Kapsuły kosmetyczne -
Opinia eksperta


W opini eksperta: Kapsuła kosmetyczna COSMO TAO +

 

Pragnę przedstawić Państwu zebrane przeze mnie opinie o najpopularniejszych urządzeniach - ich zaletach i wadach, charakterze montażu oraz ocenie naszych klientów. Moim życzeniem jest aby artykuł ten, stał się także odpowiedzią na częste zadawane pytania, a wskazówki w nim zawarte pomogły podjąć słuszną oraz odpowiednią dla Państwa decyzję. Argumenty typu- super czy extra - naprawdę nie należą w tym przypadku do przekonywujących. Mam nadzieje, że obiektywizm zwykle niosący ofiary, w tym przypadku będzie doskonałym materiałem budującym szczere relacje między mną a Państwem.


Pierwszym urządzeniem, na który chciałbym zwrócić Państwa uwagę to kapsuła kosmetyczna pochodząca z rodziny COSMO TAO - kapsuła kosmetyczna COSMO TAO PLUS.

Foto: Kapsuła kosmetyczna COSMO TAO +


Jest to jedno z niewielu urządzeń, w którym zabiegi wykonywane są w pozycji siedzącej. Z opinii naszych klientów wynika, że jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie podczas sesji zabiegów wykonywanych przy udziale starszych osób lub tych, których warunki fizyczne nie pozwalają na inny charakter zabiegu. Natomiast młodzi użytkownicy wybierają COSMO szczególnie ze względu na walory estetyczne oraz wygodną pozycje, kojarzącą się bardziej z relaksem niż zabiegiem rehabilitacyjnym. Dla nas jako posiadaczy (.. i tutaj dostrzegamy jedną z głównych zalet..) znaczy to szereg możliwości umiejscowienia urządzenia, właśnie dzięki jego budowie. Wyjątkową funkcję COSMO spełniają porcelanowe a więc trwałe promienniki na podczerwień wytwarzające tzw. gorące powietrze.

Zasada INFRARED

1- lampa UV. 2 - promienniki podczerwieni. 3 - koloroterapia

to nic innego jak wytworzenie warunków przypominających naturalne promienie słoneczne. Wnikając aż do 4cm w głąb ciała, rozgrzewają zmęczone, często dokuczliwie bolące mięśnie (doskonały zabieg szczególnie dla ludzi aktywnych w życiu i sporcie).

 4 - zestaw dwóch głośników. 5 - panel sterujący. 6 - górna część urządzenia wibrującego.

7 - dolna część urządzenia wibrującego. 8 - odpływ wody. 9 - teleskopy prowadzące pokrywę.


Zabieg ten w połączeniu z masażem wibracyjnym w efekcie końcowym daje poczucie lekkości oraz zdrowego zmęczenia. Sauna parowa odżywia wysuszoną i wyczerpaną skórę. Dostarcza jej wodę - czyli główny budulec człowieka. Muzykoterapia oraz Koloroterapia uspokaja, wycisza lub motywuje w zależności od potrzeby i życzenia. Miłe jest to że, ze względu na przezroczystość ruchomej kopuły jesteśmy w stanie nie tylko zapewnić efekty świetlne uczestnikowi zabiegu, ale także bliskiemu otoczeniu. Dodatkowym opcjonalnym elementem jest bardzo popularna aromaterapia (zalecam stosowanie preparatów bazujących na wodzie, gdyż AKRYL źle znosi substancje oleiste). Z moich obserwacji wynika, że ma to istotny wpływ na utrzymanie kapsuły w czystości oraz oryginalnym kolorze.
Kapsuła wyposażona jest także w lampę UV spełniającą funkcje dezynfekujące. W zestawie kapsuły kosmetycznej COSMO TAO + otrzymują Państwo pojemniki na substancje zapachowe, pojemnik na wodę oraz kołnierz kosmetyczny utrzymujący efekty zabiegu w kabinie - ( jest to bardzo istotny element dzięki, któremu niekonieczny jest nawiew na twarz)

Kapsuła kosmetyczna COSMO TAO + nie potrzebuje bezpośredniego podłączenia do wody, gdyż zastosowany zbiornik wodny jest w pełni wystarczający na szereg zabiegów. Wadą tego urządzenia jest odprowadzenie wody. Konieczne jest użycie niskoprofilowego pojemnika ( który nie występuje w zestawie ) tak aby woda mogła wężykiem swobodnie ujść z dolnej części kabiny. Konstruktorzy uznali to rozwiązanie za słuszne tylko po to, aby COSMO kojarzyło nam się z mobilnością, a więc bez dodatkowych przewodów wodnych jesteśmy w stanie umieścić ją w dowolnym miejscu - czyli niekłopotliwy montaż.

Panel sterujący w postaci wyświetlacza LCD sprawia, że obsługa zadanego przez nas programu staje się bardzo prosta. Wadą jest jego seryjność czyli stosowanie w różnych (wyższych) modelach co sprawia, że pewne funkcje nie są dostępne a niepotrzebne programy dają poczucie - naszym zdaniem - niepotrzebnego rozczarowania.
( panel sterujący LCD )

1- para 2-ciepło podczerwieni 3-wentylacja urządzeń elektrycznych 4-podwyższenie temperatury 5-obniżenie temperatury 6-skrócenie czasu 7-wydłużenie czasu 8-prysznic (niedostępny) 9-głośniej 10- ciszej 11- masaż wibracyjny 12- czerwona i żółta lampa chromowa 13-włącz\wyłącz 14- wskaźnik 15- niebieska i zielona lampa chromowa 16- lampa UV

Lampa UV służy do dezynfekcji wnętrza kapsuły dlatego też jej włączenie może się odbyć tylko w trybie "STAND BY". Jednak najnowsze badania dowodzą, iż promienie UV stosowane są w leczeniu wszelkich problemów skórnych, dlatego też można użyć tej opcji jako terapii ozonowej.

Urządzenie samo redukuje pobór oraz ciśnienie wody. Komputer zawsze będzie nas informował o poziomie wody w zbiorniku, a w wypadku jej niedoboru po prostu odmówi nam wykonania programu. Jest to ważna część bezpieczeństwa podobnie jak nawiew systemów elektrycznych, który niestety sami musimy włączyć oceniając długość pracy kapsuły. COSMO TAO + jest urządzeniem mającym w sobie dużo uroku a zawdzięcza to swojej niepowtarzalnej sylwetce trochę futurystycznej ale ja wolę użyć słowa " kosmiczne jajko". Ważne jest także, że posiada wszystkie podstawowe funkcje urządzenia do odnowy i relaksu a więc nasze " jajko " jest doskonałe na początek przygody z kapsułami.

Zainteresowanych zapraszam do rozmowy.

Konsultacja techniczna
tel.kom. 602 244 659

   Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Kominki Galeria «