Świat się zmienia, idzie do przodu, a nasze wyobrażenia o piecach chlebowych ciągle jakby z początku ubiegłego wieku. Dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na liczne pytania dotyczące tego zagadnienia. Czy piec chlebowy musi być ogromny, zamontowany na stałe i nieekonomiczny? Czy musi mieć rustykalną formę? Czy wymaga ciężkiej i długiej pracy zduna? Większości z nas, tak właśnie kojarzy się tradycyjny piec chlebowy, piec, który często jeszcze można spotkać gdzieś na wsi we wschodniej Polsce. I tak istotnie wyglądał na ogół piec chlebowy. Ciężka budowla, zajmująca dużo miejsca. Służył do wypieku wielu bochenków chleba dla licznej rodziny na cały tydzień. W czasach współczesnych zmieniła się struktura rodziny. Nieczęsto spotyka się rodziny wielopokoleniowe mieszkające w jednym domu. Dlatego współczesnemu piecowi chlebowemu postawiono zupełnie inne zadania. Nowoczesny piec chlebowy, tak zwana piecokuchnia jest wielofunkcyjna – może być grillem, piecem do pizzy, piekarnikiem z rusztem, jednocześnie będąc oryginalnym piecem kominkowym z dużą szybą przez którą możemy oglądać piękny spektakl płomieni.
Piec możemy ustawić w kuchni, jadalni lub pokoju, wówczas będzie on także służył jako urządzenie grzewcze, ale również może być umieszczony na zewnątrz, na tarasie i wtedy nawet w krótkie i chłodne dni będziemy mogli cieszyć się przyjemnym ciepłem podczas imprezy towarzyskiej połączonej z pieczeniem chleba, pizzy, lub potraw z grilla.
Decydując się na zakup nowoczesnego pieca chlebowego – nie musimy martwić się jego rozbiórką oraz tym co zrobić z masą gruzu jeżeli postanowimy wprowadzić zmiany. Taki piec po prostu możemy przestawić w inne miejsce, lub odsprzedać.
Piecokuchnie występują także w wersji do zabudowy.
Więcej informacji w serwisie:
– https://www.tapis.pl/piece-chlebowe/
– http://www.piecechlebowe.eu/
Aktualność z kategorii: Piece