Kominki nowoczesne 2004 r.
- realizacje TAPIS.PL

Kominki norweskie - realizacje TAPIS.PL - Kominki GaleriaKominki rustykalne - realizacje TAPIS.PL - Kominki Galeria
Piece kominkowe - realizacje TAPIS.PL - Piece kominkowe GaleriaKWLINE

Poniżej prezentujemy Państwu nasze wybrane realizacje z 2004 roku

Kliknij na wybranym obrazku, aby powiększyć wybraną realizację.
Kliknij na logo firmy, aby poznać ofertę wkładów.

Kominki Galeria

» Kominki nowoczesne « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «

 
Palenisko: DOVRE model 2400 BSA, cena: 832 €
Obudowa keramzytowa: ELLEN opcja h-238, cena 2300 PL
Montaż wraz z akcesoriami: 2000 PL
Teren realizacji: Bełchatów, jesień 2004
Dovre
 

 
Palenisko: CSD model Multivision 71 + mosiężna rama, prawa strona przeszklenie - 6115 PL
Obudowa frontalna z trawertynu, prawa strona półka:
Cena 3000 PL
DGP: 3000 PL
Montaż wraz z akcesoriami: 2000 PL
Teren realizacji: Bełchatów, jesień 2004
 

 
Palenisko: CSD model Panoramic + mosiężna rama,
cena: 7840 PL
Obudowa narożna z lewą półką biały piaskowiec+trawertyn: 4500 PL
Montaż wraz z akcesoriami: 2000 PL
Dystrybucja ciepłego powietrza grawitacyjnie 2-punkty: Cena 300 PL
Teren realizacji: Bełchatów, jesień 2004
   

 

Nowoczesna forma kominka ma podkreślać styl jaki zostanie w tym salonie zastosowany. Cała obudowa swoim kształtem nawiązuje do formy pieca, w tym przypadku jest to PANORAMIC z mosiężną ramą firmy CSD.
Kominek został wyeksponowany w środkowej części dość długiej ściany. W nawiązaniu do istniejących już detali z granitu Noir Marlin jakie były w tym pomieszczeniu (parapety) elementy kominka też zostały wykonane z tego samego kamienia. Szlachetna, prosta forma kominka daje wrażenie harmoni, spokoju i elegancji.

Agnieszka Gondro

Palenisko: CSD model Panoramic + mosiężna rama,
cena: 7840 PL
Obudowa kominkowa: 3500 PL
Montaż wraz z akcesoriami: 2000 PL
System DPG: 2500 PL
Teren realizacji: Sieradz, jesień 2004

   

 

Wielkim dla mnie wyzwaniem jest zabudowa pieca z płaszczem wodnym, ogromne gabaryty wkładów oraz przylegająca instalacja CO powoduje iż kominki takie są masywne i toporne. Trudnością tej inwestycji był niefortunnie usytuowany przewód kominowy oraz drzwi do kuchni, których Pani domu kategorycznie nie pozwoliła zabudować a przesunięcie ich nie było możliwe.
My kobiety musimy trzymać się razem, gdyż żadnej z nas nie uśmiecha się po dniu pełnym pracy jeszcze w domu biegać z pokoju gościnnego do kuchni dookoła, robiąc dodatkowe kilometry. Wszystkie moje aranżacje traktuje bardzo poważnie i nie używam słów "nie da się". Najwięcej trudności spowodował komin, on przyczynił się do wielkości czopucha, ale i tak efekt końcowy był zadowalający. Projektowałam ten kominek od prawej do lewej strony, każda półka ma inny wymiar, cała podstawa wraz z płytą podłogową jest niesymetryczna. Ocenę całości podaje Państwa krytyce. Założeniem tej budowy było znalezienie konsensusu i harmonii w tak trudnym położeniu. Materiał użyty do wytworzenia kominka to polski marmur Biała Marianna, zwieńczony zabudową dębową, nawiązujący do mebli już zastanych w pomieszczeniu.

