bella-1O piecach wolno stojących można mówić wiele. Ja chcę przedstawić jeden z nich  – ”BELLA”.  Projekt stworzony przez Mads’a Miltersen’a z firmy JYDEPEJSEN łączy dwie grupy pieców wolno stojących  –  jedną z nich tworzą kominki wolnostojące wyprzedzające aktualne trendy, szybko wpadające w oko, łamiące obowiązujące konwencje, zawsze jednak współtworzące i dyktujące trendy mody. Drugim aspektem w tego typu piecach jest oferta odważnych, ultranowoczesnych palenisk i jest dopełnieniem propozycji pieców, których design stanowi kwintesencję harmonii, umiaru i ponad czasowej elegancji, trudnej do osiągnięcia w dzisiejszych czasach.

Duński projektant osiągnął to wszystko w tym jednym piecu wolno stojącym. Jak w dwóch, góra trzech słowach, opisać  ten piec?  Za idealne uznałem określenia: klasyczny, elegancki  i minimalistyczny.  Piecyk ten powstał w oparciu o bryłę prostopadłościanu, ale dla uzyskania efektu większej swobody i uniwersalności, projektanci lekko zaokrąglili znajdujący się w podstawie prostokąt nadając formie smukłości i delikatności.

Bella jest wyposażony w automatyczne zamykanie drzwi oraz bezpośrednie doprowadzenie świeżego powietrza. Ten model ma drzwi wykonane z pełnego szkła połączone ze zintegrowanym uchwytem paleniska, co daje bardziej stylowy i nowoczesny wygląd. Bella jest dostępny w czterech różnych wersjach, w wersji frontalnej lub trójstronnej o dwóch różnych wysokościach.  Jako wyposażenie dodatkowe dostępne są moduły akumulacyjne.

Jydepejsen Bella - models

BELLA posiada delikatnie zaokrąglony korpus liczący 1144mm (Bella High: 1404 mm) w połączeniu z antracytową czernią i dużym przeszkleniem, tworzą wrażenie smukłego i eleganckiego pieca. Projektanci świetnie dobrali proporcje, Przy wysokości  1144 mm (1404 bella high), szerokość wynosi  444mm, a głębokość 346mm, odnosi się to również do komory spalania, – wysokość 430 mm, szerokość 318mm oraz 255mm głębokości, tylny wymiar średnicy wylotu spalin wynosi 150mm,  a liczony od podstawy środek wylotu spalin znajduje się na wysokości 880mm.

Bella jest idealny dla domów niskoenergetycznych lub mieszkań o niskim zapotrzebowaniu na ciepło. Piec posiada moc grzewczą 3-5 kW i z powodzeniem ogrzeje powierzchnię od 70 do 170m3. Pod ogromną taflą szklaną drzwiczek znajduje się DuplicAir® – opatentowany przez Jydepejsen system do regulacji powietrza pierwotnego do komory spalania. Pomimo zastosowania tych rozwiązań ten kominek wolnostojący typu koza nie traci na elegancji, ani lekkości formy, wkomponowując się idealnie w pomieszczenie. Biorąc pod uwagę bardzo duże przeszklenie, bo zajmuje przeszło dwie trzecie  frontu kominka, jest to gwarancją znakomitej wizji ognia i podkreśla stylowe wykończenie stworzone dla miłośników klasycznej formy. Jeśli cenicie Państwo ponad czasową elegancję, zachowując przy tym walory użytkowe, to z pewnością wolnostojący kominek Bella firmy Jydepejsen jest godny polecenia.

Kominki wolnostojące JYDEPEJSEN: https://www.tapis.pl/piece-piecyki/jydepejsen/
Katalog JYDEPEJSEN 2015/16:
https://www.tapis.pl/pobierz/jydepejsen2015-2016en.pdf

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece