Dodano: 2015.03.23

Czy dwadzieścia pięć lat to dużo? Jeśli mówimy o ewolucji, rozwoju technologii i doświadczeniu w produkcji saun – to zdecydowanie tak.

Już w czasach epoki kamienia znane były kąpiele w rozgrzanym powietrzu, których zażywano w jamach wykopanych w ziemi lub chatach z gliny. W miejscach tych układano najpierw kamienie,  podpalano je, a następnie polewano wodą. Świadectwa „zdrowego pocenia się” znaleźć też można w zapiskach pism Azteków, wśród Indian Gwatemalskich, Eskimosów, ludności Korei, Japonii i Azji. Stąd dwa tysiące lat temu moda na saunę dotarła do Finlandii, gdzie zadomowiła się na dobre. Początkowo sauny budowano z kamienia lub w formie namiotów uszczelnianych skórami i futrami. Z czasem zaczęto stosować drewno – i tak pozostało do dnia dzisiejszego.

Drewno to oczywiście wiodący materiał do produkcji saun,  jednak nie jedyny, czego najlepszym przykładem są sauny TAPIS.PL z serii DESIGN – połączenie drewna, szkła, stali, aluminium, dekoracyjnych płyt meblowych, onyxu, brył soli i innych.

Obok eksluzywnej sauny KORNELIA czy Domowego Centrum Wellness TAPIS prezentujemy kolejne multifunkcyjne rozwiązanie Design Spa.

Kompaktowe WELLNESS II  to połączenie Sauny Design z kabiną prysznicowo-parową MINIMA w jedną prostą, nowoczesną całość.

Sauna DESIGN

Kabina prysznicowo-parowa MINIMA

 

 

Wielbiciele saun wiedzą że bliskość prysznica ma ogromne znaczenie i gwarantuje bezcenny wręcz komfort. Kilkunastominutowy seans w pomieszczeniu nagrzanym nawet do 100° C, rozgrzewa naszą skórę do 42° C, a temperaturę całego ciała podnosi o jeden stopień. W wyniku tego organy wewnętrzne odczuwają niewielką „gorączkę”. I o to właśnie chodzi. Taki stan wzmaga produkcję ciałek odpornościowych we krwi, które skutecznie zabijają wirusy i bakterie. Jeśli mamy więc niewielki katar lub czujemy się lekko przeziębieni – po saunie wszystkie te dolegliwości z pewnością miną. Pod warunkiem jednak, iż bezpośrednio po seansie ochłodzimy się początkowo na świeżym powietrzu, a następnie zastosujemy przemiennie gorący i zimny prysznic. Taka saunowa gra w ciepło-zimno aktywizuje ukrwienie i rozluźnia napięte mięśnie.I przy okazji gwarantuje doskonałe samopoczucie.

Kubistyczna forma DESIGN SPA o charakterystycznych prostych liniach w standardzie posiada wymiar 320 cm szerokości na 180 cm głębokości x 225 cm wysokości – oczywiście istnieje możliwość konfiguracji wymiarów, wg indywidualnych życzeń, potrzeb czy możliwości. Z uwagi na różnicę głębokości sauny i kabiny MINIMA, wolną przestrzeń zamaskowaliśmy dekoracyjną płytą meblową MDF, których do wyboru udostępniamy bardzo bogaty wzornik. Wnękę z powodzeniem możemy wykorzystać pod praktyczne półki na akcesoria typu ręczniki czy kosmetyki.

W pełni przeszklony front stwarza wrażenie lekkości i otwartej przestrzeni. Estetyczna aluminiowa rama dodaje całości elegancji. Duże, ergonomiczne ławy w saunie i siedziska w kabinie prysznicowo-parowej gwarantują wygodę i komfort wszystkim użytkownikom.

Możliwość zastosowania dowolnej funkcji grzewczej w saunie lub konfiguracji kilku jednocześnie jak np. we wspomnianej wcześniej saunie KORNELIA zapewni pożądany relaks najbardziej wymagającym.

Możliwość konfiguracji wymiarów i doboru wyposażenia, bogata gama najwyższej jakości materiałów oraz kolorów do wyboru – jak w każdej saunie TAPIS DESIGN, daje nam prawie nieograniczone możliwości projektowania wymarzonego domowego SPA.

Zobacz także: DOMOWE CENTRUM WELLNESS –>

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Sauny