Agnieszka Gondro

Palenisko: z płaszczem wodnym CTM 18 KW z ciepłą wodą użytkową 6974 PL
Podłączenia do CO: w tym przypadku we własnym zakresie przez inwestora
Obudowa kominkowa: Biała Marianna + płyta podłogowa Cena: 7000 PL
Montaż wraz z akcesoriami: 2500 PL
Teren realizacji: Blachownia k/o Częstochowy lato 2004
CTM  

 
Palenisko: KFD Pano, cena: 5480 PL brutto
Obudowa marmurowa, narożna cena: 3500 PL
Montaż wraz z akcesoriami: 2000 PL
Teren realizacji: Częstochowa, grudzień 2004
Kominki ekologiczne  

 

Palenisko: DOVRE model 2000 CBBSA, cena: 3400 PL
Obudowa frontalna keramzytowa: Walencja,
cena: 2840 PL
Nasada kominowa + dystrybucja ciepłego powietrza grawitacyjnie 3-punkty: 650 PL
Montaż wraz z akcesoriami:
2000 PL
Teren realizacji: Bełchatów, lato 2004
Dovre
Instrukcja montażu
(kliknij tutaj)
 

 

Czy małe może być piękne? Liczę że Państwu spodoba się ta aranżacja. Tajemnicą tego kominka jest jego wsechstronność, jeśli inwestor nie wie jeszcze w jakim stylu będzie urządzone wnętrze, nie można na siłę uszczęśliwiać go rustykalnym kominkiem. Koniecznie trzeba znaleźć półśrodek i tym kierowałam się przy tworzeniu tej obudowy. Bazą pył projekt francuskiej firmy CSD model Caprii. Aby uzyskać efekt lekkości zaleciłam palenisko z bocznym przeszkleniem CSD Europa 7. Całość wykonana została z żółtego gładkiego piaskowca z wstawkami marmurowymi Rojo Alicante. Obudowa przystawna prawą stroną, dopasowana wymiarami do wystającego filaru w głąb pomieszczenia. Aby kominek nie nabierał zbyt nowoczesnego stylu zastosowałam delikatną półeczkę na wyeksponowanie skarbów Pani domu, a poważnie pozwoli to przyszłym mieszkańcom postawić przy kominku meble nowoczesne jak i stylowe drewniane. Z doświadczenia które przeprowadziłam, ta obudowa wykazała się wielką wszechstronnością, cokolwiek postawiłam obok nic się nie "gryzło". Polecam ten kominek wszystkim tym, którzy nie wiedzą jak urządzić swoje cztery kąty, albo lubią częste przemeblowania.

Agnieszka Gondro

Palenisko: Firmy CSD model Europa 7, lewa strona przeszklona 4780 PL
Obudowa kominkowa: 3500 PL
Montaż wraz akcesoriami: 2000 PL
System DGP: 2500 PL
Teren realizacji: Blachownia k/o Częstochowy, lato 2004
 

 

Marmur Złociste Sławniowice to bardzo wdzięczny i ciekawy materiał z którego my Polacy powinniśmy być dumni. Ciepłe kolory, niepowtarzalna faktura i niska cena to tylko niektóre z jego zalet. Projekt na wykonanie tego kominka zaczerpnięty został z katalogu francuskiej firmy Supra model Athena.

Katarzyna Pompa

Palenisko: Firmy CSD model Celsius 3310 PL
Obudowa kominkowa: Athena 3500 PL
Montaż wraz akcesoriami: 2000 PL
Nasada kominowa: 350PL
Teren realizacji: Kleszczów k/o Bełchatowa, lato 2004
 

 

Mając komin w środkowej części pomieszczenia nie musimy wpadać w panikę, ze nic nie da się zrobić. Nie ma rzeczy niemożliwych. Kominek, którego zasadniczym celem jest dawać radość i przyjemność, a nie dziesiątki kilowatów, możemy w zasadzie umieścić wszędzie, byle blisko przewodu dymowego. To jest przykład jednego z wielu rozwiązań, kiedy komin stoi na środku. Kominek ten powstał na granicy kilku przenikających się wnętrz w ciągu komunikacyjnym. Jednak możemy poruszać się wokół niego bez przeszkód. Przy takim usytuowaniu takie detale jak wszelkiego rodzaju obłości, zaokrąglenia są naprawdę istotne. Tworząc tę obudowę wzorowałam się na katalogu francuskiej firmy Rene Brisach 2001 model 258 Bory

Agnieszka Gondro

Palenisko: Firmy CSD model Pano7+mosiężna rama 6310 PL
Obudowa kominkowa: 4500 PL
Montaż wraz akcesoriami: 2000 PL
Teren realizacji: Bełchatów, lato 2004
 

 

Model tej obudowy trudno jednoznacznie określić, można o niej powiedzieć frontalna, wcisnięta w narożnik. Ten typ obudowy bardzo ładnie prezentowałby się na prostej ścianie. Komin usytuowany był w narożniku, więc od razu zaproponowałam obudowę przystawną do ściany z prawej strony. To było wymarzone wręcz miejsce na taką obudowę. Zaczęłam już nawet w myślach rozbudowywać kominek o szklane półeczki, jednak spotkałam się ze sprzeciwem ze strony klienta. W obudowie którą zaproponowałam nie spodobał się czopuch, żadne argumenty nie przekonały klienta do zmiany decyzji, ale to w końcu on jest inwestorem. Obudowa została wykonana na wzór modelu Inca z katalogu francuskiej firmy Cheminees Seguin Dutierez. Zmieniona została tylko płyta kamienna, która w tym modelu jest na całej szerokości obudowy kominkowej.

Najważniejsze, że po zakończonej pracy klient był zadowolony z własnego wyboru oraz jakości naszej pracy.

Agnieszka Gondro

Palenisko: Firmy Supra model Saphir PL 1076 €
Obudowa kominkowa: 3500 PL
Montaż wraz akcesoriami: 2000 PL
Teren realizacji: Radomsko, lato 2004

 

 

Typowa, nowoczesna obudowa, całość wykonana z trawertynu, długie półki z prawej i z lewej strony, nad nimi schowana zabudowa ze szkła. Cała rama kominka zawieszona - takie usytuowanie nadaje całości lekkość, wszędzie królują proste linie, połączenie funkcjonalności z elegancją. Taka forma kominka pozwala na ekspozycję materiału z którego zostanie wykonany, czyli pastelowego, pełnego naturalnych przeżyleń trawertynu. Ten naturalny ornament każe podziwiać bogatą strukturę kamienia - naturalne jego cechy grają tu rolę dominującą.

Katarzyna Pompa

Palenisko: polskiej firmy KRATKI model Zuzia - 1700 PL
Obudowa kominkowa: 4500 PL
Montaż wraz akcesoriami: 2000 PL
Teren realizacji: Radomsko, lato 2004

 

 
Palenisko: Firmy CSD model Celsius - 3310 PL
Obudowa kominkowa: 1800 PL
Montaż wraz akcesoriami: 2000 PL
Teren realizacji: Bełchatów, lato 2004
 

 

Nie wiele możemy napisać o tym kominku ponieważ jest on wykonany przez nas, lecz projekt jest zaczerpnięty z katalogu firmy Supra model Jupiter. Wybrałam to zdjęcie aby pokazać Państwu z jaką dbałością o detale realizujemy nasze zlecenia. Obudowa ta wykonana została głównie z gładkiego, żółtego piaskowca i pokryta płytą aglo-marmurową Giallo-Pordoi, zastosowanie piaskowca zamiast marmuru tak jak ma to miejsce w katalogu pozwoliło znacznie obniżyć koszt budowy. Z mojej strony zmniejszyłam proporcje i zastosowałam podwójny czopuch aby uzyskać efekt lekkości. Baba - tak nazywa się górna część kominka, pokryta została drobnym strukturalnym tynkiem, aby odciąć się od wszechnobylskiej gładzi w pomieszczeniu. Całość stanowi stonowaną kolorystykę. Ja sugerowałbym bardziej żywe zestawienie, szanuje jednak odmienne upodobania i nie staram się na siłę przekonać do swoich racji. Nie ukrywam jednak, że najchętniej pracuje dla tych klientów, którzy obdarzają projektanta pełnym zaufaniem, no cóż, Klient nasz Pan.

Katarzyna Pompa

Palenisko: Firmy CSD model Pano 7 5700 PL
Obudowa: Jupiter 3500 PL
Montaż: 2000 PL
System DGP + nasada kominowa typu R oraz koszulkowanie komina: 4500 PL
Teren realizacji: Wieluń, wiosna 2004

 

 

Stylowa obudowa kominkowa typu angielskiego wykonana z Dolomitu w technilogi pół-mat, postarzana. Wszystkie "niedociągnięcia" (odpryski, rowki i uszkodzenia) wykonane zostały celowo, aby osiągnąć efekt starej budowli. Założeniem naszym było oszukać czas i udowodnić, iż kominek ten stoi tu co najmniej od stu lat. Efekt końcowy popsuł wkład, który kompletnie nie pasuje. Nie nasza to wina, że każdy czasem musi iść na kompromis.

Katarzyna Pompa

Palenisko: CSD model Sunflam 3780 PL
Obudowa: Typu Angielskiego 5000 PL
Montaż wraz z akcesoriami: 2500 PL
Koszulkowanie komina: 1000 PL
Teren realizacji: Tomaszów Mazowiecki, wiosna 2004

 

Kominki Galeria

    Zobacz nasze realizacje kominków nowoczesnych:


  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Proste kominki «