Dodano: 2017.02.16

Wydawałoby się, że wszystko już w modzie było i każdy nowy trend to remake lub kopia tego co już znamy, może po części to prawda jednak kominkowych obudów w całości wykonanych ze stali jeszcze nie było. Przed paru laty pisaliśmy o stalowych pieco-meblach  i podobnych produktach Stoger Metallic seria FORMA 700 konfigurowalnych z pełną gamą stalowych mebli w postaci półek, regałów szuflad. Ale to były jednak tylko dodatki do kominka, które pozwalały w dowolnym momencie zmieniać konfiguracje zestawów lub ich skład ilościowy.

Stal jest materiałem trwałym, plastycznym i idealnie komponującym się z nowoczesnymi wnętrzami – dlatego stalowe obudowy kominkowe są coraz chętniej wybierane do prostych i minimalistycznie urządzanych wnętrz. Stal doskonale koresponduje z powszechnym w nowoczesnych wnętrzach aluminium, ogromną ilością szkła, stalowymi elementami konstrukcyjnymi w ceglanych loftach, czy betonem architektonicznym.

Moda ta na dobre dotarła do Polski z zachodu Europy, a jej prekursorem i liderem sprzedaży kominków z metaloplastyki jest nasza firma.

TAPIS.PL oferuje stalowe zabudowy kominkowe do dwu europejskich marek wkładów kominkowych czyli do palenisk renomowanej firmy Ruegg i do nowoczesnych stalowo-szamotowych wkładów firmy Kwline.

Obudowy wytwarzane są z wysokiej jakości stali w Zakładach Ślusarskich TAPIS.PL.

Projekty zrealizowano z myślą o najdrobniejszych szczegółach.


Jeśli mówimy o stali we wnętrzach, przy tym interesujemy się współczesną architekturą to oczyma wyobraźni natychmiast widzimy modernistyczne budynki pokryte stalą Corten np. Warszwskie Centrum Nauki KOPERNIK, czy Muzeum Polaków Ratujących Żydów w czasie II wojny światowej w Markowej. To jedne z bardziej rozpoznawalnych w Polsce obiektów wykończonych stalą Corten. I nie jest tajemnicą, że tego typu obiektami projektanci współpracujący z Tapis się inspirowali.

Corten jako wyjątkowy materiał od wielu lat znamy też z obiektów małej architektury ogrodowej lub parkowej: przypomnę choćby gazowe lamy ogrodowe Faber – model The Buz Corten.

Znamienite, że dziś stal Corten i stal imitująca Corten wkraczają do wnętrz.

Stalowe obudowy do palenisk Ruegg i Kwline całą powierzchnię frontalną mają wykonaną ze specjalnie wypreparowanej stali dającej efekt stali kortenowskiej. Reszta elementów sześciennych, kubistycznych obudów jak boki, górna część  przykrywająca kominek malowane są w kolorze czarnym lub grafitowym. To najczęściej stosowana kolorystyka, ale oczywiście jest też możliwość użycia innych kolorów. Funkcjonalność podnosi możliwość dowolnego rozmieszczenia półek lub wnęk w bocznych częściach obudowy. Możemy tam przechowywać różnego rodzaju drobiazgi, zdjęcia, pamiątki, czasopisma lub najpraktyczniej wykorzystać te przestrzenie jako stalowe drewutnie.

Ażurowe elementy wypuszczające gorące powietrze z kominka umieszczane są w górnej części obudowy i pozostają zupełnie niewidoczne z pomieszczenia. Zawsze cały frontalny element stalowego kominka to czysta powierzchnia stali wiernie imitująca corten.

Tak wykonany kominek wyposażony w doskonale działający, nowoczesny wkład to ekonomiczne i wydajne ogrzewanie salonu oraz wyjątkowa, ponadczasowa dekoracja wnętrza. Dekoracja, która długo jeszcze będzie topowym rozwiązaniem stylistycznym w ultranowoczesnym wnętrzu.

 

Rafał Jaros
Specjalista z zakresu Systemów Grzewczych
TAPIS.PL
ul. Wędkarska 5
93-458 Łódź
tel: (42) 682 42 23

SAUNY BASENY KOMINKI – bądź na bieżąco. Subskrybuj nasz kanał filmowy TAPIS.TV.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki