Poradnik Instalatora Termokominków

Poradnik dla instalatora

5. MONTAŻ ROŻNA

Rożno jest elementem dodatkowym, pozwalającym na rozszerzenie zakresu zastosowań termokominka. Dostarczane jest w formie pakietu przeznaczonego do indywidualnego montażu. W skład pakietu wchodzą następujące elementy:

1. silnik napędzający rożno,
2. element izolujący termicznie silnik,
3. stalowa pokrywa gniazda rożna,
4. śruby mocujące pokrywę,
5. widelec rożna,
6. rączka,
7. podpórka.

Proces montażu silnika rożna należy rozpocząć od odkręcenia fabrycznie zamontowanej pokrywy umieszczonej z lewej strony komory spalania. Po otwarciu drzwiczek termokominka należy odkręcić, za pomocą klucza sześciokątnego numer 5, dwie śruby M6 mocujące pokrywę i zdemontować ją. Następnie należy doprowadzić zasilanie z odpowiednich zacisków na listwie przyłączeniowej centralki sterującej termokominka (uruchomienie rożna realizowane jest włącznikiem umieszczonym w płycie czołowej centralki) . Silnik rożna zasilany jest energią elektryczną o napięciu 230 V. Oznaczenia styków umieszczone są na obudowie silnika. Przed przystąpieniem do dalszych czynności należy upewnić się czy zasilanie z centralki sterującej jest odcięte. Następnie na silnik nałożyć element izolujący termicznie i wprowadzić go w gniazdo montażowe, w taki sposób, aby tulejka napędowa wychodząca z silnika znajdowała się w górnej części gniazda. Na tulejkę napędową nałożyć stalową pokrywę gniazda rożna i dokręcić za pomocą śrub M6. Po prawej stronie, wewnątrz komory spalania, w tulei przymocowanej do korpusu umieścić podpórkę rożna.

Montaż elementów widelca rożna uzależniony będzie o rodzaju opiekanego mięsa. Dwie okrągłe tarcze, z zamocowanymi na ich obwodzie czterema stalowymi szpilkami, służą do opiekania kawałków mięsa w formie szaszłyków lub plastrów. Do opiekania drobiu należy użyć dwóch ostro zakończonych pazurów.

Jeden z końców stalowego pręta posiada specjalną końcówkę, na którą nakręcamy rączkę z tworzywa, która umożliwia nam bezpieczne wkładanie i wyjmowanie widelca rożna z komory spalania.  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Kominki Galeria «