Dodano: 2015.03.24

Stoger wraz z pierwszymi oznakami wiosny odświeża swoje kominkowe zasoby.  Szeroką serię nowoczesnych pieców kominkowych, kominków i kominków wiszących z metaloplastyki wzbogacił dodatkowo o nowe piece z serii ECO.

Eco to seria 21 nowoczesnych pieców kominkowych. Seria ECO jest kolejnym i wyraźnym zwiastunem pojawiających się zmian w panującej stylistyce nowoczesnych pieców kominkowych. Pierwszą oznaką nadchodzącego nowego trendu były białe i kremowe piece kominkowe.

Teraz w tym przekonaniu utwierdza nas nowy produkt STOGER METALLIC serią ECO. ECO to jeden korpus pieca w różnych „opakowaniach”.

Frontowe drzwi dużego pieca to szeroka stalowa rama, dostępna w trzech różnych kolorach. Standardem stylistycznym nadal pozostaje „jedynie słuszny” czarny, ale dostępne jest także malowanie perłowo-beżowe lub stare złoto. Duża prostokątna, masywna rama drzwiczek pieca w jasnym żywym metalicznym kolorze i satynowej strukturze zawsze rozświetli każde wnętrze, nawet jeśli w piecu nie odbywa się spektakl ognia.

Trzy kolory frontu paleniska jakie daje nam producent to nie koniec, bo nabywca do wyboru ma aż siedem różnych podstaw/cokołów na których spoczywa korpus pieca ECO.

Do wyboru:

– proste, symetrycznie rozstawione stalowe nogi na wzór prostej ławy o szerokość dokładnie zlicowanej z szerokością paleniska, tworzą zgrabną jednolitą całość.

– ten sam podest, ale z zamkniętym czyli pełnym tyłem.

– to samo rozwiązanie natomiast odwrócone o 180° czyli „do góry nogami” na wzór litery „U” , w tej wersji pod paleniskiem uzyskujemy pojemną i  proporcjonalną otwartą  wnękę lub półkę. Idealna do wypełnienia np. książkami,  czasopismami, drobiazgami. Wnęka może pełnić rolę podręcznej drewutni.

– podstawa dostępna także z pełnym tyłem czyli zamknięta z jednej strony.

– piąta aranżacja cokołu to duża głęboka szuflada o szerokości równej szerokości paleniska.

– szósta wersja to dwie identyczne szuflady w układzie poziomym.

– siódma opcja to prosta stalowa noga z płaską stalową stopą. Stylistyka jaką często w swoich piecach stosuje duński WESTFIRE

Podsumowując wszystkie opcje mamy do wyboru aż 21 różnych konfiguracji pieca ECO.

Piec ECO z serii STOGER METALLIC dobrze zgra się z każdym nowoczesnym wystrojem pomieszczenia. Jego uniwersalizm wypływa także z wyjątkowo starannego wykończenia i dobrej jakości materiałów użytych do jego produkcji. O solidności wykonania świadczy pięcioletnia gwarancja producenta, gwarancją objęta jest także żaroodporna ceramika wypełniająca komorę spalania. Piece Eco posiadają wszystkie wymagane europejskie certyfikaty i atesty. Urządzenia te jak większość nowoczesnych europejskich produkcji wyposażone są w bezpośrednie doprowadzenie powietrza do spalania, wtórny obieg powietrza w palenisku i sprawnie działającą kurtynę gorącego powietrza kierowana od góry na szybę, dwa sposoby podłączenia do komina czyli tylne lub górne. Jeżeli jednak decydujemy się wyprowadzić spaliny w górnej części – musimy to określić podczas zamawiania pieca, wówczas technolog przygotuje górne podłączenie danego egzemplarza pieca ECO. To bardzo przemyślana procedura, bo przy tylnym podłączeniu do komina zyskujemy na górnej pokrywie gładką, jednolitą powierzchnię bez wycięć, otworów i zaślepek. Jest to sposób budowy pieca od dawna praktykowany przez renomowanego producenta pieców RIKA np. w modelu RIKA Scena.

Profesjonalnie skomponowane proporcje pieca ECO, prosta sześcienna i regularna forma dają każdemu nabywcy możliwość łatwego przeobrażenia wolnostojącego pieca kominkowego w obudowany kominek w dowolnym stylu. Po kilku latach użytkowania np. przy okazji remontu domu lub podczas gruntownej zmiany stylu wystroju możemy piec zabudować jak każdy wkład lub kasetę kominkową, a dodatkowo uzyskać możliwość wykonania instalacji gorącego powietrza do innych pomieszczeń.

Wymiary pieca Stoger Metallic ECO:

– wymiary: wysokość -941mm, szerokość -820mm, głębokość- 548mm,
– moc nominalna paleniska 7 kW,
– zakres regulacji mocy od 6-10kW,
– waga w zależności od rodzaju podstawy wynosi około 220kg.

http://www.stoger.pl/eco/

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece