Tym razem zaprezentujemy, aż pięć ważnych kominkowych nowości z Kwline, wszystkie kierowane do najbardziej aktualnych oczekiwań kominkowego rynku.
Najciekawszy z nich to wkład półwyspowy czyli z przeszkleniem trójstronnym i perfekcyjnym mechanizmem podnoszenia szyb do góry. Duży wyspowy wkład jest rozwinięciem znanych wkładów Kwline E 780 i E 780 Corner G. W panoramicznym stalowo szamotowym wkładzie przeszklenie obejmuje palenisko z trzech stron (dłuższe boki-780 wąski przód-550mm). Nowy wyspowy wkład Kwline jest wkładem ściśle zaadresowanym do kominków mających pełnić rolę dominującego elementu architektonicznego w pomieszczeniu. W oparciu o duży i nowoczesny wkład półwyspowy każdy architekt z łatwością zaaranżuje idealne rozwiązanie do wszystkich nowoczesnych i dużych pomieszczeń: salonu, holu, studia czy apartamentu. Tego typu paleniska często są wykorzystywane w kominkach sytuowanych w centrum nowoczesnych obiektów, często pełniąc funkcję obiektu skupiającego uwagę i ożywiającego wnętrze, wyznaczają prawdziwe centrum domowego życia.

Uwzględniając duże przeszklone powierzchnie paleniska (akwarium) zintegrowanie go z już istniejącym wystrojem czy stylem pomieszczenia też będzie banalnie łatwe, bo wystarczy zaaranżować nad wkładem prosty słup sięgający sufitu. Prosta zabudowa utworzy element architektoniczny jakim jest filar. Filar jest często spotykanym elementem architektonicznym w dużych pomieszczeniach, konstrukcyjnie pełni rolę elementu podtrzymującego sklepienie. Coraz częściej jednak w obiektach współcześnie budowanych stanowi element dekoracyjny.

Wszystkie zalety techniczne nowych wkładów Kwline, ich budowa, konstrukcja i materiały użyte do budowy są już dobrze poznane i sprawdzone, o tym szczegółowo informowaliśmy w poprzednich artykułach o urządzeniach KWLINE ->.

Na bazie wkładów E550, E660, E780 i E1000 powstały cztery nowe paleniska z bocznymi przeszkleniami i mechanizmem podnoszenia szyby (prawa i lewa str.)

Są to odpowiednio:

Kwline E 550 G 3D szerokości: 55cm,
Kwline E 660 G 3D szerokości 66cm,
Kwline E 780G 3D szerokości 78cm,
Kwline E 1000 G 3D szerokości 100cm.

Pozostałe wymiary, czyli wysokość i głębokości nie zmieniły się i są takie same jak w wersjach Corner (L/R)

Wszystkie nowe trzyszybowe wkłady Kwline wyposażone są w doskonały i w praktyce sprawdzony niezawodny mechanizm unoszenia szyby. Kominki te można w pełni bezpiecznie wykorzystywać opcjonalnie jako otwarte paleniska. Doskonałą wizję ognia zapewnia skutecznie działająca podwójna kurtyna gorącego powietrza (górna i dolna) umieszczona po całym obwodzie szyb – system Doble Clear Sight.

Niezależna regulacja ilości powietrza wypływającego na szyby pozwala bardzo precyzyjnie sterować procesem spalania drewna, dodatkowo poprawiając ekonomiczność i sprawność trójstronnie przeszklonych szamotowo-stalowych wkładów. Odrębnym regulatorem sterujemy ilością powietrza dostarczanego do procesu spalania. Te zabiegi konstrukcyjne podniosły sprawność wkładów do 86%. Wszystkie trójstronne wkłady w opcji dostępne także z dystrybutorem gorącego powietrza.

Często poszukiwaną alternatywą przez projektantów jest fakt, że wszystkie trójstronnie przeszklone wkłady firmy Kwline dostępne są w opcji z czarnym akumulacyjnym wypełnieniem wewnątrz komory paleniska. Czarne matowe tło pogłębia i wyostrza widok płomienia w kominku.

Mając do dyspozycji cztery nowoczesne „trzyszybowce” o różnych wielkościach (od 55cm do 100cm szerokości) do tego duży półwyspowy wkład – do każdego wnętrza pod względem powierzchni możemy idealnie dobrać optymalny wkład. Tym sposobem jednym projektem kominka „obdzielimy” cztery różnej wielkości wnętrza, wystarczy jedynie odpowiednio skorygować wymiary elementów zaprojektowanej obudowy kominka.

Poszerzeniem oferty o nowoczesne wkłady kominkowe półwyspowe i trójstronnie przeszklone producent Kwline zapewnia doskonałe rozwiązania techniczne i stylistyczne idealnie dedykowane do każdego kominka, wnętrza lub indywidualnej specyfiki użytkowania.

Strona producenta: www.kwline.pl

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Wkłady kominkowe