Dodano: 2015.10.02

wkladyNawał produktów w aktualnych ofertach branży grzewczej często okazuje się prawdziwą zmorą przy wyborze najodpowiedniejszego produktu. Każdy inwestor kończący budowę lub remont  domu  chce aby urządzenie grzewcze, a konkretnie wkład kominkowy był dedykowany ściśle do jego indywidualnie zdefiniowanych potrzeb. Dlatego coraz częściej wszyscy handlowcy słyszą podczas prezentacji jak trudno podjąć decyzję co do zakupu urządzenia, bo ”każdy proponuje coś innego, a tu tyle tego – nie to co kiedyś”.

I rzeczywiście to prawda bo jeszcze kilkanaście lat temu dużych wkładów stalowo-szamotowych z bocznym przeszkleniem i profesjonalnie wykonanym mechanizmem podnoszenia drzwi było jak na lekarstwo, jeśli już jakiś można było znaleźć to jego cena powalała.

Dziś ich wybór przyprawia o ból głowy i nie tylko nabywców. Poniższe zestawienie trzech doskonale wykonanych wkładów stalowo szamotowych o szerokości około 1metra i boczną wizją ognia ma za cel choć trochę ułatwić decyzję przy wyborze wkładu do kominka.

ruegg-720-giantPierwszy w tej grupie przedstawię austriacki Ruegg 720 Giant, jak większość produktów austriackich w branży kominkowej taki i Ruegg to synonim luksusu i najwyższego poziomu wykonania.

Perfekcyjnie skonstruowany korpus paleniska z użyciem robotów spawalniczych, z najdoskonalszej jakości stali z wypełnieniem wnętrza komory spalania specjalnym szamotem, wzorowo wykonany mechanizm domykania drzwiczek skutecznie przekonują najbardziej wymagających nabywców do zakupu tego właśnie produktu. Wirtuozersko opracowany mechanizm domykania drzwi typu click clack dopełnia przekonania o doskonałości wkładu Ruegg 720 GIANT. Wielu komentuje jego działanie porównując do szwajcarskiego zegarka.

Ważna cechą w dzisiejszych projektach nowoczesnych obudów kominkowych jest całkowita głębokość jaką zajmują w salonie. Przeważnie płytkie paleniska kominkowe tracą na pięknie wizji ognia, na  głębi i przestronności rozświetlonego ogniem wnętrza kominka, ale często okazuje się, że głębokość paleniska w zabudowie jest czynnikiem determinującym przy wyborze modelu wkładu. Jeśli ten parametr ma decydować o wyborze to Ruegg 720 Giant wygra z każdym innym konkurencyjnym produktem bo jego głębokość całkowita to tylko 50cm.

Szerokość przeszklenia od frontu to 106cm, wysokość wizji ognia 50cm
Cena od 18500 zł netto

 

axis1200Bliźniaczy design i podobne parametry spalania znajdziemy wśród wkładów francuskiej firmy AXIS a konkretnie w modelu H 1200 VLG. Precyzyjna regulacja procesu spalania drewna, pojemna komora paleniska, gruba warstwa szamotu, nominalna moc grzewcza 17 kW czynią z wkładu AXIS H 1200 wydajne źródło ciepła. Wkłady AXIS H 1200 VLG w opcjach dodatkowych mogą być wyposażone w chromowaną , mosiądzowaną lub pozłacaną ramę drzwiczek, szyba może być także wzbogacona o czarny raster na brzegach. Dodatkowo palenisko możemy doposażyć w masywny stalowy ruszt z dekoracyjnym ogranicznikiem drewna.  Bogaty wybór wyposażenia opcjonalnego ułatwia adaptację wkładu AXIS H1200 do wszelkich stylów obudów kominkowych. Stalowy, masywny ogranicznik drewna we wnętrzu w połączeniu z drobnoformatowym szamotem  idealnie pogodzi wkład AXIS H 1200 z  rustykalną obudową w stylowym wnętrzu.

Szerokość wizji ognia w AXIS 1200 to 91 cm wysokość 47cm, a całkowita głębokość urządzenia 64cm.

Wszystkie wkłady AXIS objęte są 10letnią gwarancją na komorę spalania i zgodne są z normą europejska EN 13229

Cena wkładu AXIS H 1200 od 16800 zł.

 

kwlinee1000gcornerTrzecim paleniskiem kominkowym w tym zbiorze jest bardzo popularny wkład Kwline E 1000 G Corner.

Odkąd wkłady Kwline pojawiły się w ofercie firmie Tapis dały się poznać jako bezawaryjne i solidnie wykonane urządzenia grzewcze. Ich bardzo przemyślana i trwała  konstrukcja  wybacza wiele nadużyć ze strony użytkowników.

Masywny, spawany rdzeniowo korpus, gruba warstwa szamotu  wewnątrz komory spalania, dwie kurtyny gorącego powietrza  kierowane przed szybę, niezawodny mechanizm podnoszenia drzwi, głęboki i pojemny popielnik, prosty serwis i 7 lat gwarancji – to najważniejsze zalety użytkowe nowoczesnego wkładu przeznaczonego do codziennej i intensywnej eksploatacji. Jakość i trwałość wkładu Kwline  poparta przez producenta 7-letnią gwarancją,  plus rewelacyjna cena to prosty przepis do osiągnięcia rynkowego sukcesu. Sukcesu jakim w Polsce już ponad 5 lat cieszą się kominki tej marki.

Szerokość wizji ognia we wkładzie Kwline E 1000 G Corner to 88cm, wysokość wizji ognia od 41cm, głębokość całkowita urządzenia  <70cm

Moc grzewcza 10-16kW
Cena Kwline E 1000 G Corner od 12700 zł.

Wszystkie trzy, powyżej przedstawione wkłady kominkowe to grupa reprezentująca najwyższy, światowy poziom wykonania i wykorzystująca najbardziej sprawdzone technologie w produkcji urządzeń grzewczych. Wkłady Ruegg, Axis i Kwline zapewniają nie tylko nienaganną wizję ognia, ale także podnoszą prestiż nawet najbardziej reprezentacyjnym wnętrzom.

Wszystkie aktualności związane z firmą: , ,
Aktualność z kategorii: Wkłady kominkowe