Łaźnie parowe

Sauny Fotele kaflowe Wanny SPA
» Łaźnie parowe « » Sauny « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «

Zapraszamy do zapoznania się z ogólnymi informacjami i naszą ofertą łaźni parowych.

Seans w łaŸni parowejPoczątki kąpieli w łaźniach parowych sięgają odległych czasów starożytnych Egipcjan. W czasach imperium rzymskiego łaźnie parowe były jednym z bardziej spopularyzowanych sposobów spędzania wolnego czasu. Już wówczas dbałość o zdrowie i ciało było ważną częścią życia.

Kąpiel w łaźni parowej ma działanie orzeźwiające. Seans odbywa się w napełnionym parą, zamkniętym pomieszczeniu. Panująca wewnątrz przyjazna temperatura i bardzo wysoka wilgotność względna sięgająca 100% zapewnia ciału doskonały masaż. Skóra jest precyzyjnie oczyszczona i regenerowana poprzez wydobywające się kłęby dymu. Po zażyciu takiej kąpieli skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna.

Łaźnie parowe to prawdziwy relaks dla ciała i umysłu


ŁaŸnia parowa wykończona szklanš mozaikš

OD PROJEKTU DO REALIZACJI

Nasza firma zajmuje się produkcją łaźni parowych. Wykonujemy łaźnie pod wymiar. Na początek wystarczy projekt lub schemat pomieszczenia w którym planowana jest budowa łaźni. Na jej podstawie przedstawimy kompleksową ofertę.

W budowanych przez nas łaźniach parowych ściany, sufit i podłoga są wykładane i odizolowane za pomocą specjalnej wodoszczelnej płyty budowlanej. Ławy wykonujemy z materiałów o właściwościach termo i paroizolacyjnych. Następnie ściany jak i ławy wykańczamy wysokiej jakości mozaiką szklaną lub innym rodzajem glazury. Za produkcję pary odpowiada wysokiej jakości generator pary, który znajduje się z pomieszczeniu technicznym, tuż obok łaźni.

Ze względu na panującą w łaźni wysoką wilgotność, konieczne jest doprowadzenie wydajnej wentylacji oraz kanalizacji. Generator pary wymaga dodatkowo doprowadzenia zimnej wody oraz odpowiedniego zasilania. Sufit i ławy powinny być tak ukształtowane, aby ułatwić odpływ skraplającej się pary wodnej. Podłoga w łaźni powinna posiadać delikatny spad z odpływem. Wylot pary w łaźni jest zakończony dyszą parową zlokalizowaną przy podłodze i zabudowany przy użyciu estetycznej kratki. Łaźnię parową wewnątrz pokrywamy także specjalną izolacją, która zabezpiecza sufit i ściany przed wilgocią.


Zdjęcia łaźni parowych wykończonych mozaiką


Mozaika

Mozaika

Zobacz przykładowe wzory mozaiki »


W zakresie Inwestora należy przygotowanie:

1. Pomieszczenia technicznego dla generatora pary i elektroniki w bezpośrednim sąsiedztwie łaźni
2. Zasilania elektrycznego oraz przyłącza zimnej wody do pomieszczenia technicznego
3. Kanalizacji we wskazanym miejscu
4. Wentylacji w pomieszczeniu z łaźnią
5. Ujęcia zimnej wody w pomieszczeniu generatora.

Zalety łaźni parowej

Łaźnia parowa jest interesującą alternatywą dla osób, które źle znoszą wysoką temperaturę i suche powietrze sauny suchej. Panuje tutaj niższa temperatura i wydobywająca się z generatora para wodna doskonale łagodzi bóle mięśni spowodowane ćwiczeniami fizycznymi, obrzęki oraz napięcia stawów i dolegliwości reumatyczne. Wzbogacona o olejki eteryczne inhaluje i oczyszcza drogi oddechowe, zatoki i oskrzela co ułatwia oddychanie. Oprócz tego jest to efektywna metoda odtruwania organizmu oraz pobudzania układu odpornościowego

Kilka najważniejszych zalet:
- odprężenie i relaks po trudach dnia
- kąpiel parowa regeneruje skórę - oczyszcza ją i nawilża
- para wodna oczyszcza drogi oddechowe i łagodzi podrażnienia wspomagając ich leczenie
- gorąca para łagodzi również dolegliwości reumatyczne
- rozluźnia mięśnie i pobudza krążenie krwi

Instrukcja korzystania z łaźni parowej

Przed wejściem do łaźni parowej zaczynamy od umycia ciała pod prysznicem i dokładnego wytarcia się. Następnie wchodzimy do łaźni. Siadamy lub kładziemy się na ręczniku w taki sposób, aby nasze ciało nie dotykało ceramiki. W zależności od samopoczucia i stażu korzystania z łaźni zalecany czas seansu powinien wynosić od 5 do 15 minut.

Po wyjściu z łaźni należy powoli schłodzić ciało, zaczynając od stóp i poruszając się w górę. Następnie odpoczywamy na wygodnej leżance SPA. Czas odpoczynku powinien być minimum dwukrotnie dłuższy od czasu pobytu w łaźni parowej.

Cykl możemy wykonać maksymalnie trzy razy, przy czym łączny czas nagrzewania ciała nie powinien przekraczać 30 minut dziennie.

Seans rozpoczynamy najwcześniej 2 godziny po posiłku, najlepiej też poprzedzić go wizytą w ubikacji, w celu opróżnienia jelit i pęcherza. W czasie pobytu w łaźni nie można smarować ciała lub twarzy żadnymi kremami, ponieważ powoduje to zmniejszenie powierzchni ciała wydalającej pot. Z tego samego względu z łaźni najlepiej korzystać nago, ewentualnie okryć się ręcznikiem, nie zalecane jest noszenie obcisłej odzieży.

 

Zobacz także minimalistyczne łaźnie parowe MODERN »

kabina łaŸni parowej Modern łaŸnia we wnęce designerska łaŸnia parowa piękna łaŸnia parowaoraz modułowe łaźnie parowe Trend i Classic »
  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Sauny Galeria « » Baseny Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Kominki Galeria « » Grille Galeria «