Wkład kominkowy 780/760

Kominki obudowy kominkowe
Kominki nowoczesne - Galeria TAPIS.PL
Wkłady kominkowe KFD
» Wkłady kominkowe « » Kominki « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «

Wkład kominkowy 780 / 760


Model z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz.

Budowa wkładu
Korpus kominków ekologicznych zbudowano z wysokogatunkowej stali o grubości 4 mm, natomiast komora spalania jest wyłożona materiałami, które posiadają dużą odporność na bardzo wysokie temperatury. Boki i tył paleniska są wyłożone wermikulitem, natomiast dół wkładu - szamotem. Te części paleniska ulegają naturalnemu zużyciu, jednak ich wymiana bardzo prosta i są łatwo dostępne. Taka konstrukcja daje gwarancję trwałości i zapewnia bezpieczeństwo. Wkłady posiadają deklarację zgodności z PN-EN 13229.

Deflektor spalin, automatyczny szyber oraz termostat
W kominkach ekologicznych zastosowano deflektor spalin, którego konstrukcja zapewnia maksymalne zwiększenie sprawności urządzenia, a tym samym pozyskanie większej ilości ciepła, które pozostaje we wnętrzu. Deflektor wydłuża drogę spalin do komina, dzięki czemu dym przebywa dłużej w komorze paleniska, dopalają się wówczas cząsteczki, które uszłyby do komina.
Automatyczny szyber funkcjonuje na tej zasadzie, iż w przypadku gdy drzwiczki unoszą się, w tym samym momencie otwiera się szyber kierując spaliny bezpośrednio do przewodu kominowego. W przypadku zamknięcia drzwiczek szyber automatycznie się zamyka.
Ekologiczne wkłady kominkowe zostały wyposażone w termostat. Urządzenie to w sposób automatyczny reguluje dopływ powietrza do komory spalania w zależności od temperatury jaka jest w palenisku. Ten patent znacznie wydłuża czas spalania i pozwala ograniczyć zużycie opału, a co najważniejsze zwiększa komfort użytkowania wkładu kominkowego.

Bezramowe drzwiczki zapewniają doskonały widok ognia
Specjalna "bezramowa" konstrukcja drzwiczek gwarantuje doskonały, niczym nie zakłócony widok ognia, zarówno przy otwartych jak i zamkniętych drzwiczkach. We wkładach tych, bowiem można palić również przy otwartym palenisku i cieszyć się wyjątkowym urokiem tradycyjnego kominka. Cichy i precyzyjny mechanizm otwierania drzwiczek gwarantuje bardzo proste ich opuszczanie i podnoszenie.

Regulowane nóżki wkładu
W ekologicznych wkładach kominkowych wysokość wkładu może być regulowana w zakresie od 130 do 430 mm. Aby zapewnić jeszcze lepszą stabilność, dodatkowo każdą z nóżek urządzenia wyposażono w system dokładnej regulacji.

Uchylna szyba umożliwia łatwe czyszczenie
Nasze wkłady umożliwiają łatwy dostęp do wewnętrznej powierzchni szyby, co znacznie ułatwia jej mycie. W prosty sposób szybę uchylamy na zawiasach, która następnie automatycznie się unosi, dzięki czemu nie musimy się schylać.

Specjalne podłączenie i wygodny montaż
Specjalna konstrukcja umożliwia montaż rury dymowej do środka króćca wylotu spalin. Zapewnia to doskonałą szczelność w każdych warunkach (w czasie palenia w kominku oraz podczas czyszczenia komina). W trosce o bezpieczeństwo pracy Instalatorów, każdy wkład jest wyposażony w komplet uchwytów, które ułatwiają jego przenoszenie.

Zimna rączka oraz szuflada na popiół
Do każdego wkładu dołączamy "zimną rączkę". Każdy wkład jest również wyposażony w specjalną szufladę na popiół. W ten sposób korzysta się z najbardziej wydajnego systemu spalania drewna jakim jest spalanie na popiole. Dodatkowo w łatwy sposób możemy usunąć popiół.Wymiary wkładu kominkowego 780 / 760


Parametry techniczne wkładu kominkowego 780 / 760

Model
780 / 760
Moc nominalna [kW]
14
Zakres mocy grzewczej [kW]
9-16
Sprawność [%]
62
Klasa emisji CO (wg PN-EN 13229)
1
Ogrzewana kubatura [m3]
(zależnie od warunków klimatycznych i izolacji budynku)
250-400
Minimalne podciśnienie w przewodzie kominowym [Pa]
12
Wymiary
Wysokość fasady [mm]
830
Szerokość fasady [mm]
770
Szerokość całkowita wkładu [mm]
875
Głębokość [mm]
550
Maksymalna długość polan [cm]
60
Minimalna wysokość komina [m]
(dla średnicy komina równej średnicy króćca wylotu spalin)
4
Ciężar [kg]
200

 

Gwarancja do 5 lat (pod warunkiem wykonania montażu lub odbioru instalacji przez Autoryzowanego Instalatora TAPIS).


  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Galeria Kominków «