Kapsuły kosmetyczne -
Opinia eksperta

» Kapsuły SPA « » Sprzęt kosmetyczny « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «Wymagania dotyczące instalacji kapsuły SPA:

NeoQi Mediq

 

 

WYPOSAŻENIE KAPSUŁY

 

ŚRODOWISKO

Kapsuła NeoQi Harmony Mediq jest przeznaczona do użytku w pomieszczeniach zamkniętych. Temperatura wewnątrz pomieszczenia powinna wynosić 5-40°C, a wilgotność nie może być większa niż 85%. Ponieważ urządzenie w trakcie pracy wytwarza parę, pomieszczenie powinno być wyposażone w sprawny system wentylacyjny. Zaleca się stosowanie materiałów odpornych na wilgoć, podłoże powinno być wykafelkowane. Należy upewnić się, iż pomieszczenie, w którym zostanie zainstalowane urządzenie, jest wystarczająco obszerne i zapewnia komfort nie tylko klientowi, ale również obsłudze.

ZASILANIE

Urządzenie powinno być podłączone jedynie przez wykwalifikowany serwis sprzedawcy urządzenia. Instalacja powinna być wykonana jeszcze przed montażem, według wytycznych otrzymanych od sprzedawcy. Przekrój instalacji elektrycznej (miedzianej) musi wynosić minimum 3x2,5 mm² w izolacji (jednofazowa z uziemieniem) 1x4mm² (przewód do szyny połączeń wyrównawczych). Najlepiej poprowadzić instalację w podłodze, wyprowadzić pod kapsułą i pozostawić 2m przewodu luzem pod kapsułą. Można również zamontować puszkę lub gniazdo hermetyczne w ścianie za urządzeniem. Maksymalny pobór mocy to 4,5kW, a zabezpieczenie prądowe 20A.

PRZYŁĄCZA WODY

Czysta woda ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia na przestrzeni lat. Jeśli zatem na danym obszarze występuje silne zakamienienie wody lub koncentracja substancji mineralnych, konieczne jest zainstalowanie specjalistycznych filtrów. Ciśnienie wody w instalacji powinno wynosić od 2 do 4 barów. Do kapsuły należy podprowadzić dwa przyłącza wodne o przekroju ¾" każde (jedno z wodą ciepłą, a drugie z wodą zimną). Najlepiej wykonać je w podłodze i wyprowadzić pod kapsułą w miejscu oznaczonym na rysunku poniżej. Zalecane jest zakończenie rur zaworami kulowymi.

ODPŁYW

Wymagany jest odpływ wody z syfonem, wyrównany do poziomu podłogi. Najlepiej poprowadzić go w podłodze, wyprowadzić pod kapsułą i pozostawić do podłączenia rury Ø50mm. Zalecania jest również dodatkowa kratka ściekowa w pomieszczeniu, w którym zamontowana będzie kapsuła.

A - obszar, w którym powinny się zmieścić wyprowadzenia podłączeń ciepłej i zimnej wody G¾" oraz odpływu Ø50mm,

B - obszar umieszczenia przewodów zasilania 3x2,5 mm² z wolnym odcinkiem dł. minimum 2,0m i przewód wyrównawczy uziemienia 4mm² (minimum 2,0m),

C - wyjście odpływu wody w urządzeniu,

D, E - podłączenia wody zimnej oraz ciepłej w kapsule (G¾"),

F - przełącznik pomiędzy prysznicem Vichy a prysznicem ręcznym,

G - zawór rozdzielczy funkcji masażu wodnego,

H - zawór uruchamiający prysznic Vichy oraz prysznic ręczny wraz z regulatorem ciśnienia.


RZUT WYMIAROWY URZĄDZENIA [mm]
DANE TECHNICZNE :

Długość 233 cm
Szerokość 111 cm
Wysokość (zamknięta, otwarta) 139 (238) cm
Waga 178 kg
Minimalna szerokość drzwi 72 cm
Pojemność wanny 190 l
Zasilanie 230 V
Zabezpieczenie prądowe 20 A
Częstotliwość 50/60 Hz
Moc 4,5 kW
Przekrój odpływu 50 mm
Przekrój przyłączy wodnych G¾"
Wymagane ciśnienie w instalacji 2-4 bar


Zainteresowanych zapraszam do rozmowy.

Konsultacja techniczna
tel.kom. 602 244 659  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Kominki Galeria «