Kominki

Kominki z cegły Emaliowane piece kominkowe firmy HERGOM Kominki gazowe
» Kominki « » Wkłady « » Piece « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «
Kominki nowoczesne

Kominki
Nowoczesne
Zobacz nasze realizacje

Kominki rustykalne

Kominki
Rustykalne
Zobacz nasze realizacje

Kominki futurystyczne

Kominki
Futurystyczne
(metaloplastyka)

Kominki kaflowe

Kominki
Kaflowe

Ciekawostki nie tylko dla architektów

Kominki portale

Kominki
Portale
(typu Angielskiego)

Kominki ceramiczne

Kominki
Ceramiczne wolnostojące

Ciepłe obudowy kominkowe

Kominki akumulacyjne

Kuchnie na drewno

Kuchnie opalane drewnem

Kominki norweskie

Kominki
Norweskie

Kominki żeliwne

Kominki
żeliwne

Kominki elektryczne

Kominki elektryczne

Akcesoria kominkowe

Akcesoria kominkowe

Biokominki

Biokominki

Kominki z DGP Kominki z DGP Skrzynie drewniane Kufry, skrzynie, portale, belki, szafki i inne wykończenia do kominków


Firma TAPIS.PL na podstawie wybranego wzoru katalogowego lub według Państwa projektu wykona każdy kominek, aby zaspokoić najbardziej wymagającego klienta. Będzie to kominek nie tylko, jaki sobie Państwo wymarzyli, ale również spełniający wszystkie zasady bezpieczeństwa. Oferta naszej firmy obejmuje m.in.:


Kominek

W dawnych czasach budowano głównie kominki z otwartymi paleniskami. Dziś, ze względu na postęp technologiczny oraz względy ekonomiczne najczęściej wykonuje się kominki zamknięte. Są one nie tylko bardziej praktyczne, lecz również bezpieczniejsze w użytkowaniu. W ich skład wchodzą: wkłady kominkowe oraz obudowy kominkowe, które wykonujemy w dowolnym stylu, z kamienia, szkła lub innych surowców.


Wkłady kominkowe

Oferowane przez firmę TAPIS wkłady kominkowe wykorzystują najnowocześniejsze technologie w celu jak najbardziej optymalnego wykorzystania energii zawartej w drewnie kominkowym. Wkłady kominkowe KWLINE to nowoczesne, wkłady grzewcze o doskonałych parametrach. Wykonane z najwyższej jakości materiałów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii nie tylko zapewniają przyjemne ciepło, lecz także zapewniają bezpieczeństwo i wyjątkową atmosferę. Wkłady kominkowe KWLINE to doskonałe urządzenia stałopalne, które mogą służyć do ciągłego ogrzewania pomieszczeń. W zależności od modelu wkładu, mogą skutecznie ogrzać powierzchnię do 180 m2.

Różnorodność wersji i kształtów w jakich dostępne są paleniska kominkowe zapewniają wiele możliwości podczas projektowania i konstruowania wymarzonego kominka.


Obudowy kominkowe (zobacz: "Galerie kominków TAPIS.PL")

Wybrane przez klienta obudowy kominkowe decydują o stylu i charakterze pomieszczenia w którym kominek będzie zamontowany. Dlatego właśnie wybór obudowy kominka jest tak ważny, a jednocześnie tak trudny. Na początku trzeba zdecydować w jakim stylu będzie kominek, a nastepnie zdecydować o kształcie obudowy kominkowej i dokonać wyboru materiału z którego ma zostać wykonana: piaskowiec, granit, marmur, szkło, drewno, stal inox i inne.


Kominki rustykalne, kominki nowoczesne, a może kominki futurystyczne?

Wybór stylu kominka jest kwestią indywidualnego gustu klienta. Zależy on od wzoru wybranej obudowy kominkowej. Wklady kominowe KWLINE świetnie sprawdzają się w użytkowaniu i są również niezwykle uniwersalne. Przy ich pomocy można zaprojektować klimatyczne kominki rustykalne, oraz proste w formie kominki nowoczesne czy też wyjątkowe kominki futurystyczne. Warto zwrócić uwagę także na kominki portalowe. Bardzo duży zbiór zdjęć z naszych realizacji przestawiamy w "Galeriach Kominków TAPIS.PL". Zapraszamy.

 

Kominki nowoczesne - realizacje TAPIS.PL Kominki rustykalne - realizacje TAPIS.PL Kominki w prostej zabudowie - realizacje TAPIS.PL

Kominkowa alternatywa dla drewna - kominki gazowe

Dla osób, które pragną kominka, ale nie mają czasu na rąbanie, układanie i noszenie drewna oraz usuwanie popiołu posiadamy w ofercie kominki gazowe. Sterujemy nimi pilotem, bez ruszania się z kanapy. Kominki gazowe Bellfires są gwarancją komfortu i wygody.

Drewna nie wymagają także kominki elektryczne oraz biokominki, jednak one pełnią głównie funkcję ozdobną.


Kominki gazowe Kominki elektryczne Biokominki

Ogrzewanie kominkowe

Przy stale rosnących cenach gazu, czy prądu coraz częściej kominek staje się alternatywnym sposobem na ogrzanie domu. Dzięki zamontowaniu systemu dystrybucji gorącego powietrza (tzw. system DGP) kominek jest w stanie ogrzewać jednocześnie kilka pomieszczeń budynku.


Piece kominkowe (piece wolnostojące)

Piec kominkowy zbudowany jest ze stalowego lub żeliwnego paleniska podłączonego do kanału spalinowego. Wspólną cechą pieców jest to, że dysponują one mniejszymi niż wkłady kominkowe paleniskami, a ich moc wystarcza zwykle do ogrzewania jednego pomieszczenia. Może on skutecznie dogrzewać pomieszczenia pomieszczenia w porach przejściowych oraz wspomagać ogrzewanie budynku zimą.

W naszej ofercie posiadamy piece kominkowe opalane drewnem oraz coraz bardziej popularne piece na pellety. Posiadamy również piece opalane zarówno drewnem jak i peletem.
Dla zwolenników płaszczy wodnych posiadamy też piece z płaszczem wodnym, w tym również modele z tzw. wodą użytkową opalane drewnem lub pelletami.

Oferowane przez nas żeliwne i stylowe piece kominkowe oraz nowoczesne piece wolnostojące, to bogaty wachlarz produktów, proponowanych w różnych wersjach wykończenia (wyłożone kaflami ceramicznymi, kamieniem lub zbudowane ze stali nierdzewnej), o różnorodnym stylu (piece tradycyjne i nowoczesne) oraz kolorystyce.


Kominki Warszawa, kominki Katowice

Asortyment oraz setki zdjęć z naszych realizacji przedstawiających kominki wykonane przez nas w oparciu o wkłady kominkowe, mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach kominkowych, jak również u naszych dystrybutorów w tym w Warszawie, Wrocławiu i w Katowicach. Serdecznie zapraszamy!


Kominki wykonujemy na terenie Polski i Europy. Prowadzimy działalność w największych miast Polski, w tym m.in.: Warszawa, Katowice, Wrocław, Łódź, Kraków, Poznań, Częstochowa, Gdańsk i Szczecin.

 

Firma TAPIS jest przedstawicielem firm w Polsce:
Włoskie piece LINCAR Duńskie piece WESTFIRE Kominki gazowe WANDERS Wkłady kominkowe KWLINE Piece kominkowe RIKA Obudowy kominkowe ARRIAGA