Firma Ekkom z Cieszyna 09 września 2013 r. zorganizowała ciekawe spotkanie szkoleniowe dla przedstawicieli branży kominkowej. Spotkanie poświęcone było przede wszystkim najnowszym wkładom kominkowym i ich funkcjonowaniem, odbyło się w czeskiej miejscowości Komenskeho w siedzibie producenta pieców i wkładów kominkowych Romotop.

Szkolenie przebiegało w dwu etapach. W pierwszym konstruktorzy pieców dokładnie wyjaśniali zasady funkcjonowania nowych udogodnień, na przykładzie specjalnie przygotowanych do tego celu wkładów kominkowych. Po zakończeniu części teoretycznej wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali do zwiedzania fabryki, w halach produkcyjnych można było szczegółowo poznać wszystkie etapy produkcji pieców kominkowych. Dzięki takiej organizacji i przekazanym treściom nasza wiedza z zakresu budowy i funkcjonowania wkładów kominkowych została mocno wzbogacona i uaktualniona.

W drugim etapie organizatorzy zaznajomili przybyłych uczestników z funkcjonowaniem przyzakładowej kaflarni.

sr4

Prowadzący szkolenie w naszym odczuciu dość pospiesznie zaprezentował uczestnikom hale produkcyjne, niestety ponieważ było to późne popołudnie – produkcja już nie działała i nie udało nam się zobaczyć procesu formowania kafli, czy przygotowania surowca. Miejmy nadzieję, że jeszcze kiedyś organizatorzy stworzą nam taką możliwość.

Podczas pobytu w kaflarni mieliśmy okazję poznać najnowsze piece ceramiczne z możliwością zastosowania wkładów akumulacyjnych. Technicy fabryczni profesjonalnie demonstrowali sposób montażu pieców, w trakcie trwania prezentacji dyrektor kaflarni odpowiadał na wszystkie nawet najbardziej wnikliwe pytania.

Duże wrażenie wywarła część ekspozycyjna fabryki, w pomieszczeniach ekspozycyjnych każdy uczestnik mógł obejrzeć wszystkie produkowane kształty, rozmiary i kolory kafli łącznie z ceramicznymi kaflami wielkoformatowymi, ta część szkolenia ukazała olbrzymi wachlarz wyboru kafli dla pieców kominkowych produkowanych przez Romotop. Wszystkie piece kominkowe dostępne są w firmie Tapis.

Rozczarowanie wzbudza fakt, że na tak ważnym i ciekawym spotkaniu organizowanym przez dużego europejskiego producenta i importera kominków uczestniczyła zaledwie garstka sprzedawców i co gorsze, w zdecydowanej przewadze z jednego miasta. Wszyscy przybyli reprezentanci firm kominkowych deklarowali podczas spotkania szczerą chęć aktywnej sprzedaży produktów Romotopa. Uwzględniając fakt, że większość z nich prowadzi swoją działalność w obrębie jednego miasta i jego województwa budzi obawy, jaki będzie wynik wszechobecnego promowania jednego wyrobu przez np. ośmiu sprzedawców z jednego miasta? W jaki sposób można prowadzić wspólne działania marketingowe lub zagwarantować jakąkolwiek rentowność tych działań?

Wnikliwie analizując praktykowane przez importera metody marketingowe rodzi się pytanie o przyszłość Romotopa i jego pozycje wśród innych konkurencyjnych firm, które mają wykrystalizowaną i stałą sieć swoich przedstawicieli.

Niezrozumiałe jest dla nas tworzenie tak bardzo rozdrobnionej sieci sprzedaży. Kontrola nad tym jest niewykonalna.

Nasuwa się pytanie – czy chęć zysku za wszelka cenę nie spowoduje skutku odwrotnego ?

Optymistycznie rzecz ujmując, liczymy na to, że kiedyś kryzys minie i siła rynku przypomni o swoich twardych i niezmiennych zasadach.

Podsumowując spotkanie zaliczyć należy do udanych i wnoszących dużo nowych kolorów do kominkowego świata. Przy tej okazji uczestnicy szkolenia z firmy Tapis dziękują za zaproszenie.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Wydarzenia