Turbowentylator kominkowy Kwline przeznaczony jest do wymuszenia obiegu ciepłego powietrza płynącego od pieca wolnostojącego. Powstał w Skandynawii gdzie wolnostojące piece kominkowe opalane drewnem są bardzo powszechnie stosowanym źródłem ciepła. Turbowentylator Kwline jest czystym, cichym i wydajnym urządzeniem z własnym zasilaniem, w4znacznie poprawia cyrkulację ciepłego powietrza z każdego pieca kominkowego niezależnie czy będzie to tradycyjna żeliwna koza, nowoczesny piec kominkowy STOGER, stalowy WESTFIRE, stylowy LINCAR lub HANNOVER. Zasada działania obiegu ogrzanego powietrza jest taka sama.

Turbowentylator Kwline sam produkuje energię potrzebną do jego pracy. Ma w sobie wbudowany generator termoelektryczny, który wykorzystuje gorącą powierzchnię, pieca do generowania prądu. Cała energia elektryczna, którą wytworzy generator zasila małe śmigiełko wymuszające obieg ciepłego powietrza i nadające mu odpowiedni kierunek. Ciepło z powierzchni pieca zamiast unosić się do góry kierowane jest w większej ilości przed piec, co zapewnia wyższy poziom komfortu i zwiększa efektywność grzewczą pieca. Turbowentylator Kwline z wbudowanym większym przednim śmigłem może przetłaczać powietrze z większą wydajnością. Turbowentylator działa na prostej zasadzie: im goręcej na dole i zimniej u góry, tym wytwarza się więcej prądu i większa prędkość obrotowa wentylatora. Aby maksymalnie zwiększyć jego wydajność, unikalną konstrukcję w górnej części wyposażono w wentylator osiowy. Wentylatorek osiowy chłodzi tę część i kieruje gorące powietrze w głąb pomieszczenia. Wielką zaletą urządzenia jest to, że nie potrzebuje on zasilania zewnętrznego i w związku z tym urządzenie pozbawione jest wszelkich plątających się przewodów i wtyczek.

   

Silniki zastosowane w urządzeniu mają bardzo niski moment obrotowy, który pozwala na łatwe zatrzymanie łopatek wentylatora, dzięki temu nie stanowi on żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa w domu.w3

Turbowentylator Kwline można nazwać – może nieco na wyrost, prostym rozprowadzeniem gorącego powietrza z kozy, tak zwane DGP. Turbowentylator Kwline jest bardzo dobrym uzupełnieniem oferty akcesoriów dystrybucji gorącego powietrza (http://www.kwline.pl/automatyka-kominka.html).

Wentylator zdecydowanie usprawnia działanie wszystkich pieców kominkowych wolnostojących, niezależnie od stylu pieca i materiału z którego jest wykonany.

Wentylator Kwline z pozytywnym skutkiem został wypróbowany w krajach skandynawskich, a uwzględniając długie polskie zimy – wiele wskazuje na to że również w Polsce okaże się przydatnym dodatkiem akcesoryjnym.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece