e1Wszystkim powszechnie wiadomo, że każda moda przychodzi i odchodzi. W przypadku nowej serii pieców METALLIC E z oferty firmy STOGER ta reguła do końca się nie sprawdzi, gdyż zawsze znajda się zwolennicy nowoczesnych minimalistycznych wnętrz, prostych i ostrych kantów w uniwersalnej kolorystyce głębokiej czerni.

W odpowiedzi na takie upodobania firma STOGER zaproponowała dwie nowe serie pieców stalowych i żeliwnych o neutralnie brzmiącej nazwie METALLIC SERIA E. Pierwsza seria to trzy nowoczesne piece o charakterystycznym kubistycznym designie (E514S, E 750S, E 900S) wykonane ze stali. Celem łatwiejszej identyfikacji poszczególnych modeli symbole cyfrowe oznaczają szerokość fasady w obu seriach, litera S-oznacza czarną szybę z rastrem, litera E- ekologiczne spalanie.

 e900   e750e514

Skojarzenia jakie nasuwają się po obejrzeniu pieców tej serii sugerują, że ich projektant w swym natchnieniu twórczym zamierzał stworzyć przedmiot stylistycznie kompatybilny z wszechobecnym dziś ekranem plazmowym, w taki sposób aby mogły współistnieć w bezpośrednim sąsiedztwie, wzajemnie się nie wykluczając. To zamierzenie w dużej mierze się powiodło, bo minimalistyczna, czarna surowa bryła pieca bardzo dobrze współgra z czarną ramą panoramicznego telewizora. Zasadniczą formę pieca stanowi prostopadłościan optycznie przysadzisty i ciężki, stabilnie spoczywający na dwu symetrycznie rozmieszczonych nogach, będących jednocześnie częścią bocznej obudowy. Całą frontową część pieca stanowią drzwi paleniska, drzwi z szerokim obramowaniem wizji ognia na całym obwodzie, całą ich powierzchnie pokrywa szkło.

Wszystkie piece serii METALLIC E można optymalnie dobrać pod względem gabarytów i zdolności grzewczej rożnych pomieszczeń. Dostępne są w trzech różnych wielkościach: najmniejszy E514S o mocy 7,5 kW jego wymiary to: szerokość 514mm, wysokość 767mm, głębokość 448mm. Ten model jest najbardziej zbliżony do kwadratu. Pozostałe dwa modele to: średni E 750S o mocy 10kW szerokość 750mm i największy E 900So mocy 12,5 kW o szerokości 900mm.

Jak niemieckiej technologii przystało STOGER piece serii METALLIC E wyposażył w szamotowo-wermikulitowe palenisko. Dzięki tej technologii sprawność pieców sięga 75%.

Druga cześć serii METALLIC E to trzy piece żeliwne E590, E660, E753 jak rożne stylem odbiegające od tradycyjnych żeliwnych pieców kominkowych do tej pory spotykanych. W tym konkretnym przypadku twórców inspirował uniwersalizm, pierwszą różnicą jest wyjątkowo duża szyba – zastosowanie tak wielkiego przeszklenia unikalne w piecach żeliwnych.

e753 e660e590

Neutralna stylistyka pieców tej serii pozwala umieścić je w każdego typu wnętrzu, z korzyścią dla wnętrza. Piec idealnie będzie się komponował do wnętrz tradycyjnych i nowoczesnych.  Cały zewnętrzny korpus pieca tej serii wraz z drzwiczkami wykonany został z żeliwa. Korpus pieca nie ma żadnych zbędnych zdobień, aplikacji, tłoczeń, gzymsów, frezów itp. dodatków. Jedynymi urozmaiceniami są delikatne przetłoczenia boków korpusu pieca i wąska półka przed drzwiami paleniska.

Producent po mistrzowsku zaprojektował piec pod względem proporcji, a to jeszcze bardziej podkreśla jego uniwersalny i ponadczasowy charakter. Powyższe atuty stylistyczne czynią z pieców serii METALLIC E (E590, E660, E753) firmy STOGER doskonalą alternatywę dla wszystkich klientów mających problem z wyborem między piecem tradycyjnym i nowoczesnym. Szczególnie dla tych, którzy pozostają wierni tradycji firma STOGER proponuje piec drugiej serii -żeliwne czyli E753 (największy) o niebanalnej masie prawie dwustu kilogramów.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części pieców serii METALLIC E seria E590, E660. E753 została przez producenta optymalnie skonfigurowana pod względem mocy grzewczej i wielkości.

E590 zakres regulacji mocy 4-9 kW, jego wymiary to: szerokość 590mm,głębokość 492mm, wysokość 741mm
E660 zakres regulacji mocy 5-11,5 kW, jego wymiary to: szerokość 660mm, głębokość 540mm, wysokość 777mm
E753 zakres regulacji mocy 6,5-13,5 kW, wymiary to: szerokość 753mm, głębokość 616 mm, wysokość 812mm

Producent konsekwentnie i zgodnie z niemiecką technologią wyposaża paleniska pieców serii METALLIC E w szamot i wermikulit. Dzięki tak konsekwentnie przestrzeganych założeń stylistycznych i technologicznych firma STOGER serią pieców METALLIC E przekazała na rynek kolejny nowoczesny niepowtarzalny europejski produkt, w Polsce dostępny w firmie TAPIS.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece