Moda na minimalizm trwa w najlepsze, a doskonałym przykładem na to że ascetyczne, proste formy są na topie jest trójstronny piec WESTFIRE 16. Najatrakcyjniejsza wersja tego modelu pieca to model wyposażony opcjonalnie w grubą 10-cio centymetrową nakładkę ze steatytu w górnej części pieca i dla optycznej równowagi 5-cio centymetrową warstwę steatytu w cokoliku pieca. Górna nakładka steatytowa znacznie poprawia akumulacyjność pieca i wydłuża czas oddawania ciepła, również nadaje kominkowi charakteru masywności i stabilności.
Duński, trzyszybowy piec WESTFIRE 16 pod względem stylistycznym wyróżnia się doskonale dobranymi proporcjami, ma kształt regularnego walca o średnicy 440mm i wysokości 1120mm.
Front pieca w znacznej mierze zajmują stosunkowo duże, mocno gięte drzwiczki paleniska. Duże drzwiczki gwarantują wygodną obsługę paleniska, jednocześnie panoramiczna szyba zapewnia szeroką wizję ognia. Wszystko to typowe cechy dla pieców duńskiego producenta, ale ten model ma w sobie jeszcze coś co dodaje mu oryginalności – mianowicie piecyk ten wyposażony jest w wąskie smukłe szybki boczne, które doskonale wkomponowane w bryłę pieca. Okienka nie wpływają znacząco na szerokość wizji ognia, ale doskonale rozświetlają przestrzeń wokół, dodają mnóstwo wdzięku i oryginalności. Jednakże najciekawszą cechą bocznych okienek jest ich budowa. Każdy otwór zbudowany jest z dwóch szybek, a przestrzeń pomiędzy nimi wypełnia powietrze, odległość między bocznymi szybkami wynosi do 6cm. Dzięki temu palenisko trójstronnego kominka nie wytraca temperatury, wszystkie procesy spalania drewna przebiegają bez spadku efektywności, a szybki pozostają zawsze czyste i przejrzyste. Podwójne szkło w szybkach bocznych to rozwiązanie z najwyższej półki, stosują je tylko najdrożsi producenci pieców kominkowych, a wiadomo że WESTFIRE do nich nie należy. Jak dotąd nie spotkamy takiego przeszklenia u innych producentów pieców w podobnym przedziale cenowym.
Producent WESTFIRE gwarantuje, że przy stosowaniu właściwego opału czyli drewna liściastego o wilgotności nie przekraczającej 20% boczne okienka zawsze pozostaną czyste, te zapewnienia dotyczą wszystkich produkowanych modeli trzyszybowych pieców WESTFIRE czyli modelu 20, 23, 33 i 34. Kolejną wielką zaletą piecyków duńskiego producenta jest potrójny, regulowany deflektor, znacznie poprawiający sprawność pieców i czas spalania drewna. Ma także bardzo duży wpływ w na czystość spalania i ekologię co w krajach skandynawskich ma ogromne znaczenie, niebawem takie oczekiwania istotne będą także w Polsce.
W zakresie sprawności i ekonomiki spalania drewna firmy konkurencyjne z porównywalnego przedziału cenowego, zwłaszcza z południa Europy pozostają daleko w tyle za WESTFIRE, jedyne co oferują to pojedynczy deflektor o mocno symbolicznym działaniu. W piecach WESTFIRE standardem stylistycznym jest także możliwość wyboru koloru malowania korpusu pieca, do wyboru: czarny lub ciemno stalowy. Zgodnie z aktualnymi trendami stylistycznymi wszystkie cięgna regulacyjne duńscy projektanci bardzo pomysłowo ukryli w minimalistycznej obudowie trzyszybowego pieca. Na zewnątrz nie widać niczego co zbędne i co zakłóciłoby perfekcyjnie dopracowany kształt korpusu pieca WESTFIRE 16. Te subtelności stylistyczne dotyczą także pozostałych trójstronnie przeszklonych duńskich pieców.
Reasumując wszystkie możliwe opcje, czyli wybór kolor korpusu, dodatkowe nakładki i cokolik ze steatytu, dwa sposoby podłączenia do komina czyli górne lub tylne-w rezultacie mamy możliwość skonfigurowania atrakcyjnego, niedrogiego, ekonomicznego trójstronnego piecyka kominkowego idealnego do każdego nowoczesnego wnętrza. Piecyka który będzie nie tylko doskonałą dekoracją, modnym akcentem stylistycznym, ale także ekonomicznym ogrzewaniem.
Wszystkie aktualności związane z firmą: Westfire,Aktualność z kategorii: Piece