Sauna KorneliaLata rozwoju producenta saun – firmy TAPIS.PL, obfitujące m.in. w technologiczne doświadczenia, przemyślane inicjatywy, stale rosnącą popularność saun TAPIS.PL, doskonałe opinie użytkowników, motywują nas nieustannie do dalszej pracy nad udoskonalaniem oferowanych rozwiązań.  Tym razem „pod nóż” wzięliśmy cieszącą się ogromnym uznaniem saunę KORNELIA.

Dla niewtajemniczonych, inspiracją do stworzenia sauny KORNELIA była potrzeba przestrzeni, otwartości na otoczenie i wielofunkcyjności, w której paradoksalnie można się schronić przed szumem wielkich miast.

Sauna „oddala gniew i wysusza żółć”, która nagromadziła się w naszym organizmie podczas dnia – tak twierdzą Finowie, najwięksi admiratorzy korzystania z sauny.

sr2

W naszych zabieganych czasach kompleksowe i i uniwersalne rozwiązania są prawdziwym luksusem i taki luksus TAPIS oferuje swoim klientom w postaci sauny KORNELIA. W jednej kabinie znajduje się:

  • klasyczna sauna fińska, którą charakteryzuje najwyższa temperatura (od 85 °C do nawet 120 °C) i jednocześnie bardzo niska wilgotność powietrza – tylko 10%. Tak wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami, których nie polewa się wodą. Sauna szwedzka zazwyczaj jest zbudowana z drewna. Mogą z niej korzystać osoby z problemami mięśniowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów, zapaleniem stawów kręgosłupa, czy astmą oskrzelową. Sauna fińska to dobre rozwiązanie także dla osób po zawale serca (jednak mogą z niej korzystać nie wcześniej niż po pół roku). W tak wysokiej temperaturze można przebywać nie dłużej niż 12 minut. Z tego typu sauny można korzystać jedynie raz w tygodniu.
  • BIOSAUNA – łaźnia domowego użytku – tylarium. Tutaj temperatura nie przekracza 50-60° C, zwiększa się też wilgotność powietrza. Zaletą tylarium – biosauny jest to, iż pocimy się w niej o wiele szybciej, a jeśli mamy wrażliwą skórę – seans zniesiemy znacznie lepiej, niż w 100° C. Tylarium działa łagodnie na układ krążenia i pomaga w znormalizowaniu zbyt wysokiego ciśnienia krwi.
  • Sauna infrared to typ sauny, w której w miejsce tradycyjnego pieca zastosowano promienniki podczerwone. Emitują one promieniowanie podczerwone, które nagrzewają saunę do ok. 50 – 60 °C, przy czym wilgotność powietrza nie przekracza 25%. Dzięki temu można w niej przebywać do 30 minut. Z tego typu sauny można korzystać nawet codziennie.
  • Funkcje sauny solno-jodowej. Sauna solna to odmiana sauny suchej, która jest wykonana z kamiennych brył solnych. Dzięki zastosowaniu halitu i solanek morskich w sanie solnej, mogą z niej korzystać osoby, które zmagają się ze schorzeniami dróg oddechowych: gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc. W saunie odbywa się bowiem inhalacja solna (tzw. haloterapia): podczas sesji oddycha się parą bogatą w sól, jod, brom, wapń i magnez. Temperatura w saunie solnej niej osiąga do 80° C, a wilgotność jest umiarkowana (do 40%), dlatego można w niej przebywać 15 minut.

Seans w saunie KORNELIA to również terapia świetlna. Oprócz oświetlenia typu LED, koloroterapii, czy wspomnianych podświetlonych brył i kruchów solnych, wykorzystujemy m.in. ONYX – kamień  światła, który olśniewa barwami i krystaliczną strukturą, jego największą zaletą jest  właściwość przepuszczania światła. Onyx to dzieło sztuki stworzone przez naturę, które chętnie eksponujemy w saunach TAPIS DESIGN.

Po wyjściu z kabiny, nie kończymy spotkania z KORNELIĄ. Designerski barek z charakterystycznym zewnętrznym sufitem z wbudowanym oświetleniem z wystającym sklepieniem i zaokrąglonymi elementami narożnymi zaprasza do uzupełnienia płynów, praktyczne półki zapewniają przestrzeń pod najpotrzebniejsze akcesoria typu ręczniki, szlafroki, lodówkę na napoje czy nawet telewizor, głośniki itp.

 

Multimedialna prezentacja  realizacji sauny KORNELIA

 

Sauna może być konfigurowana w dowolnych wymiarach.

Model na zdjęciach ma wymiary:
– szerokość: 3220 mm, głębokość do gzymsu górnego barku: 2990 mm,
– głębokość: 2290 mm. (wymiary zewnętrzne)

Sauna KORNELIA to antidotum na szarą codzienność, bezpieczna enklawa w której odnajdziemy święty spokój, w towarzystwie rodziny i przyjaciół miło spędzimy czas.

Kornelia to po prostu przestrzeń wypoczynkowa, funkcjonalność i uroda.

Bogatą ofertę kreacji saunowych naszej firmy, w tym sauny KORNELIA,  można zobaczyć w serwisie internetowym:
https://www.tapis.pl/sauny/kabiny-do-sauny/

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Sauny