lampaNowoczesne oświetlenie i ogrzewanie ogrodowo-tarasowe wykorzystujące gaz propan-butan jest już w Polsce powszechnie znanie od wielu lat. W dużej mierze za sprawą  ekskluzywnych lamp tarasowo-ogrodowych firmy FABER.

Nadszedł jednak czas rozszerzyć  ofertę nowoczesnych lamp gazowych o nieco tańsze modele dedykowane głównie do małych prywatnych działek, balkonów, tarasów, podjazdów garażowych czy też dla uświetnienia plenerowego przyjęcia. Głównie z takim przeznaczeniem dedykujemy dwa nowe modele gazowych latarni  grzewczych – WALENCJA i BARCELONA. Różnią się mocą grzewczą, sprawnością i zasięgiem oddziaływania ciepła.

walencja

Walencja

barcelona

Barcelona

 

Lampa WALENCJA jest tanim źródłem naturalnego światła i przyjemnego ciepła dla najbliższego otoczenia, dlatego doskonale sprawdza się jako oświetlenie podjazdów garażowych lub ścieżek komunikacyjnych  w dużych otwartych walencjaprzestrzeniach ogrodowych i campingowych.

WALENCJA doskonale zdaje egzamin jako pojedyncza lampa i ogrzewanie niewielkich, prywatnie użytkowanych tarasów, patio czy altan ogrodowych. Gazowe promienniki często wykorzystywane są w miejscowościach wczasowych do oświetlania ogródków gastronomicznych i parkingów w kameralnych pensjonatach.

Podstawowe dane techniczne modelu WALENCJA:

Typ gazu: Propan-Butan
Moc:  8,5kW
zużycie gazu: 0,59 kg/h (max)

Lepszą wydajność grzewczą,  uzyskamy dzięki modelowi BARCELONA. Barcelona jest gazową lampą o stosunkowo dużej mocy grzewczej, bo aż 11kW. Duży aluminiowy parasol (odbłyśnik) w szczycie palnika latarni zapewnia szeroki promień emisji ciepła tego modelu.

barcelona Lampa ta wyposażona jest także w specjalne zmodernizowany palnik gazowy dzięki czemu płomień cyrkuluje wewnątrz szklanego cylindra. Producent lampę tą wyposażył także w funkcję dopalania spalin, która wraz z emiterem podczerwieni znajduje się w górnej części promiennika. W efekcie promiennik gazowy ogrzewa większą powierzchnię zużywając tylko minimalnie więcej gazu. W porównaniu do tradycyjnych promienników uzyskano efektywność cieplną wyższą o ponad 30%. BARCELONA dodatkowo dla podniesienia bezpieczeństwa wyposażona jest w system automatycznego wyłączania w razie nagłego przechyłu. Urządzenie to sprawdza się we wszystkich wcześniej wymienionych obiektach, dodatkowo jako wydajne źródło przyjemnego ciepła może przedłużyć sezon działkowy lub pozwoli dłużej cieszyć się tarasowym grillem gazowym w chłodne jesienne wieczory.

Podstawowe dane techniczne modelu BARCELONA:barcelona-1

Typ gazu: Propan-Butan
zużycie gazu: 0,72 kg/h (max)

Nowe gazowe lampy ogrodowe oprócz funkcji użytkowych pełnią także rolę dekoracyjną. BARCELONA i WALENCJA wykonane są z estetycznej chromoniklowej stali, która gwarantuje nie tylko wieloletnią trwałość (całkowicie odporna na korozję), ale także łatwość w utrzymaniu w czystości.

Cały dolny moduł lamp WALENCJA i BARCELONA przymocowany jest do masywnego cokołu wykonanego z trwałego tworzywa. Brzegi cokołu zabezpieczają lampy przed uszkodzeniem podczas przemieszczania, jednocześnie pełnia rolę stabilizującą lampy na dowolnym podłożu. Dodatkowo latarnie gazowe można przytwierdzić  do podłoża specjalną śrubą mocującą.

Producent modeli BARCELONA i WALENCJA oferuje też wiele praktycznych dodatków podnoszących ich walory użytkowe, są to:

– kółka transportowe poprawiające mobilność lamp
– bezpieczne stalowe uchwyty do przenoszenia
– praktyczne stalowe odbłyśniki do palników, pozwalają ukierunkować odbijane ciepło w dowolną stronę
– stalowe blaty mocowane wokół palnika, sprawdzają się jako podręczne stoliki
– trwałe i szczelne pokrowce zimowe-skutecznie chronią lampy przed wpływem czynników atmosferycznych

Lampy tarasowe BARCELONA i WALENCJA przeszły pozytywnie przez wymagane badania techniczne i posiadają europejskie certyfikaty bezpieczeństwa.

Firma Tapis, oprócz sprzedaży lamp oferuje także ich wynajem wraz z pełną obsługą.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Grille