Dodano: 2013.07.01

kwlineNiemożliwe? A jednak –   Przedstawiamy nowe  rozwiązanie w serii kominków Kwline.

Wkład kominkowy z serii Kwline  model   E 440 VCZ P/R

Wkład opalany wymiennie drewnem, lub peletem. Do sprawdzonej konstrukcji wkładu  stalowo szamotowego z serii Kwline  wykorzystywanego najczęściej jako serce  kominków kaflowych, oraz ciepłych zabudów został dołączony zbiornik wraz z podajnikiem peletu i w ten sposób  powstał wkład kierowany do odbiorców  gdzie kominek jest traktowany jako jedyne źródło ogrzewania. Aby cieszyć się ciepłem kominka nieprzerwalnie całą dobę wystarczy pamiętać tylko o napełnieniu pojemnika peletem, bez potrzeby dokładanie drewna i kontrolowania temperatury.

Wkład dzięki perfekcyjnie dopasowanej  komorze, nawet w procesie  spalania  peletu  cały  wypełniony jest pięknym płomieniem.  Model E 440VCZ P/R posiada  bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz i osobną regulację  doprowadzenia ogrzanego powietrza na podwójną kurtynę powietrzną  (dolna i górną – zawsze czysta szyba). Drzwiczki wkładu opcjonalnie wyposażone w podwójną szybkę.  Istnieje możliwość dodania dodatkowych ringów w celu wydłużenia czasu oddawania ciepła. Ringi to specjalne kręgi wykonane z materiału kumulującego ciepło, montowane  w górnej części wkładu oddające ciepło przez długi czas – do kilku godzin, po wygaśnięciu paleniska.

Dla inwestorów pragnących wykorzystać układ C.O. oraz dodatkowo posiadać ciepłą wodę użytkową  opcjonalnie zamieniamy ringi akumulujące ciepło i model  E 440 VCZ  Hydro jest dostarczany z wcześniej opisywaną nadstawką wodna z wkładu Kwline E 780 Hydro,

http://www.kwline.pl/kwline-e780ghydro.html

Pojemnik pelletu  może być umieszczony dowolnie z prawej, lewej strony lub z tyłu wkładu. Podobnie panel sterujący można zamontować  w dowolnym miejscu obudowy kominka.

Istnieje możliwość dopasowania kształtu i wielkości pojemnika pelletu do wielkości  i kształtu kominka – od 50 kg, aż jeżeli istnieje taka potrzeba nawet do 1000kg  i więcej. Najpopularniejszy i najbardziej wygodny  to pojemnik 200 kilogramowy – paliwo z tego zbiornika wystarcza do nieprzerwanego palenia w cyklu ekonomicznym przez tydzień!

Zalety  wkładu  KWLine E 440 VCZ P/R to:

– Automatyczne rozpalanie i wygaszanie
– Brak  dymu
– Tylko 1% popiołu
– Samoczyszczący się palnik (co 3h podczas palenia)
– Możliwość ustawienia  temperatury docelowej (po jej uzyskaniu kominek przełącza się na tryb ekonomiczny)
–  Automatyczne dozowanie  peletu.
– Programowanie cyklu spalania  – ustawienie  temperatury oraz momentu rozpalenia i wygaszenia

Wkład  E 440 VCZ P/R to ciekawa alternatywa dla kominków opalanych tylko  drewnem.

 

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki