PiecokuchnieŚwiat się zmienia, idzie do przodu, a nasze wyobrażenia o piecach chlebowych ciągle jakby z początku ubiegłego wieku. Dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na liczne pytania dotyczące tego zagadnienia. Czy piec chlebowy musi być ogromny, zamontowany na stałe i nieekonomiczny? Czy musi mieć rustykalną formę? Czy wymaga ciężkiej i  długiej pracy zduna? Większości z nas, tak właśnie kojarzy się tradycyjny  piec chlebowy, piec,  który często jeszcze można spotkać gdzieś na wsi we wschodniej Polsce. I tak istotnie wyglądał na ogół piec chlebowy. Ciężka budowla, zajmująca dużo miejsca.  Służył do wypieku wielu bochenków chleba dla licznej rodziny na cały tydzień. W czasach współczesnych zmieniła się struktura rodziny. Nieczęsto spotyka się rodziny wielopokoleniowe mieszkające w jednym domu. Dlatego współczesnemu piecowi chlebowemu postawiono zupełnie inne zadania. Nowoczesny piec chlebowy, tak zwana piecokuchnia  jest wielofunkcyjna – może być  grillem, piecem do pizzy, piekarnikiem z rusztem, jednocześnie będąc oryginalnym piecem kominkowym z dużą szybą przez którą możemy oglądać piękny spektakl płomieni.

 Piec chlebowyTakie właśnie są nowoczesne piece chlebowe. Ogromna oszczędność paliwa, różnica w ilości potrzebnego drewna do nagrzania tradycyjnego murowanego pieca chlebowego jest dziesięciokrotnie większa niż  nowoczesnej piecokuchni. Proces wygrzewania  wymaga co najmniej kilku godzin. W nowoczesnych piecach chlebowych chleb upieczemy szybko, jednocześnie obserwując cały cykl pieczenia przez dużą, dzięki kurtynie powietrznej  – czystą szybę. Sposób pieczenia chleba w piecokuchni jest dokładnie taki sam jak w tradycyjnym piecu chlebowym. Do rozgrzanej dolnej części – po rozgarnięciu na boki żaru, wsuwamy specjalny ruszt z naczyniem z przygotowanymi bochenkami i dzięki temu nasz chleb nabiera  delikatnego  aromatu drewna.

Piec możemy ustawić w kuchni, jadalni lub pokoju, wówczas będzie on także służył jako urządzenie grzewcze, ale również  może być umieszczony na zewnątrz, na tarasie i wtedy nawet w  krótkie i chłodne dni będziemy mogli cieszyć się przyjemnym ciepłem podczas imprezy towarzyskiej połączonej z pieczeniem chleba, pizzy, lub potraw z grilla.

Decydując się na zakup nowoczesnego pieca chlebowego – nie musimy martwić się jego rozbiórką oraz tym co zrobić z masą gruzu jeżeli postanowimy wprowadzić zmiany. Taki piec po prostu możemy przestawić w inne miejsce, lub  odsprzedać.

Piecokuchnie występują także w wersji do zabudowy.

Więcej informacji w serwisie:
https://www.tapis.pl/piece-chlebowe/
http://www.piecechlebowe.eu/

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece