unica-2-40-1mGazowe paleniska kominkowe już dawno odnalazły swoje miejsce na polskim rynku kominkowym. Dziś nie potrzeba nikomu uświadamiać różnic w użytkowaniu kominków opalanych drewnem i gazem. Poznaliśmy specyfikę kominków gazowych, znamy ich szereg zalet i co chwilę poznajemy nowe udoskonalenia wdrażane przez renomowanych producentów, głównie z krajów Beneluksu. Innowacje skupiają się głównie na coraz lepszej (czytaj realistyczniejszej) wizji ognia i płonących polan.

To, że moda dyktuje wielkości i kształty kominkowych palenisk to już truizm,  ale jednak jest oprócz niej jest jeszcze jeden ważny czynnik wpływający na wielkość i sposób przeszklenia oferowanych palenisk kominkowych. Ten czynnik to przede wszystkim zmieniające się technologie w budownictwie jednorodzinnym, coraz więcej nowych domów to małe, energooszczędne budynki mieszkalne. To do nich głównie adresowana jest nowa seria małych kominkowych wkładów opalanych gazem z firmy BELLFIRES.

Bellfires to światowy potentat w produkcji kominków gazowych i to on zwykle wyznacza nowe ścieżki rozwoju, które po nim z większym lub mniejszym powodzeniem naśladują inni producenci palenisk gazowych.

Dla potrzeb nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa powstała seria kaset gazowych UNICA 2.
Jest to nowoczesna gama stosunkowo małych palenisk gazowych, która obejmuje, aż sześć różnej wielkości modeli:

unica-2-40

UNICA  2 40

– wysokość frontu 55cm,
– szerokość frontu 40cm

 

 

unica-2-50

UNICA  2 50

– wysokość frontu 49cm,
– szerokość frontu 50cm

 

 

 

unica-2-55

UNICA  2 55

– wysokość frontu 71cm,
–  szerokość frontu  52cm

 

 

unica-2-70
UNICA  2 70

– wysokość frontu  55cm,
– szerokość  frontu  64 cm

 

 

unica-2-75
UNICA  2 75

– wysokość frontu 71cm,
– szerokość frontu 64 cm

 

 

unica-2-90
UNICA  2 90

-wysokość frontu 55cm,
– szerokość frontu 84cm

 

 

To co wyróżnia serię UNICA 2 od innych palenisk kominkowych, a jest szczególnie pożądane w małych przestrzeniach to głębokość całkowita urządzenia, w serii UNICA 2 to tylko 35cm. Kolejna bardzo ważna zaleta urządzenia przeznaczonego do nowych małych i energooszczędnych domów to średnica wylotu spalin – to tylko 100mm.

Każda kaseta z serii Bellfires UNICA 2 standardowo wyposażona jest w czarne, stalowe blendy ułatwiające zabudowę kominka. Do wyboru mamy dwie szerokości: 35mm lub 70mm.

Małe gabaryty zewnętrzne, a zwłaszcza mała głębokość kaset, stalowa blenda w wyposażeniu paleniska i małe przekroje systemu spalinowego do jakiego należy podłączyć kasetę serii UNCA 2  powodują, że nakłady związane z wykonaniem obudowy kominkowej i montażu całości plasują się na bardzo korzystnym poziomie finansowym.

unica-200Seria UNICA obejmuje także wkłady typu corner czyli z bocznym przeszkleniem, prawym lub lewym.

Model UNICA 200 L/R to właśnie mała dwustronna kasetka kominkowa

– wysokość  500mm,
– szerokość 660mm,
– głębokość 400mm

unica-300
W tej grupie mamy też trójstronny wkład gazowy model UNICA 300

– szerokość frontu 665 mm,
– wysokość całkowita 495mm,
– głębokość całkowita 400mm

 

Mając do dyspozycji tak szeroką gamę małych palenisk gazowych z łatwością dobierzemy najbardziej optymalne palenisko do naszego nowego, przytulnego domku, niewielkiej sypialni czy rekreacyjnego pomieszczenia, wszędzie tam gdzie kominek ma być małym uspokajającym dodatkiem z którym możemy łatwo „komunikować” się za pomocą pilota. Warto też wspomnieć, że małe  kominki lub piece  gazowe coraz częściej znajdują zastosowanie w domkach letniskowych, okresowo wykorzystywanych i pełnią tam z powodzeniem rolę głównego źródła ciepła. Dotychczas wydawało nam się, że letni domek może być wyposażony tylko w kominek opalany drewnem, nic bardziej mylnego. Dziś wiemy, że brak czasu i dynamiczny tryb życia nie zawsze pozwala nam na wielogodzinne „zabawy” z kominkiem opalanym drewnem. Tu zbawienny okazuje się w pełni sterowny i błyskawicznie reagujący na nasze „komendy”  wydawane pilotem kominek gazowy, bo grzeje dokładnie tyle ile w danym momencie chcemy i działa dokładnie wtedy kiedy my użytkownicy tego chcemy.

Ekonomiczne ogrzewanie i niskonakładowy montaż całego kominka gazowego to w Polsce uniwersalna oferta dla użytkowników nie tylko jednorodzinnych, energooszczędnych domków czy domków rekreacyjnych, ale także ogrzewanie pomieszczeń czy całych mieszkań w starym budownictwie gdzie lokalne wymogi ekologiczne ograniczają wybór opału. Na przeciw takim potrzebom, odpowiada firma Tapis.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki gazowe