Nowa seria duńskich pieców kominkowych Jydepejsen CUBIC pozytywnie zaskoczy i okaże się doskonałą alternatywą dla wszystkich niezdecydowanych nabywców. Nabywców dla których nierozstrzygalnym dylematem jest wybór między kominkiem a piecem kominkowym, piecem stylowym lub nowoczesnym.

Piece kominkowe z serii CUBIC są doskonałym rozwiązaniem tego typu dylematów.

Wszystkie piece CUBIK zaprojektowane zostały tak, aby w swoim uniwersalizmie idealnie harmonizowały z każdym wnętrzem-stylowym, nowoczesnym, dużym lub małym, słonecznym lub zacienionym.

Neutralny surowy kształt, uniwersalna kolorystyka (czerń lub szarość) z powodzeniem pozwala wizualnie pogodzić piec z każdą ścianą lub podłogą. Niezależnie czy w pomieszczeniu dominuje stal, szkło, drewno, ceramika czy szary beton. Piec wzbogaci i podkreśli ponadczasowy charakter pomieszczenia. Wszystkie piece CUBIC doskonale kontrastują na tle starej cegły, dodają uroku drewnianym podłogom, wydobywają i podkreślają surowość nowoczesnych betonowych ścian w industrialnie zaaranżowanych studiach, czy apartamentach.

Serię CUBIC tworzy pięć stalowych pieców: trzy stojące, każdy innej wysokości i dwa montowane na ścianie i nie związane z podłogą . Wersje wiszące czyli modele CUBIC WALL (naścienny) i CUBIC W200 dodatkowo poszerzają możliwości zastosowania ich w miejscach o bardzo ograniczonej wysokości np. przestrzeń pod schodami, nisko schodząca powierzchnia sufitu poddasza.

W tego typu przestrzeniach szczególnie trafionym wyborem jest model CUBIC WALL – mały wiszący sześcian. CUBIC W200 to wiszący piec z szeroką stalową obudową do przechowywania drewna, górna powierzchnia pieca sprawdzi się jako półka na drobiazgi, książki lub zdjęcia.

 

Piece Cubic Jydepejsen mają też jedną wspólną zaletę z kominkami z metaloplastyki (link –>): są banalnie łatwe do wkomponowania w gotowy projekt domu, ich zamontowanie nie wymaga dodatkowych projektów, rysunków czy pomiarów z miejsca montażu jak ma to miejsce w przypadku kominków trwale związanych z pomieszczeniem. Pominięcie tych czynności znacząco redukuje koszty związane z montażem.

Dodatkowo małe przekroje wylotów spalin pozwalają instalować je również tam gdzie nie ma dostępu do komina dymowego.

Duńscy projektanci doskonale wyważyli proporcje między wymiarami pieców: ich szerokością, wysokością, wymiarami podstawy i wymiarami przeszkleń paleniska. Wszystkie te gabaryty nie są dziełem przypadku ale wypływają z doskonałej znajomości zasad panujących w architekturze. Tylko pozornie zaprojektowanie prostego przedmiotu użytkowego wydaje się rzeczą łatwą, w rzeczywistości jest to zadanie wymagające wiedzy, doświadczenia i szczególnego zmysłu estetyki. W przypadku nowej serii pieców CUBIC projektanci z Jydepejsen wzorowo wykazali się takimi umiejętnościami.

Paleniska wyprodukowane przez Jydepejsen jak na skandynawskiego producenta przystało charakteryzują się ponadprzeciętną sprawnością i czystym ekologicznym spalaniem drewna, szerokim zakresem regulacji mocy i czasu spalania, do tego wyposażone są w akumulację ciepła. Mnogość nowoczesnych rozwiązań technicznych podnoszących sprawność palenisk pozwala wykorzystywać piece Jydepejsen także jako wydajne i oszczędne w eksploatacji urządzenia grzewcze.

Zobacz także:
Promocyjna oferta Jydepejsen
Piece Jydepejsen z oferty TAPIS.PL
Strona producenta: www.jydepejsen.com

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece