Firma Tapis przedstawia dwa najnowsze wolnostojące piece kaflowe z serii Stoger Ceramic. Model Salzburg i Salzburg Grosse.

Współczesne piece nawiązujące formą i stylem do dawnych tradycyjnych pieców kaflowych, tak pięknie dekorujących stare wnętrza. Jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnych stalowo-akumulacyjnych wkładów kominkowych mają one dużo lepsze właściwości grzewcze. W obu piecach Salzburg i Salzburg Grosse  została zastosowana komora spalania wyłożona izolującym materiałem Thermotte, który podwyższa temperaturę spalania, a w konsekwencji przyczynia się do poprawienia sprawności urządzenia. Palenisko posiada bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz z możliwością regulacji.

Piece w prostej, klasycznej formie. Co różni te modele? Salzburg jest wersją standardową,  nie ulega żadnym modyfikacjom, wybór jedynie odnośnie odprowadzenia spalin górny lub tylny. Przy opcji górnej, wylot spalin wykończony ozdobną ceramiczną rozetą. Kafle wyłącznie w podstawowej kolorystyce. Podstawowej, co nie znaczy ubogiej, ponieważ do wyboru mamy aż 16 kolorów.  Ciepłe, często wręcz energetyczne, spośród których z pewnością można dobrać odpowiedni do większości wnętrz.

       

 Wymiary pieca Salzburg:
– wysokość 1270mm, szerokość 800mm, głębokość 570mm.
Piec jest w stanie ogrzać 80 – 100 m2 powierzchni.

Natomiast Salzburg Grosse to piec o wysokości 1700mm  z kumulacją ciepła. Może występować w wersji narożnej, lub narożno – przystawnej, prawej, bądź lewostronnej. W standardzie 16 kolorów podstawowych. Ale  w tym modelu kolor możemy wybierać również  z najpełniejszej palety barw – każdy może stworzyć swój własny najbardziej wyrafinowany, niespotykany, jedyny w swoim rodzaju odcień.  Salzburg Grosse to kaflowy arystokrata, stawiający na indywidualizm i niepowtarzalność.

       

Kafle – to materiał od lat kojarzący się z przyjaznym  i łagodnym, nie wysuszającym powietrza ciepłem. Dlatego tak świetnie relaksujemy się w miejscach, gdzie delikatnie promieniuje ciepło kaflowego pieca.

Więcej informacji o w/w piecach znajdziesz w serwisach internetowych:
https://www.tapis.pl/piece-piecyki/kaflowe-piece-kominkowe/index.htm#SalzburgGrosse
– https://www.tapis.pl/piece-piecyki/stoger-ceramic/hannover.htm#Salzburg

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece