Dodano: 2012.09.17

Korzenie rodzinnej firmy Kaschuetz sięgają głęboko jeszcze w XIX w. Przepięknie, wręcz bajkowo położona wśród gór fabryka w miejscowości Rohrbach/Golsen w Austrii , została stworzona przez protoplastę rodu Johanna Kaschuetz i z biegiem lat przekazywana była z syna na syna. Na początku XX wieku marka znana już była nie tylko w granicach Europy, ale również na innych kontynentach.

Mimo ogromnych zmian jakie następowały w technologiach odlewniczych w ciągu tak długiej historii firmy, zachowano najważniejszą cechę produkcji – indywidualne podejście do każdego wkładu. I właśnie dzięki ogromnemu, długoletniemu zduńskiemu doświadczeniu, oraz produkcji typu rękodzieło, powstały najlepsze wkłady akumulacyjne. Rezygnując z robotów, stawiając na jakość, zawierzając precyzji ludzkich oczu i rąk powstają wkłady z najwyższej półki z dwudziestoletnią gwarancją. Jedne z najlepszych na świecie wkłady akumulacyjne, które najczęściej służą osobom wymagającym, oczekującym od swojego kominka najwięcej. Główne prace wykonywane ręcznie, podlegają surowej kontroli technicznej nie dopuszczając do jakichkolwiek usterek. Wszystko z największą dbałością o odbiorcę. Szeroka gama modeli przeznaczonych do zabudowy zduńskiej w technologii akumulacyjnej (kominki bez kratek, komory zamknięte typu HYPOCAUSTO). Paleniska wykonane z najwyższej próby żeliwa, 2-3 cm grubość ścianki wyłożone masywnymi płytami akumulacyjnymi austriackiego producenta mas akumulacyjnych RATH. Podkreślamy, każde urządzenie składane i malowane ręcznie. Ogromny wybór drzwiczek i frontów, wykończeń – od żeliwnych, stalowych, aż po 24 karatowe złoto. Szeroka gama nadstawek akumulacyjnych, wodnych, radiacyjnych. Różnego rodzaju opcje – podwójne przeszklenia, załadunki tylne. Duży zakres mocy grzewczych.

Zwiedzając przepiękne zamki i odnowione dawne rezydencje na terenie Austrii i nie tylko, zwrócimy szczególną uwagę na przepiękne, unikatowe piece kaflowe, ponieważ w większości z nich bije serce rodem z firmy Bernard Kaschuetz GmbH & Co KG. Firma znana jest również z produkcji odlewów dla przemysłu ciężkiego i budownictwa.


Czujemy się wyróżnieni zaproszeniem do firmy. Niepowtarzalność czuje się tutaj na każdym kroku. Było nam nadzwyczaj przyjemnie, ponieważ dostąpiliśmy zaszczytu zwiedzania fabryki w towarzystwie właściciela, Pana Bernharda Kaschütza, który z ogromną pasją opowiadał o procesach produkcyjnych, jednocześnie nie zapominając o ciekawych losach firmy na przestrzeni czasu.
I właśnie dzięki takiej pasji wszystkich kolejnych właścicieli firma pod szyldem Bernard Kaschuetz GmbH & Co KG. oferuje klientom nie tylko produkty najwyższej jakości, ale doświadczenie i tradycję.

Firma Tapis od dawna starała się o współpracę z firmą Bernharda Kaschütza i właśnie podczas tej wizyty po długich negocjacjach, wybrano nas do reprezentowania firmy na terenie Polski i Europy Wschodniej. Z ogromną dumą i poczuciem ciążącej na nas odpowiedzialności za tak ważne zadanie przyjęliśmy propozycję i z całych sił, będziemy starać się nie zawieźć pokładanych w nas nadziei.

Wkłady piecowe Kaschutz: https://www.tapis.pl/kominkowe/kaschutz/
Piece akumulacyjne Kaschutz: https://www.tapis.pl/piece-piecyki/kaschutz/

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Wydarzenia