Dodano: 2014.05.26

ew3O kominkach wiszących napisano już wiele ciekawych felietonów, ale ponieważ ich oferta ciągle rośnie, sukcesywnie na naszych stronach prezentować będziemy kolejne modele wiszących palenisk, przynajmniej te najciekawsze stylistycznie i techniczne najbardziej warte polecenia. Kominki wiszące, piece kominkowe podwieszane, kominki z metaloplastyki nie są już dzisiaj wielkim zaskoczeniem jak to było jeszcze rok czy dwa lata temu.

 

W ciągu tego krótkiego okresu czasu mieliśmy okazję poznać wiszącą serię Stoger Metallic:
https://www.tapis.pl/info/perfekcyjne-sterowanie-procesem-spalania-w-kominkach-z-metaloplastyki.html

Wiszące kominki HOF:
https://www.tapis.pl/info/kominek-wiszacy-hof-numer-jeden-w-roku-2012.html

Futurystyczne Czarne Perły i Diamenty:
https://www.tapis.pl/info/black-pearl-i-black-diamond-nowe-kominki-z-serii-stoger-metalic.html

a także minimalistyczne duńskie modele CUBIC z firmy Jydepejsen:
https://www.tapis.pl/info/wiszace-kominki-jydepeisen.html

W tym felietonie zainteresujemy kolejnymi trzema kominkowymi „wieszakami” bo takie już określenie powoli ukuło się w branży kominkowej na tego typu paleniska. Oznacza to że produkt staje się na tyle popularny i często omawiany, że wymogi językowe wymusiły wynalezienie skrótu dla pieców i kominków wiszących.

Z pewnością jedną z wielu przyczyn zdobycia takiej popularności i zainteresowania kominkowymi „wieszakami” jest ich uniwersalność zastosowań i brak kontaktu z podłogą. W dzisiejszych czasach, w nowoczesnych wnętrzach dominuje minimalizm i podporządkowanie sferze praktycznej. Palenisko kominkowe wiszące przy ścianie nie zajmuje tyle przestrzeni co obudowa wkładu kominkowego, a do tego może funkcjonować wszędzie tam gdzie nie ma dostępu do kanału dymowego.

Wszystkie te zalety posiadają nowoczesne piece z duńskiej firmy Jydepejsen przeznaczone do zamocowania na ścianie. Piecom tym poświęcono już kilka felietonów: (patrz tutaj ->)

W pierwszej kolejności zaprezentuję w kilku słowach stylistycznie i technicznie najciekawszy model: centralny EoS Wall. Piec wiszący EOS Wall to regularny stalowy walec z dużymi panoramicznymi drzwiami i przeszkleniami bocznymi. Po otwarciu dużych panoramicznych drzwiczek uzyskujemy wygodny dostęp do paleniska pieca. Jak wszystkie poprzednio opisywane duńskie piece Jydepejsen także naścienny EOS charakteryzuje się najwyższymi parametrami spalania i wysoką sprawnością, ma także cztery kurtyny gorącego powietrza kierowanymi na szybę. Eos Wall pod tym względem jest piecem nowatorskim, bo mało jest palenisk wyposażonych w cztery kurtyny gorącego powietrza (dwie poziome: górna i dolna i dwie boczne: prawa i lewa).

 

Całkowita wysokość wiszącego pieca EOS Wall to 83cm z czego znaczną powierzchnię stanowią przeszklenia, średnica pieca 48cm. Piec EOS Wall jest najwyższym wiszącym kominkiem w tej klasie. Taki smukły „walec wypełniony ogniem ” wiszący przy ścianie zostanie dostrzeżony natychmiast w każdym wnętrzu, ożywi każdy kąt, poddasze, długi ponury korytarz, lub wzbogaci wolną i pustą ścianę w pomieszczeniu rekreacyjnym. Szeroki zakres regulacji mocy grzewczej od 3 – do 7 kW idealnie pogodzi ten model wiszącego kominka z każdą kubaturą.

Dla wyznawców ascetycznego minimalizmu JYDEPEJSEN zaadresował wiszący piecyk kominkowy Cubic Wall. Jest to niesamowicie prosty w formie, smoliście czarny stalowy sześcian z dużą frontalną szybą i prostą pionową klamką do otwierania drzwiczek. Prosta pionowa klamka jest jedynym elementem kolorystycznie kontrastującym z czernią gładkiej kubistycznej bryły. Klamka wykonana jest z polerownej stali szlachetnej, dzielona na dwie części: górna ruchoma do otwierania, i dolna cześć nieruchoma pełni rolę dekoracyjną.

Wymiary zewnętrzne Cubic Wall: wysokośc 70cm, szerokość 48cm, głębokość-45cm, moc grzewcza od 3-8kW.

Ze względu na swoją niespotykanie małą głębokość (tylko 36cm) – wyjątkowym piecem naściennym jest Jydepejsen Elegance Wall z dużą panoramiczną szybą.

Elegance Wall jest jedynym tak płytkim podwieszanym kominkiem dostępnym w sprzedaży. Mała głębokość naściennego pieca kominkowego to bezcenny atut w ciasnych przestrzeniach, wąskich korytarzach, częściach komunikacyjnych budynków, niewielkich sypialniach, pubach. Szerokie obszerne drzwi wiszącego modelu Elegance Wall stanowią niemal całą frontową część wiszącego kominka, umożliwiają bardzo łatwy dostęp do obsługi paleniska, a w trakcie intensywnego spalania drewna drzwi są ścianą ognia widoczną z każdego punktu pomieszczenia w którym piec funkcjonuje. Główną zasługą tego efektu jest mocno gięta panoramiczna szyba. Uchwyt otwierania drzwi i regulacja procesu spalania skrywa się pod stalowymi klapkami w dole korpusu pieca Elegance. W całości osłony sprawiają wrażenie gładkiej stalowej wstęgi. Proces spalania to specjalnie opracowany i opatentowany przez Jydepejsen Duplic Air – skonstruowany jest tak że zapewnia prostą i niezawodną obsługę użytkownika. Ideą systemu Duplic Air jest optymalizacja zużycia drewna i przyjazna obsługa paleniska.

Wymiary zewnętrzne Jydepejsen Elegance Wall: wysokość -73cm , szerokość -51cm, głębokość -36cm !

W rezultacie zastosowanych usprawnień wszystkie nowoczesne piece JYDEPEJSEN zapewniają: wysoką sprawność, super precyzyjne ustawienie wielkości płomienia, czyste spalanie, małą ilość popiołu, znikome odkładanie się sadzy w kominie. Wszystkie wiszące-naścienne piece Jydepejsen dostępne są w firmie TAPIS.PL

– strona producenta: www.jydepejsen.com
– zobacz katalog: http://www.jydepejsen.com/da/download/katalog/

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece