Dodano: 2014.04.16

Kominek Marta 3Kominki rustykalne pomimo że spotykane od wielu dziesięcioleci – ciągle cieszą się dużą popularnością i zawsze będą znajdowały swoich zwolenników. Dzisiejsze możliwości materiałowe rynku kominkowego są praktycznie nieograniczone, kominki powstają z metalu, szkła, ceramiki, marmurów lub granitów z całego świata.

Pomimo olbrzymich, wręcz nieograniczonych możliwości materiałowych i szerokiego wybory stylów to rustykalne kominki w którym dominuje piaskowiec, cegła czy naturalne drewno długo jeszcze nie wyjdą z mody i przez wiele lat będą zdobić wnętrza naszych domów.

Odpowiedzią na takie upodobania rynku kominkowego ze strony firmy TAPIS.PL jest rustykalny kominek MARTA 3. Kominek MARTA 3 jet rozwinięciem przystawnego-narożnego kominka rustykalnego z boczną wizją ognia – modelu MARTA1. Ponieważ MARTA 1 jako kominek przystawny (narożny) został dobrze przyjęty przez kominkowych nabywców, producent kominków – firma TAPIS wprowadziła do oferty jego frontalną wersję – kominek MARTA 3.

 

Uniwersalna kolorystyka zastosowanych materiałów i wzorowo dobrane proporcje kominka spowodowały ze frontala MARTA 3 z powodzeniem znajduje zastosowanie w każdym wnętrzu.

Rustykalne kominki MARTA3 i MARTA1 dostępne są także w rozbudowanej wersji z „kapliczką” czyli boczną wnęką idealnie sprawdzającą się jako schowek na podręczne przybory kominkowe. MARTA 1 lub MARTA 3 z „kapliczką” mają około 2 m szerokości – to oferta skierowana dla odbiorców posiadających nieco więcej przestrzeni do zagospodarowania.

Mnogość różnych zestawień materiałów z jakich wykonywane są rustykalne obudowy kominkowe umożliwia dostosowanie ich niemal do każdego wnętrza.

Do wyboru producent przewidział dwa gatunki marmuru: CREMA MARFIL, lub brązowy marmur EMPERADOR DARK, z których wykonany jest blat i cokoliki kominka, istnieje także możliwość wykonania fragmentu blatu w części pod paleniskiem z cegiełki. Do wyboru jest kilka kolorów cegły, np. czerwona, morelka, leopard. Elementy z piaskowca czyli boczne ścianki, głowice, łuczki, mogą być wykonane z kamienia w kolorze żółtym lub ecrie.

W celu poszerzenia możliwości konfiguracji kolorystycznej i stylistycznej rustykalnych kominków MARTA 3, kupujący może wybrać sposób wykończenia elementów drewnianych – belki i drewnianych brzegów blatu. Wszystkie elementy drewniane mogą być wykonane w kilku wersjach: proste, z gzymsem, oflisowane, ręcznie postarzane z wyraźnymi sękami. Elementy dębowe wybarwione mogą być w pięciu kolorach podnoszących naturalny, niepowtarzalny rysunek usłojenia drewna (próbnik kolorów belek kominkowych ->>).

Dzięki tak wielu opcjom konfiguracji kolorów i sposobów obróbek stolarskich z łatwością zharmonizujemy kominek z dowolnymi meblami, podłogą czy ścianami. Ważnym atutem gotowych zestawów kominkowych MARTA 1 i MARTA 3 są ich solidne paleniska z boczną wizją ognia wyposażone w duże i wygodne drzwiczki. Wkłady stosowane w rustykalnych kominkach przyrogowych mają moc 12kW. Paleniska opcjonalnie wyposażone są w dolot powietrza z zewnątrz.

Wymiary kominka rustykalnego MARTA3 to: 140 cm x 75 cm

Certyfikaty: CE i DIN.
Badanie zgodnie z normą DIN EN 13229 oraz wymagania BSTV miasta Monachium, Regensburgu i Suttgart, zgodnie z programem certyfikacji i DINplus, Konstytucji Federalnej Republiki Austrii. Pierwszy i 2 Poziom określony w Niemczech związany z zanieczyszczeniem powietrza.

Ulotka reklamowa zestawu kominkowego MARTA 3  ->> pobierz ->>

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki