Kapsuły kosmetyczne -
Opinia eksperta

» Kapsuły SPA « » Sprzęt kosmetyczny « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «W opini eksperta: Kapsuła kosmetyczna EDO

 

Następnym elementem omawianej linii kosmetycznej jest model kapsuły kosmetycznej E D O.

 

 

Foto 1.: Kapsuła kosmetyczna EDO

 

 

Przeznaczeniem tego urządzenia jest szereg zabiegów wykonywanych w pozycji leżącej, a więc jest to kapsuła rehabilitacyjno - kosmetyczna, wykorzystywana do terapii wodnej oraz aromaterapii. Została wyprodukowana przy użyciu najnowocześniejszej technologii, a rozkład siedmiu wodnych dysz Vichy pokrywa się z głównymi punktami energetycznymi ludzkiego ciała. Dzięki temu zapewnia maksymalną skuteczność przeprowadzanych zabiegów oraz doskonały relaks. Jest bardzo docenianym urządzeniem przez klientów w zestawieniu wysokiego standardu odnowy, do ceny za jaką dostępne jest EDO.

 

Montaż urządzenia może być dokonywany tylko i wyłącznie przez wyspecjalizowaną ekipę instalatorów. W odróżnieniu od COSMO TAO kapsuła E D O wymaga podłączenia do układu wodnego, którego ciśnienie nie może przekroczyć 4kg. Gotowym rozwiązaniem tego problemu jest zainstalowanie reduktorów ciśnienia wody.

 Foto 2.:
Sposób instalacji reduktorów ciśnienia - rysunek poglądowy.

 

Reduktory zarówno ciepłej jak i zimnej wody należy podłączyć w miejscu docelowego ciśnienia, a więc zaraz za przyłączami wody.

Rys 1.: Sposób instalacji reduktorów ciśnienia - schemat.


A - doprowadzenie ciepłej
B - doprowadzenie zimnej wodywyposażone w dźwignie dopływu wody

 

U W A G A!

 

... (przed samym montażem należy najpierw oczyścić rury z piasku oraz innych zanieczyszczeń, w innym wypadku można doprowadzić do zatkania rur i dysz )...

 

Sugeruję zabezpieczyć instalację wodną filtrem sedymentacyjnym (piasek, zanieczyszczenia mechaniczne) oraz magnetyzerem (służy do zabezpieczenia instalacji przed odkładającym się kamieniem). Urządzenie nie powinno być instalowane w miejscach o wysokiej wilgotności. Zalecam instalację w miejscu zapewniającym komfort zarówno klientowi, jak również obsługującemu personelowi. Pomieszczenie powinno mieć drożną wentylację, a ze względów higienicznych podłoże pomieszczenia powinno być wykafelkowane, aby nie dopuścić do wsiąkania gromadzącej się wilgoci i wody. Koniecznie należy zainstalować odpływ do odprowadzania wody o przekroju ¾ cala - (ułożony po środku długości urządzenia da nam komfort w umiejscowieniu go tak, aby nie był widoczny ) - oraz dźwignię regulującą dopływ wody - (rys.1.)- zalecenia te należy stosować we wszystkich produktach, które wymagają podłączenia wodno-kanalizacyjnego.

 

Zabrania się stosowania preparatów zawierających krochmal, tłuszcz, substancje chemiczne oraz alkohol o stężeniu wyższym niż 40%. Środki lecznicze powinny być w płynie i bez zanieczyszczeń (...dodatkowo konieczne jest stosowanie specjalnej folii kosmetycznej, w którą po naniesieniu preparatów owijany jest klient...) Nieprzestrzeganie tych zaleceń może doprowadzić do zapchania dysz oraz rurek.

