Dodano: 2016.09.19

west37Seria WESTFIRE 37 to cztery nowe, okrągłe piece z bocznymi przeszkleniami i co ważne wyposażone w duże, obszerne paleniska. Piece z nowej serii to oferta adresowana do nabywców poszukujących nowoczesnego, stylistycznie prostego urządzenia o stosunkowo dużej mocy grzewczej.

Dotychczas w ofercie WESTFIRE brakowało takich pieców. Mieliśmy co prawda do dyspozycji od dawna małe, okrągłe piece np. modele: 26, 28, 27, 15, 16, 21, ale wszystkie te modele pieców charakteryzowały się niewielkimi wymiarami w podstawie, dlatego też korpusy wyposażone były w małe paleniska. Idealnie pasowały do małych przestrzeni lub pełniły rolę dodatkowego urządzenia dogrzewającego. Teraz konstruktorzy z WESTFIRE wprowadzili do oferty nową serię 37 z dużymi i pojemnymi, a co za tym idzie o stosunkowo dużej mocy paleniskami. Nominalna moc grzewcza w serii 37 wynosi 7,2 kW to jak na skandynawskie standardy sporo.

O doskonałej technice spalania i bogatym wyposażeniu we wszystkich piecach duńskiego producenta wiele informacji przekazaliśmy Państwu we wcześniejszych felietonach poświęconym produktom WESTFIRE.

Jednakże za każdym razem warto podkreślać, że kurtyna gorącego powietrza kierowana na szybę, wtórny obieg powietrza w komorze spalania i podwójny system deflektorów to nieodzowne wyposażenie nowoczesnego paleniska wpływające bezpośrednio na ekonomikę spalania i komfort użytkowania pieca. Modele WESTFIRE z serii 37 wszystkie te atuty także posiadają.

W skład serii WESTFIRE 37 wchodzą cztery modele pieców:

371. Westfire 37 BLACK – to okrągły, optycznie masywny piec z czarnej stali z panoramicznymi drzwiczkami i bocznymi szybami. Piec 37 BLACK jest modelem najniższym z całej serii – ma tylko 980mm wysokości przy szerokości 506mm, przez to sprawia wrażenie masywnego. W dolnej części pod drzwiczkami paleniska znajdziemy praktyczny schowek do przechowywania drewna lub akcesoriów do obsługi pieca, tam też znajduje się pojemny popielnik. Wszystko to maskują stalowe drzwiczki otwierane do boku.

Wymiary zewnętrzne pieca WESTFIRE 37 Black:
– wysokość 980mm,
– szerokość 506mm,
– głębokość 448mm,
– waga 90 kg,
– moc nominalna 7,2kW

 

37p2. Westfire 37 BLACK PEDELSTAL 1 w odróżnieniu od Westfire 37 BLACK to wersja na pierwszy „rzut oka” zdecydowanie bardziej smuklejsza i optycznie lżejsza. Pomimo że jest niewiele tylko wyższy bo ma 1150mm wysokości. Natomiast wyraźnej lekkości temu modelowi nadaje stalowa okrągła stopa/postument który unosi całe palenisko. Masywny, okrągły postument podtrzymuje stabilnie trójstronnie przeszklone palenisko pieca. Całość tworzy kompozycję stali i ognia idealnie korespondującą z każdym nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzem. Najlepiej z wnętrzem, które chcemy nie tylko ogrzać ale też rozświetlić ponadczasową barwą naturalnego ognia i dodać mu wyrazistego charakteru. W takiej roli model Westfire 37 BLACK PEDELSTAL 1 spełni się doskonale.

Wymiary zewnętrzne pieca Westfire 37 BLACK PEDELSTAL 1: wysokość: 1150mm, szerokość 506mm, głębokość 448mm, waga 95kg, moc nominalna 7,2kW.

 

37p23. Model Westfire 37 BLACK PEDELSTAL 2 – to pozornie i tylko w powierzchownej ocenie model bardzo podobny do modelu Westfire 37 BLACK. Projektanci w tym jednak przypadku zastosowali subtelny trik optyczny, który w odbiorze wizualnym mocno odróżnia go od pozostałych modeli z serii 37. Mianowicie cała dolna cześć pieca wraz z drzwiczkami kryjącymi schowek do przechowywania akcesoriów i popielnik ma średnicę minimalnie mniejszą od korpusu paleniska.

Model Westfire 37 BLACK PEDELSTAL 2 jest też o 9cm wyższy od modelu Westfire 37 BLACK w efekcie wizualnie to dwa zupełnie różne piece.

Wymiary zewnętrzne pieca Westfire 37 BLACK PEDELSTAL 2:
– wysokość 1070mm, szerokość 506mm, głębokość 448mm,
– waga 95, moc nominalna 7,2kW

 

37l4. Ostatni piec z tej serii to Westfire 37 BLACK LARGE. Westfire 37 BLACK LARGE ma całkowitą wysokość aż 1308mm, wyższe są w nim także wszystkie przeszklenia, czyli szyba w drzwiczkach frontowych i boczne okna w odróżnieniu od pozostałych modeli tej serii. W konsekwencji tego, model ten to duży i łatwo zauważalny piec. Widoczny i dominujący w każdego typu i wielkości wnętrzu.

Wymiary zewnętrzne pieca Westfire 37 BLACK LARGE:
– wysokość 1308mm,
– szerokość 506mm,
– głębokość 448mm,
– waga 110kg,
– moc nominalna 7,2kW

 

„Prostota, elegancja, surowość, minimalizm, oszczędność form…” to część słownego zbioru określeń idealnie charakteryzujących piece WESTFIRE, a także nową serię 37 BLACK. Oczywiście dobrze o tym wiemy bo duńskie piece WESTFIRE za pośrednictwem firmy Tapis.pl od wielu już lat zadomowiły się w Polsce, ogrzewają i zdobią setki polskich domów i domków rekreacyjnych. Można z dumą napisać o produktach tej marki, że są kolejnym dobrym przykładem tego jak jakość wykonania, modna stylistyka i umiarkowana cena decydują o rynkowym sukcesie.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece