piece-lincarPiece kominkowe firmy LINCAR z serii Monellina 176N znaliśmy tylko w trzech podstawowych kolorach czyli bordo, zieleń i brąz. Teraz kolor brązowy został zastąpiony przez producenta jasnym i uniwersalnym kolorem ecrie (Bianco Cracle).  W ofercie przystępnych cenowo pieców ceramicznych brakowało jasnego, uniwersalnego do wielu typów wnętrz koloru. piec-monellinaDodatkowo model Monellina 176 N otrzymał system dopalania gazów drzewnych wewnątrz paleniska, co z pewnością podnosi ekonomikę użytkowania pieca. Piece o niewielkich gabarytach zewnętrznych i w jasnych kolorach często poszukiwane są do niewielkich i zacienionych wnętrz i do  takich właśnie przestrzeni najlepiej  aspiruje nowy model Monellina 176N w jasnym kolorze ceramiki.  Wąski i smukły korpus pieca o przekroju ośmiokąta pozwala idealnie „wpasować” go do narożnika pomieszczenia. Szeroki zakres regulacji intensywności spalania także ułatwia jego codzienną eksploatację w małych pomieszczeniach (nawet 20-25m2) bez ryzyka ich przegrzania.  Komfort obsługi pieca mocno polepsza ruchomy, żeliwny ruszt i lejkowato ukształtowane dno paleniska. W rezultacie popiół sam spada do popielnika bez konieczności używania pogrzebacza, a w następstwie kurzenia pyłem z paleniska.

Bardzo mała średnica króćca wylotu spalin wynosząca 130mm to wielkie ułatwienie dla zainstalowania w budynkach, w których nie mogą funkcjonować kominki lub większe piece kominkowe.

Monellina 176N ma także swój większy odpowiednik z piekarnikiem – czyli bliźniaczy, ale nieco większy i mocniejszy o 2kW  model  Monella 175N.  Monella 175N jest wyższa o wielkość piekarnika, całkowita wysokość tego modelu to 1200mm. Monella 175N jest też nieco szerszym i głębszym piecem. Dostęp do piekarnika kryją duże drzwiczki wyłożone ceramiką.  W takim wydaniu piecyk wydaje się jeszcze smuklejszy, a oprócz tego, że zyskuje dodatkową funkcję kuchenną, zgromadzone ciepło oddaje do pomieszczenia przez większą powierzchnię. Monella 175N z piekarnikiem jest więc urządzeniem dedykowanym do tych wnętrz gdzie Monellina 176N może okazać się zbyt mała.

 

 

Uzupełnione wyposażenie pieców z serii Monellina 176N i nowa wersja kolorystyczna ceramiki ułatwią decyzje o zakupie pieca.

W podsumowaniu najważniejsze zalety nowej wersji Monellina 176N:

– uniwersalny kolor ecrie (Bianco Cracle)
– system dopalania gazów  w palenisku
– obrotowy ruszt
– automatyczny szyber
– mały przekrój wylotu dymu
– możliwość  zamówienia pieca z piekarnikiem
– żeliwna płyta do podgrzewania
– pojemna szuflada do przechowywania opału i akcesoriów
– neutralna stylistyka doskonale pasująca do każdego pomieszczenia
– przystępna cena

Wymiary pieca Monellina 176N:
Szerokość 560mm, głębokość 500mm, wysokość 940mm
Moc nominalna 8kW  waga 123kg

Drugą interesującą propozycją włoskiego producenta jest piec Alice 490 LZ. Smukła pionowa bryła wykończona kaflami ceramicznymi to wizytówka włoskiego stylu. Dodatkową zaletą tego modelu jest umieszczony w górnej części pieca – piekarnik, w którym możemy przygotowywać wspaniałe potrawy.  Nieodzownym wyposażeniem piekarnika jest oczywiście termometr, ruszt i brytfanna.  Mimo kompaktowych wymiarów, piecyk posiada głębokie palenisko z wyjmowanym popielnikiem.

 

Wymiary pieca Alice 490 LZ:
Szerokość 470mm, głębokość 490mm, wysokość 1260mm
Moc nominalna 6kW  waga 143kg

Reasumując wszystkie cechy przedstawionych tu pieców  Lincar Monellina 176 N  i Alice 490 LZ po raz kolejny nasuwa się wniosek, że produkty tego włoskiego producenta są idealną propozycją dla domków rekreacyjnych lub jako ciepły akcent stylistyczny dodający uroku każdemu wnętrzu.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z aktualnymi promocjami produktów Lincar w serwisie www.lincar.pl

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece