Wkład kominkowy
Ruegg Jade

Kominki nowoczesne - z Galerii TAPIS.PL Kominki nowoczesne - nasza oferta Ruegg
» Wkłady kominkowe « » Kominki « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «


JADE

Przyjemne ciepło to pragnienie wielu osób. Jego spełnienie może przybierać rozmaite formy. Ta proponowana przez wkład kominowy Jade wydaje się jedną z najdoskonalszych.
Kiedy postanowiliśmy podjąć pracę nad nową koncepcją modelu JADE, wyznaczyliśmy sobie następujący cel: ulepszyć aspekt technologiczny w ten sposób, by pozostawić jeszcze więcej miejsca estetyce i designowi tego produktu. Odtąd nic już nie zaburza odbioru wizualnego: niewidoczny uchwyt i system otwierania drzwiczek, jedynie niczym niezmącony widok ognia, który ogrzewa oraz łagodzi duszę i ciało. Rzecz jasna, wszystkie nowe rozwiązania techniczne dają wyższy komfort użytkowania i dużo wydajniejszy proces spalania. Mistrzowski popis marki Ruegg.

 Airdirect
Bezpośredni wlot powietrza do spalania pozwala na doprowadzenia powietrza z zewnątrz do komory spalania. Zupełnie nowy mechanizm podnoszenia szyby oraz zastosowania nowych materiałów uszczelniających doskonale uzupełniają i optymalizują działanie systemu Air Direct.
Dzięki zintegrowanemu płaszczowi konwekcyjnemu istnieje możliwości doprowadzenia dodatkowego powietrza z zewnątrz do pomieszczenia, w którym zainstalowany jest kominek. Takie rozwiązanie stwarza świetne warunki pozwalające na korzystanie z wkładu kominowego jako paleniska otwartego.
Stosowanie Systemu AirDirect jest szczególnie rekomendowane dla instalacji w domach niskoenergetycznych i budownictwie pasywnym. Posiada bardzo pożądaną certyfikację dla realizacji w szwajcarskich domach pasywnych MINERGIE.

Czystość prostych form
Chcąc dać naszym klientom absolutną swobodę w aranżacji swoich salonów, stworzyliśmy fasadę, którego nieskazitelnie prosta forma graniczy z doskonałością. Teraz już można stworzyć obudowę kominkową, która będzie wprost połączona z szybą kominka, a jednocześnie idealnie zintegrować w prostym i eleganckim wnętrzu.

Brak ramy wokół szyby
Koncepcja szyby vitroceramicznej została na nowo opracowana: jest teraz czystym elementem typowo designerskim, bo pozbawionym ramy. Po podniesieniu drzwiczek, szyba praktycznie kompletnie chowa się w zabudowie. Efekt jest nie tylko elegancki, przede wszystkim podkreśla podstawową funkcję kominka: posiadanie jak najpiękniejszej wizji ognia. Jednocześnie został ulepszony system podnoszenia szyby: płynność ruchu, wyjątkowo cicha praca, minimalny wysiłek.

Zalety
Ale to i tak nie wszystko - nowy wkład kominkowy Jade ma i inne zalety:
- Nowa technologia wkracza w bardzo dyskretny sposób. Kolejny raz Rüegg narzuca nowe standardy.
- Gwarantowana maksymalna wizja ognia: Jade jest bardzo prosty w użytkowaniu. Zintegrowany system otwierania drzwiczek pozwala uniknąć konieczności stosowania zimnej rączki.
- System kurtyny powietrznej Airwash zabezpiecza szybę przed zabrudzeniem na dłuższy czas.

Jade Ruegga staje się tym samym najnowocześniejszym wkładem swojej kategorii. Przekonuje zarówno specjalistów jak i architektów wnętrz i potencjalnych klientów.


 

Model RUEGG JADE
(dwustronny)
Model RUEGG JADE
(płaski)

 

Dostępne kształty fasady
płaski
plaski dwustronny


Wymiary wkładu kominkowego
JADE (dwustronny)


Parametry techniczne wkładu kominkowego JADE (dwustronny)

Model
JADE (dwustronny)
Wymiar przeszklenia frontowego (szer x wys) [cm]
78x58
Wymiar całkowity (szer x gł x wys) [cm]
100x60x123
Waga [kg]
338
Moc nominalna [kW]
11
Sprawność [%]
80,9
Średnica wylotu spalin [mm]
250

 


 Wymiary wkładu kominkowego
JADE (płaski)


Parametry techniczne wkładu kominkowego JADE (płaski)

Model
JADE (płaski)
Wymiar przeszklenia frontowego (szer x wys) [cm]
78x58
Wymiar całkowity (szer x gł x wys) [cm]
100x60x123
Waga [kg]
345
Moc nominalna [kW]
11
Sprawność [%]
80,2
Średnica wylotu spalin [mm]
250

   Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Kominki Galeria «