W związku z systematycznym wzrostem sprzedaży pieców wolnostojących, oraz coraz większym zainteresowaniem klientów usługą rozprowadzenia ciepłego powietrza do innych pomieszczeń, firma Tapis.pl wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, prezentuje wymiennik ciepła do pieców kominkowych.

System ten w dużej mierze oparty został na sprawdzonych już od lat urządzeniach DGP – dystrybucja gorącego powietrza, stosowanych przy kominkach tradycyjnych. Nowością jest wymiennik działający na zasadzie odzysku ciepła ze spalin, oraz przekazywanie poprzez mechaniczną turbinę gorącego powietrza z pomieszczenia w którym znajduje się piec, do innych pomieszczeń.
Zasada działania jest bajecznie prosta, powietrze pobierane z pomieszczenia za pomocą turbiny jest przeniesione do wymiennika i ogrzewa się po między jego ściankami, a następnie wędruje za pomocą izolowanych przewodów do wyznaczonych pomieszczeń.
Rozwiązanie to doskonale nadaje się do zastosowania w domkach letniskowych gdzie ze względu na niewielkie rozmiary pomieszczeń najczęściej wybieramy piece wolnostojące jako jedyne źródło ogrzewania. Prostota montażu tego systemu jest jego największą zaletą. Sam wymiennik posiada izolowane ścianki zewnętrze i może być stosowny przy drewnianych stropach bez żadnych obaw.
Dzięki temu systemowi zostały znacznie rozszerzone możliwości stosowania pieców wolnostojących.

Łukasz Knysak
Kierownik salonu nr. 2 – oddział Częstochowa

Więcej informacji w serwisach:
http://www.nasadykominowe.pl/
https://www.tapis.pl/dgp/
https://www.tapis.pl/dgp/doprowadzenie-powietrza-do-kominka.htm

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece