TAPIS.PL

Wkłady kominkowe

Kominki, wkłady kominkowe - porady ekspertów TAPIS.PL
» Wkłady kominkowe « » Kominki « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «
Kominki z płaszczem wodnym Kominy Wkłady gazowe

Nie wiesz które palenisko wybrać? Jak je zamontować?
Jaki wkład będzie najbardziej odpowiedni do Twoich potrzeb?
Masz wątpliwości? Potrzebujesz porady?
Nie wahaj się, napisz do nas.
Nasi konsultanci służą fachową poradą i doświadczeniem.

e-mail: info@tapis.pl

Kominki nowoczesne - Galeria TAPIS.PL

UWAGA ! (kliknij w logo firmy aby uzyskać informacje o wkładach kominkowych)

Kliknij w logo firmyKWLine      

KWLINE to seria nowoczesnych wkładów kominkowych wielkogabarytowych.
K to komfort, W - wielki gabaryt, L to design jak linia, tak pokrótce można przedstawić te wkłady kominkowe. Oprócz wyszukanego stylu, prostej formy delikatnej w wyglądzie linii, należy zwrócić uwagę na nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne. Bezpośredni dopływ świeżego powietrza, dystrybutor, czy w bocznych przeszkleniach szyba bez szprosu, to już standard. Białe wykończenie wnętrza akumulujące ciepło posiada już większość markowych producentów wkładów wielkogabarytowch.

Pionierskie produkty Kwline są krok z przodu, wyznaczają nowy kierunek, narzucają nową jakość tworząc nowatorskie konstrukcje oraz wprowadzając rewolucje w procesie palenia i obsługi wkładu.
Największym problemem wkładów wielkogabarytowych jest niestabilny proces spalania, zależy on wyłącznie od opału lub ciągu kominowego i jest trudny do opanowania. Praktyka pokazuje nam, że w momencie uzyskujemy wysoką temperaturę, wewnątrz wkładu powstaje niekontrolowany SPEKTAKL OGNIA, który po krótkim czasie zamienia się w zimny popiół. Ten problem nie dotyczy urządzeń Kwline. Opatentowana konstrukcja wkładu oraz nowatorskie rozwiązania dają nam pełną kontrolę nad procesem spalania, a ciepłe powietrze wydobywające się znad dystrybutora do DGP ma długo jednolitą i stałą temperaturę.

Wkłady kominkowe z prostą szybą: 4
Wkłady kominkowe pryzmatyczne: 1
Wkłady kominkowe z bocznym przeszkleniem: 2Kliknij w logo firmyRuegg

Szwajcarska firma Ruegg jest symbolem najbardziej innowacyjnego podejścia do budowy najnowocześniejszych i jednocześnie ponadczasowych kominków. Oprócz unikalnego nastroju stworzonego przez te konwencjonalne paleniska, kominki Ruegg charakteryzują się także jako wydajne źródło ciepła.

Kominki Ruegg idealnie wkomponują się do nowoczesnych trendów w budownictwie mieszkaniowym i wnętrzarstwie, Rüegg zapewnia idealny design kominków. Niewątpliwym atutem tej szwajcarskiej firmy jest także doskonały dobór najwyższej jakości materiałów, a duża powierzchnia przeszkleń zapewnia niesamowity widok na fascynujący spektakl płomieni.

Jakość jest dla Ruegg kwestią priorytetową, podkreśla to m.in. certyfikacja ISO 9001. Ten szwajcarski producent wiele uwagi poświęca problemom ochrony środowiska w kontekście ogrzewania. Paleniska firmy Ruegg spełniają najsurowsze europejskie normy dotyczące środowiska posiadając znak jakości szwajcarskiej i normę austriacką 15-A.


Kliknij w logo firmyStoger

Wkłady kominkowe STOGER do palenia ciągłego to przede wszystkim nowoczesna, konstrukcja, która daje gwarancję trwałości i zapewnia bezpieczeństwo.

Bezramowy montaż szyby, podnoszone i uchylane drzwi urządzenia, regulacja dopływu powietrza do paleniska, automatyczny szyber, to podstawowe zalety wkładów STOGER. Są to kominki, które posiadają nowoczesne, szerokie przeszklenia, dla zapewnienia jak najlepszej wizji ognia.
Zostały wyposażone również w płaszcz konwekcyjny, konieczny do rozprowadzenia nagrzanego powietrza.
Wkłady kominkowe STOGER to doskonały pomysł na niepowtarzalne i wyjątkowe kominki. Wszystkie paleniska spełniają surowe niemieckie normy i wymogi dotyczące bezpieczeństwa i jakości.

 

Kliknij w logo firmyKaschutz Kaschutz
Urządzenia KASCHUTZ to więcej niż tylko ciepło.

Przez kilka dziesięcioleci, tradycyjne rzemiosło, w połączeniu z najnowszymi procesami produkcyjnymi, jak również ciągłe innowacje technologiczne są gwarantami sukcesu firmy Kaschutz na rynku europejskim. W każdym produkcie są zawarte: wiedza, umiejętności i doświadczenie najwybitniejszych specjalistów firmy. To pomogło zachować równowagę pomiędzy designem, technologią i jakością przetwarzania. Oferta firmy obejmuje wkłady piecowe oraz wkłady kominkowe przeznaczone do kominków akumulacyjnych.

W ofercie posiadamy także m.in. wkłady kominkowe takich firm, jak:

FONDIS Ekologiczne kominki NORTHSTAR DOVRE
Fondis Ekologiczne kominki Northstar Dovre

 

UWAGA ! (kliknij w logo firmy aby uzyskać informacje o wkładach kominkowych)


Kliknij w logo firmy

FONDIS
Fondis - przewodnie hasło firmy Fondis "Nie wkład ma zdobić kominek lecz obudowa", wyjaśnia skąd koncepcja aby zastosować tak delikatne i jednocześnie cienkie ramki ze stali Corten.
Fondis jest producentem francuskich kaset i wkładów kominkowych światowej jakości. Celem firmy było stworzenie produktu luksusowego, spełniającego wszelkie oczekiwania wymagającego klienta. Trzy podstawowe cechy palenisk Fondis to monolityczny korpus wykonany ze stali CORTEN, ruchome elementy żeliwne, które można zdemontować od wewnątrz wkładu bez potrzeby ingerencji w obudowę oraz właściwe tylko tej firmie, opatentowana Visioceramiczna szyba ceramiczna, która zawsze utrzymuje swą czystość.
Wszystko to sprawia, iż urządzenia firmy Fondis są najbezpieczniejsze w swojej klasie. Paleniska Fondis to również wysoka precyzja i estetyka wykonania. Wnętrze wkładu wyłożone jest okładziną szamotową w formie małych cegiełek.

Oferta obejmuje szerokie paleniska z szybą płaską, panoramiczną, pryzmatyczną, których celem jest fascynacja ogniem. Dodatkowym atutem jest wybór różnych kolorów szklanych fasad dekoracyjnych.

Wkłady kominkowe: 9
Kasety kominkowe: 6

 


Kliknij w logo firmyEkologiczne kominki Ekologiczne kominki - wkłady kominowe polskiego importera. Wdzięczna kopia norweskich palenisk, lecz jakościowo znacznie przewyższające swego protoplastę przy jednoczesnym utrzymaniu konkurencyjnych cen. Ekologiczne wkłady kominkowe charakteryzują się prostym design oraz brakiem ozdobników. Paleniska te jako jedne z nielicznych osiągają sprawność dochodzącą do 80%. Dzięki zastosowaniu podwójnego deflektora oraz funkcji wtórnego dopalanie gazów (PWTI) paleniska spełniają surowe normy i wymogi dotyczące bezpieczeństwa i jakości.
Wkłady kominkowe są stworzone do pracy w ciężkich warunkach gdyż ich podstawową funkcją jest funkcja grzewcza.
Firma w swojej ofercie posiada również stalowe paleniska wielkogabarytowe.


Żeliwne wkłady kominkowe: 8
Stalowe wkłady kominkowe: 10Kliknij w logo firmy
NORDPEIS
Nordpeis (dawniej Northstar) - stalowe oraz żeliwne wkłady kominkowe norweskiego producenta. Charakterystyczną cechą są małe wymiary samego paleniska jak i wylotu spalin, co sprawia, iż wkłady te to idealne rozwiązanie przy kominie o przekroju Ø150. Paleniska firmy Northstar to również doskonały wybór przy budowie małego, zgrabnego i płytkiego kominka. Właśnie takim praktycznym podejściem kierowała się firma Northstar przy tworzeniu swoich wkładów, nie zapominając o funkcji grzewczej. Wewnętrzna okładzina z wermikulitu, podwójny deflektor, wtórne dopalanie gazów oraz odpowiednia szczelność paleniska powodują, iż mamy do czynienia z wkładem kominkowym o wysokiej sprawności, którego "ciepło z Norwegi" delikatnie otula nasze mieszkanie.
Kominki norweskie, takie jak N-21, N-24 oraz N-36 to modele stalowe, których rama dostępna jest w kolorach: czarnym, antracytowym, srebrnym, chrom oraz złotym. Modele NI22 oraz NI25 to żeliwne kominki norweskie o szybie panoramicznej, dostępne w wersji bez szprosów oraz z szprosami - których otwieranie drzwiczek składa je w harmonijkę. Ciekawym rozwiązaniem jest brak zewnętrznej ramy we wkładzie NI22 (szyba na zewnątrz). Taki design kwalifikuje model NI22 jako palenisko przeznaczone do obudów nowoczesnych.

Wkłady kominkowe: 7Kliknij w logo firmyDOVRE Dovre - norweskie wkłady kominkowe konstrukcji żeliwnej. Oferta obejmuje paleniska z szybą prostą, panoramiczną i pryzmatyczną. Charakterystycznym są wkłady z żeliwnymi szprosami czy harmonijkowe drzwi frontowe.

Wkłady kominkowe: 15

 

JOTUL Jotul - firma ta, to wieloletnia tradycja i doświadczenie - ciepło z Norwegi. Tradycyjna forma połączona z nowoczesnym systemem dopalającym, dbałość o detal i troska o środowisko to charakterystyczne cechy wkładów kominkowych.

 

Firma TAPIS radzi:

- Jak przerobić kominek z otwartym paleniskiem i zainstalować w nim urządzenie grzewcze ?
- Poradnik Instalatora Termokominków