Sauna zewnętrznaNowe modele domków saunowych firmy TAPIS są odpowiedzią na potrzebę zapewnienia relaksu i odpoczynku dla wszystkich pracujących, zabieganych i aktywnych ludzi. Wszystkich, którzy po wyczerpującym dniu poszukują chwili wytchnienia, relaksu, rozluźnienia, poprawy samopoczucia, zdrowia i regeneracji sił.

Sauny zewnętrzne (zwane często saunami przydomowymi lub ogrodowymi) są też doskonałym pomysłem zagospodarowania miejsca w przydomowym ogrodzie. Sauna w domku wyprodukowany przez firmę TAPIS w pełni zapewnia wszystkie powyższe oczekiwania.

Do wyboru mamy kilka modeli saun ogrodowych w różnych wymiarach i stylach:
– LIBRA 3,0m x 3,0m
– GEMINI 2,9m x 2,2m
– ORION 3,2m x 3,2m
– VELA 2,6m x 3,2 m
– TAURUS 2,97m x 4,76m
– VIRGO 3,2m x 4,0m
– ANDROMEDA 5,0 x 4,0m

Najważniejszą jego przewagą w stosunku do podobnych produktów innych firm jest to, że nie wychładza się  błyskawicznie, lecz długo utrzymuje osiągniętą temperaturę. Zawdzięcza to dwuściennej konstrukcji tzn. sauna zamontowana jest wewnątrz domku i wszystkie ścianki ma własne – nie ma żadnych punktów wspólnych (oprócz podłogi).

Saunę wewnątrz domku od ścian oddziela pustka powietrzna pełniąca rolę izolatora – to dzięki niemu osiągnięto efekt termosu. W rezultacie ogrzanie sauny wewnątrz tak skonstruowanego domku saunowego to znacznie niższe koszty niż w saunach innych producentów. W wyniku zmiennych warunków pogodowych jak temperatura i wilgotność, konstrukcja domku może swobodnie „pracować” beż żadnego oddziaływania na umieszczoną w nim saunę – to wielka zaleta dwuściennej, niezależnej konstrukcji. Pomysł uwarunkowany został naszymi realiami klimatycznymi dla którego charakterystyczne są częste zmiany temperatury i wilgotności powietrza.

Kolejną niepodważalną zaletą dwuściennej konstrukcji jest oddzielenie sauny w domku od wpływu czynników atmosferycznych, korzystnie wpływa to na trwałość i komfort użytkowania sauny. Wieloletnią trwałość zapewnia też starannie przemyślana konstrukcji domku – cały domek saunowy spoczywa na masywnych i dobrze zaimpregnowanych krokwiach izolowanych od gruntu. Do krokwi mocowane są grube deski podłogowe. W podłodze sauny ogrodowej przewidziane są otwory na instalacje wodną i kanalizacje wyprowadzoną z części domku przeznaczonej na prysznic – jako opcja dodatkowa.

Wszystkie ściany zewnętrzne budowane są z balików łączonych techniką pióro-wpust, taki sposób montażu gwarantuje szczelność i trwałość konstrukcji. Komfort użytkowania polepsza duży daszek nad wejściem do domku tworząc miłe schronienie w deszczowe dni.

 

Domek saunowy wyprodukowany w firmie TAPIS, zaprojektowany został tak aby zmieścił saunę wygodną dla czterech osób w pozycjach siedzących (cztery leżanki), a w pozycjach siedzących nawet dla ośmiu osób. Wewnątrz sauny ogrodowej do dyspozycji są cztery symetrycznie rozmieszczone leżanki z drewna abachi i miejscem na piec elektryczny – w opcji również piec saunowy dwufunkcyjny. Wymiar sauny to 3m x 2m

Dużą atrakcją podczas seansu w saunie może być ogrzewanie jej piecem opalanym drewnem. Mamy tą możliwość gdyż konstrukcja domku pozwala na zamontowanie takiego pieca, ale wówczas należy zainstalować zewnętrzny komin systemowy. Przy tym rozwiązaniu ogrzewania sauny nie musimy rezygnować z z pieca elektrycznego lub opcjonalnie pieca dwufunkcyjnego – jego miejsce znajdzie się pod jedną z leżanek sauny.

Piece saunowe stosowane w saunach zewnętrznych:
– elektryczne piece do sauny
– piece do sauny opalane drewnem

Producent domku saunowego – firma Tapis pozostawił do wyboru klienta kilka modeli drzwi saunowych, do każdych drzwi są do wyboru trzy rodzaje szkła: mleczne, przezroczyste i przyciemniane-antisol (zobacz: drzwi do sauny TAPIS.PL).

W standardowym wyposażeniu sauny są aż trzy systemy oświetlenia :
– jasno świecące kinkiety umieszczone w górnej strefie sauny
– nastrojowe czerwone które zmienia kolor całej kabiny umieszczone pod ławkami
-oświetlenie LED za oparciami ławek

Oprócz trzech systemów oświetlenia firma TAPIS w saunie standardowo montuje wysokiej jakości zestaw głośników, który jeszcze bardziej przybliża użytkowników do osiągnięcie pełni relaksu. Dobra jakość dźwięku to niezbędny czynnik stosowany w muzykoterapii.

Każdy domek saunowy firmy TAPIS zaprojektowany został z wolnym miejscem przeznaczonym na kabinę prysznicową lub kabinę z funkcją łaźni parowej i z taką opcją wyposażenia może być dostarczony.

Kabiny kąpielowo-parowe zalecane do domków saunowych: https://www.tapis.pl/kabiny-parowe/kabiny-prysznicowo-parowe.htm

Doskonałym uzupełnieniem domku saunowego jest drewniana balia ogrodowa z zewnętrznym piecem na drewno. Tak skonfigurowany zestaw może stać się najatrakcyjniejszym punktem ogrodu integrującym rodzinę lub przyjaciół. Traktować go można jako bezcenne źródło energii potrzebnej na długie zimowe wieczory. Stanie się miejscem z którego korzystać można przez cały rok – mając na uwadze długie polskie zimy to produkt, który celnie trafia w oczekiwania polskiego klienta. Więcej informacji o baliach ogrodowych –>

 Atutem naszych saun i domków saunowych, jest atrakcyjna cena, wynikająca z produkcji własnej, nie obciążona wysokimi marżami i kosztami wytworzenia podobnego produktu w Europie Zachodniej.

Reasumując – produkt najwyższej jakości, w 100% Polski, w doskonałej cenie z możliwością indywidualnego zaprojektowania-skonfigurowania do każdych upodobań.

Ofertę domków saunowych firmy TAPIS.PL  znajdziesz tutaj >>

Zobacz domki saunowe w galerii saun TAPIS.PL >>

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Sauny