 

Aby przedłużyć bezawaryjny czas pracy urządzenia, istnieje możliwość stosowania trybu oszczędnego użytkowania (tryb oczekiwania - "stand by"). W trybie tym system komputerowy podtrzymuje stałą temperaturę wewnątrz kapsuły na poziomie 35°C. Po podgrzaniu jest ona utrzymywana na zasadzie termostatu. Dzięki temu nie zużywa się wiele energii elektrycznej, a klient nie musi oczekiwać na zabieg (czas podgrzewania do temperatury ok. 40°C wynosi ok. 5 minut, zamiast 30). Temperatura będzie utrzymywana na stałym poziomie 35°C - a więc wysoka oszczędność nie tylko energii ale i czasu.

 

Wszystkie te funkcje obsługiwane są przez panel sterujący, którego duża przejrzystość stanowi jego wysoką zaletę, a obsługa nie stanowi żadnego problemu zarówno w ustawieniu programu, a także podczas jego trwania.

 

 

 

PANEL KONTROLNY KAPSUŁY EDO

Rys 2.: Panel kontrolny EDO - schemat.

 1. przycisk wyboru trybu pracy urządzenia (do wyboru są różne systemy programowe:
  - system 0 jakotryboczekiwania
  - system 1 jako tryb automatyczny oraz system 2 jako tryb ręczny )
 2. przycisk wyboru czasu zabiegu
 3. przyciski wyboru temperatury zabiegu
 4. Start
 5. przycisk przeprowadzania dezynfekcji
 6. Clean - naciśnięcie przycisku uruchamia funkcję hydromasażu Vichy.
 7. Pause - przycisk bezpieczeństwa lub nagłego przerwania zabiegu.
 8. wskaźnik nagrzewania
 9. wskaźnik stałej temperatury
 10. wskaźnik wysokiego poziomu wody
 11. wskaźnik średniego poziomu wody
 12. wskaźnik niskiego poziomu wody

Dobrze wyeksponowane kontrolki pomagają nam bez trudu obsługiwać szereg zabiegów oraz monitorować stan faktyczny urządzenia - (wskaźnik nagrzewania / stałej temperatury / wysokiego-średniego oraz niskiego poziomu wody). W odróżnieniu od innych urządzeń tego typu - E D O posiada dwie niezależne kategorie działania. Jest to automatyczny lub ręczny system wyboru programu. Automatyczny wykorzystuje najpopularniejsze opcje zabiegowe, natomiast ręczny obliguje nas do określenia rodzaju, temperatury oraz czasu trwania wybranego programu.

Kapsuła wyposażona jest w funkcję dezynfekcji, stosowaną po wykonanym zabiegu lub w jego trakcie spełniając funkcję ozonoterapii. (Ważne: dezynfekcja nie zastępuje ręcznego czyszczenia po przeprowadzonym zabiegu, a jedynie je uzupełnia!).

W trakcie czyszczenia zewnętrznej strony urządzenia należy lekko przetrzeć ją wilgotną ściereczką (ręcznikiem) zamoczonym w detergencie lub specjalnym płynie czyszczącym, który można kupić u sprzedawcy urządzenia. Należy unikać stosowania kwaśnych, alkalicznych, żrących substancji, twardych szczotek oraz innych substancji chemicznych mogących uszkodzić lub porysować obudowę. W trakcie czyszczenia wewnętrznej części urządzenia należy na początek wyciągnąć z kapsuły materac kosmetyczny, podgłówek i akrylowy leżak - podobnie zastosować środek dezynfekujący lub czystą wodę. Po oczyszczeniu należy z powrotem zamontować brakujące elementy. Jeżeli dysze rozpylające do natrysku Vichy uległy zabrudzeniu, należy je otworzyć oraz oczyścić z osadu, ale czynność tą możemy wyeliminować poprzez dodatkowe wyposażenie wymienione już wyżej.

 

 

ZABIEGI Z WYKORZYSTANIEM KAPSUŁY KOSMETYCZNEJ EDO

 

Zażywanie kąpieli parowej z preparatami leczniczymi

Przy wyborze danej funkcji należy postępować zgodnie z instrukcją o wyborze programu sterowania (automatyczny lub ręczny). W kapsule zaleca się kąpiel z preparatami leczniczymi, kiedy temperatura podniesie się do 40ºC. Wówczas należy otworzyć specjalny pojemnik do uzupełniania preparatów leczniczych umieszczony z boku urządzenia i wlać płynny preparat leczniczy prosto do pojemnika (przykładowo: 1 buteleczka 150 ml wystarcza na ok. 4 zabiegi). W zależności od wybranego preparatu można osiągać różny leczniczy rezultat. (Zaleca się uzupełnianie preparatów leczniczych w trakcie wejścia klienta do kapsuły lub jego przygotowań do zażycia kąpieli parowej).

 

Zabieg z preparatami aromoterapeutycznymi (parowa aromoterapia)

Pojemniki na preparaty aromoterapeutyczne w kapsule EDO umieszczono w jej dolnej części. W celu ich uzupełnienia należy podnieść materac, otworzyć ruchomy panel w środkowej części akrylowego leżaka i do widocznych pojemników wlać kilka kropel rozmieszanego z wodą preparatu. Po jego uzupełnieniu należy zamknąć ruchomy panel i położyć materac. Po tym, jak olejek aromatyczny podgrzeje się, zaczyna parować i wnikać w skórę. Od tego momentu rozpoczyna się jego lecznicze działanie. Szczególnie skuteczne jest stosowanie olejków aromatycznych dla rozluźnienia układu nerwowego, pobudzenia i wzmocnienia funkcji organizmu, dla wygładzenia i dodania urody skórze.

U W A G A !

przy każdym zabiegu należy stosować nowe kawałki gazy lub innej tkaniny, które nasączymy preparatami.

 

Zabiegi z preparatami na bazie alg lub błota mineralnego

Zabiegi z tymi preparatami dozwolone są jedynie w saunie parowej. Zabronione jest stosowanie natrysku Vichy lub używanie prysznica, gdyż wtedy preparaty zostaną spłukane do kapsuły. Po zabiegu klient spłukuje preparaty w osobnym pomieszczeniu (prysznic), a resztki stałych substancji, które przedostaną się do urządzenia powinny być starte suchą ściereczką.

 

 

OBRAZ PEŁNEGO WYPOSAŻNIA

Foto 3.: Kapsuła kosmetyczna EDO - wyposażenie (szczegółowy opis wyposażenia poniżej).

 1. górna pokrywa
 2. panel sterujący
 3. dysze wodne (masaż Vichy)
 4. leżanka kosmetyczna
 5. bateria prysznicowa
 6. zawór wodny do baterii prysznicowej
 7. wyłącznik lamp chromaterapeutycznych
 8. podgłówek
 9. przyłącze wody gorącej
 10. kabel zasilający
 11. przyłącze wody zimnej
 12. odpływ wody
 13. kółeczko z blokadą
 14. wyłącznik lamp chromaterapeutycznych
 15. otwór do uzupełniania preparatów leczniczych
 16. kurek regulacji temperatury wody w prysznicu i natrysku Vichy
 17. wewnętrzny pojemnik do aromoterapii

 

DANE TECHNICZNE URZĄDZENIA

Typ kapsuły EDO
Napięcie

220 V ±10%, 50 Hz ±2%

Moc 2.0 KW
Ciśnienie wody Siłą niespełna 4 kg
Rodzaj Jednoosobowa
Zakres regulacji temperatury w kapsule 35°C - 55°C
Zalecany czas zabiegu - kąpieli parowej 15 - 20 minut
Wymiary (długość x szerokość x wysokość) 215 x 90 x 108 cm
Waga urządzenia ok.150 kg

 


Foto 4.: Kapsuła kosmetyczna EDO

 

Zainteresowanych propozycją EDO zapraszam do rozmowy.

Konsultacja techniczna
tel.kom. 602 244 659  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Kominki Galeria «