Grzewczy łącznik kominkowy

Oferta kominków Kominy do kominków Kominki wodne
» DGP, kominy i akcesoria « » Kominki « » Wkłady kominkowe « » Aktualności « » Promocje « » Kontakt «


 

 

Nadstawka wodna do c.o. firmy STOGER

(o wydajności do 10, 15 lub 21kW)

Stoger

Nadstawka wodna KWLINE

Zastosowanie wodnej nasady kominkowej pozwala odzyskać do 12 kW mocy cieplnej i przekazać je układowi c.o.

Stalowo-szamotowa konstrukcja wkładu E 780 Hydro w połaczeniu z unikalną nadstawką wodną (zwaną także: grzewczy łącznik kominkowy, turbodym) zapobiega powstawaniu zjawiskom ubocznym często występującym w tradycyjnych wkładach z płaszczem wodnym, takich jak: brudna szyba, wycieki skroplin, rdzewienie wkładu i powstawanie kreozolu z wyniku niskiej temperatury spalania we wkładzie kominkowym.

Zwykłe wkłady z płaszczem wodnym w których ściany paleniska są schładzane przez płaszcz wodny nigdy nie osiągną wysokich sprawności ponieważ proces spalania jest ciągle schładzany wymianą wody, a co za tym idzie - są nieekonomiczne (zużywają więcej drewna którego niedopalają). Wiążę się to ze zjawiskiem brudnej szyby i dużą ilością niedopalonego popiołu, który codziennie trzeba usuwać.


We wkładzie wodnym Kwline E 780 Hydro spalanie występuje w wysokich temperaturach, jak w tradycyjnym wkładzie powietrznym, o mocy 16kW (88% sprawności) + odzysk ciepła z energii spalin 12kW, którą kierujemy do układu c.o. Moc całkowita urządzenia wynosi aż 28 kW. Spalanie suchego opału w wysokiej temperaturze gwarantuje czystą szybę oraz małą ilość powstającego popiołu, którą usuwamy raz w tygodniu.


Centralną częścią nasady wodnej jest komora wewnętrzna, w której znajduje się układ rur podwójnej wężownicy zwiększających powierzchnię styku wody z czynnikiem grzewczym, czyli spalinami. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie wysokiej sprawności urządzenia.

 

Nasada wodna zbudowana jest na zasadzie podwójnej wężownicy

Wysoką sprawność nasady wodnej uzyskano dzięki niepowtarzalnej konstrukcji wkładu kominkowego w którym zastosowano największe w swojej klasie, specjalne połączenie z nasadą wodną o średnicy aż 350mm. Gwarantuje to przekazanie szerokiego strumienia ciepła wprost na podwójną wężownicę.

 

Specjalne połączenie z nasadą wodną o średnicy aż 350mm gwarantuje przekazanie szerokiego strumienia ciepła wprost na podwójną wężownicę


Specjalistyczna konstrukcja górnej część wkładu, tuż nad paleniskiem (potrójny deflektor) umożliwia prosty i wygodny demontaż w celu dokonania serwisu, czyszczenia i przeglądu nasady kominowej od wewnątrz wkładu kominkowego.


Unikalna konstrukcja górnej części wkładu z potrójnym deflektorem umożliwia jego łatwy demontaż przy serwisie nasady kominowej od wewnątrz wkładu kominkowego.

 


Nasada wodna jest dodatkowo wyposażona w regulowany szyber, który powinien być w pozycji otwartej z momencie rozpalania i wygrzewania komina (30-40 minut). Po tym czasie można szyber przełączyć w pozycję zamkniętą.

 

Urządzenie jest przeznaczone dla wszystkich osób, które dla swojego kominka oprócz nowoczesnego wyglądu poszukują wytrzymałego i wydajnego wkładu kominkowego do układu centralnego ogrzewania.


Schemat instalacyjny nasady wodnej wkładu kominkowego E 780 Hydro

 

1. Wejście zimnej wody do wymiennika
2. Wyjście ciepłej wody z wymiennika
3. Odpływ bezpieczeństwa
4. Odpowietrznik
5. Czujnik termokapilarny do uruchomienia pompy



Więcej informacji w serwisie: http://www.kwline.pl/kominki-e780hydro.html

Grzewczy łącznik kominkowy


(wersja klasyczna z górnym wylotem spalin)

Grzewczy łącznik kominkowy służy do podłączenia instalacji centralnego ogrzewania do każdego kominka i wykorzystania wysokiej temperatury spalin bezużytecznie uchodzących przez komin. Dzięki dyszy grzewczej oraz płaszczom wodnym łącznika, energia cieplna kominka jest przechwytywana i zamiast uciekać kominem poprzez instalację c.o., równomiernie ogrzewa cały dom. Oprócz tego, ogrzana spalinami kominka woda z c.o. przepływa przez zasobnik c.w.u. z wężownicą podgrzewając bieżącą wodę.

Grzewczy łącznik kominkowy działa w każdym typie c.o. z zastosowaniem wymuszonego obiegu czynnika grzewczego (tj. z zastosowaniem pompy obiegowej). Zalecanym przez nas rozwiązaniem jest instalacja w otwartym układzie c.o. (jest to rozwiązanie najtańsze).

Grzewczy łącznik kominkowy odzyskuje ponad 10 kW ciepła kominka w skuteczny, prosty i tani sposób. Możliwy jest także montaż łącznika na termokominku, co poprzez zwiększenie powierzchni płaszcza wodnego pozwoli odzyskać jeszcze więcej energii cieplnej ze spalin.


Grzewczy łącznik kominkowy z górnym wylotem spalin.

 

Na poniższych zdjęciach grzewczy łącznik kominkowy w wersji klasycznej
- z górnym wylotem spalin.

Projekt, obudowa kominkowa oraz montaż - firma TAPIS.

(kliknij, aby powiększyć)

 



Grzewczy łącznik kominkowy z tylnym wylotem spalin.

Wymiary:

  • odzysk ciepła ze spalin do 10 kW
  • wysokość łącznika: 76 cm
  • całkowita wysokość łącznika (wraz z wylotem splin) - 85 cm
  • wymiary boczne - 28 x 28 cm
  • wylot spalin - ø 200 mm
  • waga ok. 55 kg
  • ilość wody - ok. 24 litry

(kliknij, aby powiększyć)

 

Zalety grzewczych łączników kominkowych:

  • dodatkowe wykorzystanie temperatury spalin bezużytecznie uchodzącej w komin
  • możliwość podłączenia do istniejącej instalacji c.o. jako uzupełnienie ciepła
  • w przypadku okazyjnego rozpalania kominka można podłączyć tylko zasobnik c.w.u. z wężownicy i podgrzać wodę po minimalnych kosztach
  • szybkie odzyskiwanie temperatury ze spalin (np. około 90 litrów wody w pół godziny podgrzejemy do temperatury około 50°C)
  • możliwość zastosowania do kominków tradycyjnych i wkładów kominkowych

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Galeria kominków «