pozostało do ponownego załadunku drewna do komory spalania.

r4ar4b

Najbardziej jednak rewolucyjne rozwiązanie po raz pierwszy zastosowane w piecach kominkowych to automatyczny zapłon drewna. Mając piec firmy RIKA wyposażony w system RIKARTONIC 4 nie musimy już brudzić sobie rąk rozpałkami i używać zapałek i stopniowo układać opał. Rika wyposażyła ruszt paleniska w miejsce na specjalną rozpałkę, którą roznieca elektryczny zapalnik. Dalej ogień z rozpałki sam przenosi się do polan drewna, do użytkownika należy tylko uzupełniać opał. Elektroniczny programator umożliwia ustawienie zapłonu pieca o dowolnej porze, w praktyce piec sam rozpali ogień o dowolnej wybranej przez nas porze dnia.

Nowy system RIKATRONIC 4 to także możliwość sterowania piecem na odległość za pomocą aplikacji App Store w smart fonie (moduł Rika GSM Control). Takie aplikacje w telefonach doskonale sprawdzają się w sterowaniu gazowymi wkładami kominkowymi firmy FABER/Kwline.

W ofercie handlowej RIKA proponuje cztery piece opalane drewnem wyposażone w system RIKATRONIC 4:

swing

 

 

RIKA SWING

nowoczesny smukły piec z panoramiczną szybą – idealny do nowoczesnych wnętrz

 

 

 

 

idea

 

 

RIKA IDEA Multiair

Piec z możliwością ogrzewania kilku pomieszczeń.

 

 

 

 

nex

 

 

 

RIKA NEX

Masywny piec w obudowie z grubego steatytu lub piaskowca. Piec zwęża się ku tyłowi, może więc doskonale komponować się w narożniku pomieszczenia.

 

 

 

sol

 

 

RIKA SOL

Prosty uniwersalny stylistycznie piec w masywnej kamiennej oprawie, do wyboru w steatycie lub piaskowcu.

 

 

 

 

Modele NEX i SOL stylistyką wyraźnie nawiązują do takich przebojów rynkowych jak Rika FOX II i Rika IMPOSA

Wyraźny trend stawiający na automatyzację, zmniejszenie zużycia drewna i ekologię obserwujemy w branży kominkowej już od paru lat, a nowy system RIKATRONIC 4 jest tego kolejnym przejawem. Nowe udogodnienia techniczne jakie zaprezentowała RIKA w swoich piecach kominkowych wyposażonych w system RIKATRONIC 4 stawiają jej produkty w czołówce nowoczesnych palenisk kominkowych godnych miana XXI wieku.

Poznaliśmy już perfekcyjne działanie automatyki sterującej w nowoczesnych turbokasetach HERGOM oraz wszechstronność i uniwersalizm gazowego wkładu kominkowego Kwline /Faber 4-seasons. Teraz czas zweryfikować w praktyce działanie nowego systemu RIKATRONIC 4, liczymy że austriacka RIKA odniesie kolejny sukces.

Katalog produktów Rika 2015: http://news.rika.at/katalog_bestellen.jsp

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece